• $31,3738
  • €33,9949
  • 2061.41
  • 9193.69
1 Aralık 2023 Cuma

Hırsız zeka

Kuşkusuz istisnalar hep vardır.

Kuşkusuz istisnalar kaideyi bozmaz...

Yahudi İsrail devletinin Filistinli Müslümanlara/insanlara karşı uyguladığı katliam, soykırım artık Batılı Beyaz Hıristiyanlar tarafından bile savunulamayacak duruma erişince, yeni bir söylem tedavüle sokulmaya çalışılıyor.

Efendim neymiş?

Öfkemizi bütün Yahudilere karşı yöneltmemeliymişiz. İsrail devletini, hatta Netanyahu'yu lanetleyebilirmişiz, lakin İsrail devletine ve Netanyahu hükümetine karşı olan Yahudilere haksızlık yapmamalıymışız.

Bu; Yahudi zihninin sık sık başvurduğu kandırmacalardan bir kandırmacadan başka bir şey değildir.

Eğer biraz zahmet edip, Yahudi ilahiyatına ve Yahudi tarihine bakarsak, öyle diğer milletlerde çokça görülebileceği gibi Yahudiler arasında temel düşüncede ayrışmaya varacak derecede farklılıklar olmadığını görürüz...

İstisnasız her Yahudi, Yahudi kavminin seçilmiş olduğuna inanır.

İstisnasız her Yahudi, vaat edilmiş topraklar hezeyanına inanır.

İstisnasız her Yahudi, 'goyim' anlayışına iman etmiştir.

Bu arada; 'goyim', kelime anlamı olarak 'grup, millet' manasına gelse de; Yahudi literatüründe Yahudiler harici insansı varlıklar için kullanılır.

Goyim; hayvanlığın bir üst segmentidir, lakin insanlığını tamamlayamamışlardır. Yani insan Yahudilerle hayvanlar arasında, berzahta varlıklar olup; Yahudilere hizmet etmek için, hizmet ederken Yahudilerin göz zevkini bozmamak için insan sureti almış yaratıklardır.

Hal böyle iken;

Aralarında sadece bir 'zamanlama' farkı bulunan gruplar üzerinden Yahudileri temize çekmek ameliyesine prim vermek bir kez daha Yahudi tuzağına düşmekten başka bir şey değildir.

Bugün İsrail devletine karşı duran Yahudiler; Yahudi devletini ancak 'Mesih'in kuracağına inandıkları için, Netanyahu hükümetine de Tanrı'yı zamansız ve uygunsuz kıyamete zorlayıcı eylemlere kalkıştığı için karşıdırlar.

Yahudinin 'hırsız zekası'nı küçümsememek gerekir;

Nasıl ki; II. Dünya Savaşı'ndan sonra; savaş sırasında 17 milyon Slav, 9 milyon Alman ölmüşken; son araştırmalara göre en fazla 1 milyon civarında bulunan Yahudi ölümlerini 'holokost' gibi dini bir isimlendirmeyle diğer bütün ölümlerin üstüne çıkarıp, hatta II. Dünya Savaşı'nda sadece Yahudiler ölmüş ve bütün Avrupa bu ölümlerden sorumluymuş gibi bir anlam çıkardılarsa;

Şimdi de, bütün Yahudiler İsrail devletini, hele hele Netanyahu hükümetini desteklemiyor diyerek, Yahudiler adına geleceği garanti altına almak istemektedirler...

Demem o ki; bu mesele, öyle, bunlar/onlar/şunlar istisnadır diyerek geçiştirilecek bir mesele değildir.

YÜZYIL ÖNCE 1 ARALIK 1923

İngiltere Kraliçesi'nin annesinin doğum günü olduğundan İstanbul'daki İngiliz ticaret ve harp gemileri donandı ve öğle üzeri grandi direklerine İngiliz bayrağı çeken ecnebi harp gemileriyle İngiliz harp gemilerinden top atıldı.

Türk harp gemileri de uluslararası kaidelere uygun olarak grandi direklerine İngiliz bayrağı çektiler. Yavuz tarafından da 21 pare top atıldı.

<p>Kaza, sabah saatlerinde Eyüpsultan Edirnekapı Rami Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgi

Eyüpsultan'da 2 İETT otobüsü kazaya karıştı! Kaza sonrası her iki otobüste maddi hasar meydana geldi

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi