• $15,9341
  • €16,7516
  • 932.397
  • 2393.61
23 Nisan 2021 Cuma

“Herkes nasibinde ne varsa onu aldı” mı?

Yaktığı türkü ve ona çektiği klipin yayınlanmasından sonra, klipte yer alan Erkan Oğur'a karşı ham softa-kaba-yobaz laikçi/solcu/Kemalist/sözde ilerici/sözde demokrat/batıcı kesimin gösterdiği hazımsızlık ve başlattığı linç girişimi üzerine, Erkan Oğur'un olduğu yerde topaç misali dönmesinden ve -o güzelim kelimeyi korumak adına kullanmak istemiyorum ama- kendi mahallesine karşı pişmanlığını derpiş etmesine binaen İbrahim Kalın demiş ki: "Herkes nasibinde ne varsa onu aldı."

Ben bu tespitin/teşhisin bizzat söyleyeni, yani İbrahim Kalın'ı da kapsayıp kapsamadığını/bağlayıp bağlamadığını merak ettim.

Mesela, acaba, olup bitenler İbrahim Kalın'ın birlikte türkü söylemek için başkasını (o başkası İsmail Kılıçarslan'a göre -ki ben de onaylarım- Coşkun Karademir'dir) değil de Erkan Oğur'u tercih etmesinin bedeli mi olmuştur?

Kalın çok haklı olarak; ben kararlarımı başkalarının ne düşüneceği üzerine değil kendi doğrularım istikametinde veririm, bu anlamda Erkan Oğur tercihi doğru bir tercihtir... diyebilir. Doğru da; hani derler ya; attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin... diye...

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister