• $8,2364
  • €10,0505
  • 485.016
  • 1441.33
23 Nisan 2021 Cuma

“Herkes nasibinde ne varsa onu aldı” mı?

Yaktığı türkü ve ona çektiği klipin yayınlanmasından sonra, klipte yer alan Erkan Oğur'a karşı ham softa-kaba-yobaz laikçi/solcu/Kemalist/sözde ilerici/sözde demokrat/batıcı kesimin gösterdiği hazımsızlık ve başlattığı linç girişimi üzerine, Erkan Oğur'un olduğu yerde topaç misali dönmesinden ve -o güzelim kelimeyi korumak adına kullanmak istemiyorum ama- kendi mahallesine karşı pişmanlığını derpiş etmesine binaen İbrahim Kalın demiş ki: "Herkes nasibinde ne varsa onu aldı."

Ben bu tespitin/teşhisin bizzat söyleyeni, yani İbrahim Kalın'ı da kapsayıp kapsamadığını/bağlayıp bağlamadığını merak ettim.

Mesela, acaba, olup bitenler İbrahim Kalın'ın birlikte türkü söylemek için başkasını (o başkası İsmail Kılıçarslan'a göre -ki ben de onaylarım- Coşkun Karademir'dir) değil de Erkan Oğur'u tercih etmesinin bedeli mi olmuştur?

Kalın çok haklı olarak; ben kararlarımı başkalarının ne düşüneceği üzerine değil kendi doğrularım istikametinde veririm, bu anlamda Erkan Oğur tercihi doğru bir tercihtir... diyebilir. Doğru da; hani derler ya; attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin... diye...

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor