• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
13 Aralık 2015 Pazar

‘Hürriyet, Adalet İttihad-ı İslam’

1

TV kanallarının birinde Hakan Albayrak’ı gördüm. ‘Diriliş Postası’ndan ayrılış gerekçelerini, yeni çıkaracağı ‘Müstakil Gazete’nin nasıl vücut bulacağını anlatıyordu.
Bazı insanlar hakkında söz söylemek ve yazı yazmak zordur.
Onlar o kadar açık ve aleni yaşarlar ve söylerler ki, başkalarına söyleyecek bir şey bırakmazlar.
Hakan Albayrak tam da onlardan birisi.
Dün yaptıklarını, bugün bulunduğu yeri, yarın yapmak istediklerini üç kelimeyle anlattı o programda ‘hürriyet, adalet, ittihad-ı İslam.’
Bir şey daha söyledi Hakan.
“Gazetemiz bugün itibariyle yayımlanıyor olsaydı kuşkusuz Tayyip Erdoğan bayrağını sallayacaktı; son uçak düşürme ve Musul’a asker gönderme konusundaki duruşu ve sözleri nedeniyle…”
Gel de üzerine bir şey ilave et.
2
Ak Parti’nin son Genel Kurulu’ndan sonra, Hakan Albayrak, Berat Albayrak üzerinden bir değerlendirme yazısı yazmıştı, hatırlarsınız.
Bunun üzerine bizim mahallede mukim kimi unsurlar Hakan Albayrak’ı linçe tabi tutmuştu, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve ailesini koruma adına.
O günlerde program için gittiğim bir TV kanalında, kanal yetkililerinden iki kişinin bulunduğu ortamda bu konu gündeme gelince, orada iki kişiye söylediğimi, bugün, icap ettiği için kamuoyu önünde tekrarlamak istiyorum.
“Görüyorum ki bazı arkadaşlar Sn. Cumhurbaşkanımızı ve ailesini korumak adına Hakan Albayrak’a saldırıyorlar. Bunu doğru bulmam ve tasvip etmem. Anlaşılıyor ki bu arkadaşların hiçbirisi Hakan Albayrak’ı tanımıyorlar, geçmişini ve İslamcı camia içindeki özel yerini bilmiyorlar. Eğer şu anda Sn. Cumhurbaşkanımızın yanında bulunsaydım Hakan’ı aramasını ister ve bu konuda ısrarcı olurdum, şunları söylemesi için; ‘Hakancığım, benim ve ailem hakkında bir yazı yazmışsın. Yazının içeriği bir tarafa, ama bilesin ki sen bizim tanıdığımız, bildiğimiz ve sevdiğimiz bir kardeşimizsin. Allah yolunu açık etsin…’ “
Sevgili Hakan,
Allah yolunu açık etsin ve ‘Müstakil Gazete’yi hayırlara vesile kılsın. Amin.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı