• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
24 Aralık 2023 Pazar

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak'

14 Ağustos 2001, Ankara Bilkent Oteli, Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti'nin kuruluş bildirgesini okuyor... ve metinden bir cümle "Artık, Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."

Gerçekten de Ak Parti'nin bir buçuk yıl sonra iktidar olmasıyla Türkiye'de yapılmayan/yapılamayan nice şeyler yapıldı, söylenmeyen/söylenemeyen nice şeyler söylendi, gidilmeyen/gidilemeyen nice yerlere gidildi.!.

Bilhassa 15 Temmuz 2016'dan itibaren iç ve dış vesayetlerin de ortadan kaldırılmasıyla; çevresinde ve bölgesinde oyun kurabilen hür ve bağımsız Türkiye kurulabildi.

Yani Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi deveran etmedi...

Tıpkı bunun gibi;

7 Ekim 2023 tarihinde, Hamas'a bağlı İzzettin El Kassam Tugaylarının icra ettiği Aksa Tufanından sonra artık dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Selam olsun o yiğitlere...

Hamas, bir taraftan şehitlerinin ruhaniyetiyle dünyayı temize çekerken, öte yandan Hıristiyan Beyaz Batı'nın son 3-4 yüzyıldır dünyanın başına kaktığı değerlerin ne kadar eğrelti olduğunu göstermiş oldu.

Batı'nın maskesi cart diye yırtıldı.

Öyle ki; olmazdı ya, topyekûn İslam Ümmeti ve mazlum halklar bir araya gelerek, ortak kararlar almış olarak, 2-3 asır uğraşsaydı muhtemelen ortadan kaldıramayacağı Batı hegemonyası, Gazzeli şehitlerin kanının üzerine yürümesiyle silinip gitti, buharlaştı sanki...

Ortada 'bahçıvan' kalmadı, 'aydınlanma' meşalesi söndü, 'modernizm' tökezledi, 'sekülerizm' askıda kaldı, 'hümanizm' ayaklar altına düştü, 'demokrasi' insanoğlunun bulduğu en iyi yönetim biçimi olma boyasını dökerek ırkçılıkla aynı sıraya yazıldı, 'kamusal alan' tarumar oldu.

Velhasıl; bir kez ve bin kez daha tekrarlarsak; kadınlarının, gençlerinin, çocuklarının ölümü pahasına Hamaslı yiğitler dünyayı temize çekiyor...

İslam, İslam coğrafyasına hapsolmaktan çıkarak dünyanın damarlarına, damarlarına doğru yürüyor Hamaslı şehitler sayesinde...

"Akın var

güneşe akın!

Güneşi zaptedeceğiz

güneşin zaptı yakın!"

<p>Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un Türkiye ile ülkesi arasındaki Savunma ve Ekonomik İşbir

İmzalar atıldı! Somali'de anlaşma sonrası kutlama töreni

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu