• $28,9768
  • €31,522
  • 1940.25
  • 8026.27
9 Aralık 2022 Cuma

Asıl önemlisi…

1

AK Parti'nin (Cumhur İttifakı) Anayasa Değişiklik Teklifi nihayet Meclis'e sunuluyor. Söz konusu teklif, daha çok 'başörtüsü'ne teminat getirecek bir düzenleme olarak bilinse de; Biz teklifin ikinci maddesiyle ilgileneceğiz. Bu madde anayasanın 41. maddesinin birinci fıkrasında şöyle bir değişikliği içeriyor: "Evlilik birliği, kadın ile erkeğin evlenmesiyle kurulabilir."

2

En son ve en somut bir biçimde Katar'da devam eden Dünya Futbol Şampiyonası'nda görüldü. Futbol ile ilgili en yüksek kurulun (FİFA) karar almasına rağmen, Avrupa ülkelerinin kararı delerek LGBT propagandası/dayatması ibretlik olması kadar, bu yolda ne kadar mesafe alındığını göstermesi bakımından da dikkate değer bir durum. Daha düne kadar, homoseksüellik gizlenmesi gereken bir şey iken bugün sanki insanın tabiatı gereği bir durummuş gibi dayatılmasıyla karşı karşıyayız. Geçmişte, Nuh Tufanı örneğinde gördüğümüz üzere homoseksüelliğin geleneksel ve tabii kadın erkek ilişkisinin yerine ve önüne geçmesiyle insanlığın nasıl bir cezaya maruz kaldığını hatırlarsak; Günümüzde toplumsal oluşumlara yol ve yön verme gücüne sahip çevrelerin Nuh Tufanı örneğinde olduğu gibi bir kez daha Tanrı'yı kıyamete çağırmak/razı etmek üzere çalıştığını görürüz. (Bu arada, FİFA'nın kararına rağmen Almanya Dışişleri Bakanı'nın koluna LGBT pazıbandı takarak ve de F‑FA Başkanı ile yan yana oturarak maç izlemesiyle, Almanya'nın kupadan elenmesi üzerinde biraz düşünün isterseniz.)

3

Cinsiyetsizlik, kasırganın yeryüzünü sarstığı gibi toplumları sarsarken; Aile kurumu, belki de insanlık tarihinin en ağır saldırılarına maruz kalırken; AK Parti'nin (Cumhur İttifakı'nın) aile birliğini korumayı garanti altına almak adına, kadın ve erkekten oluşacağını söyleyerek aileyi her türlü sapıklığa ve sapkınlığa karşı muhafaza etmeyi amaçlaması her türlü takdirin ve desteğin üstündedir. Türkiye'deki ittifakları bir de bu açıdan değerlendirelim istersiniz? Cumhuriyet Halk Partisi'nin başını çektiği Millet İttifakı, özellikle Batı dünyasında yükselen LGBT dalgasına binmiş durumdayken; AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, muhafazakâr kimliklerinin de gereği olarak aileyi korumak için azami gayret sarf etmektedir. Allah, hepimizi ferasetli kullarından eylesin, âmin...

<p>Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş'den yapılan açıklam

Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor

Beşiktaş'ta yeni bir dönem başlıyor! İşte Hasan Arat'ın yapacakları...

5 Aralık 2023 BİM aktüel ürünler kataloğu

Ağrı'da yoğun sis etkili oldu