• $16,674
  • €17,3726
  • 970.817
  • 2377.03
9 Haziran 2012 Cumartesi

Çocuklara tatil önerileri

Ailenin en önemli görevlerinden biri, çocukların iyi oldukları alanlarda kendilerini ifade edebilmeleri ve geliştirmeleri için gerekli ortamı yaratmak. Yaz tatili için hem eğitici hem de eğlenceli öneriler arasında, her yaştan çocuğa uygun bir seçenek mutlaka var. Daha fazlası ise www.anneoluncaanladim.com'da...

"hulya.20120608202249.jpg"


MİNİK MUCİTLER İTÜ'DE
İTÜ Bilim Merkezi'nde,11 Haziran- 30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 'Eğlen Bilim' atölyeleri, 7-10 yaş aralığındaki çocukların içindeki gizli mucitleri çıkarmayı hedefliyor. Hayal gücünün uygulamayla birleştiği, eğitimin eğlenceyle buluştuğu atölyeler, çocuklara bilimin aslında çok eğlenceli olabileceğini gösteriyor. Merkezin bünyesinde çocuklar için 100'e yakın deney birimi bulunuyor. Büyük bir yeşil alana sahip merkezde, çılgın bilim atölyesi, elektronik atölyesi ve modern uçak atölyesi seçeneklerden sadece bazıları...
Ayrıntılı bilgi için: (0212) 251 60 13

DANS, BLOG YAZARLIĞI, ROBOTİK ATÖLYE
Söz Atölye, bu yaz üç atölye düzenliyor.
Dans Tiyatrosu: 9-13 ve16-20 Temmuz'da düzenlenecek atölyede çocuklar, bir koreografi etrafında dans tiyatrosu hazırlayacak ve sergileyecekler.
Blog Yazarlığı: 2-6 ve 23-27 Temmuz'daki atölyede, katılımcılar İstanbul'da gezi programlarına katılarak gezdikleri yerleri tanıyacak, fotoğraf çekecek ve deneyimlerini bloglarında paylaşacaklar.
Robotik Atölyesi: Temmuz ayında dört defa düzenlenecek atölyede, çocuklar hayal ettikleri her şeyi üç boyutlu nesneler ile uygulamaya geçirecekler. Problem çözme, analitik düşünme ve işbirliği kurma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğitim programında, hem eğlence hem de hayal gücünü çalıştırma fırsatı var.
Ayrıntılı bilgi için: (0216) 414 26 30

GELECEĞİN YILDIZLARI
23. yılını kutlayan Geleceğin Yıldızları, 7-17 yaş arasındaki çocuk ve gençler için spor, sanat ve İngilizce kampları düzenliyor.
 Yaz Gelişim Kampı, İngilizce Gelişim Kampı, Basketbol Gelişim Kampı ve Film Yönetmenliği Kampı, Yelken Eğitim Kampı gibi  farklı seçenekler sunan Geleceğin Yıldızları, Türkiye, İngiltere ve ABD'deki programlarıyla çocuk ve gençlere eğlence, arkadaşlık ve macera vaat ediyor.
150 kişiye varan koç ekibi, Geleceğin Yıldızları'nı daha da özel kılıyor. Dünyanın her tarafından seçilen koçlar, çocukları hem eğlendiriyor hem de öğrettikleri bilgilerle düşünmeye sevk ediyor.       
Koçlar, minik kampçıların yataklarını toplamak, dişlerini fırçalamak ve odalarını temiz tutmak gibi günlük beceriler kazanmasını da önayak oluyor.
Kamplarda ayrıca unutulmaz gezilerle, bulunulan bölgenin yerel güzellikleri de tanıtılıyor. Kamp ücretine ulaşım ve özel sağlık sigortasının dahil olduğu Geleceğin Yıldızları'nda, kayıt anından kampçıların evlerine döndükleri ana kadar her detay profesyonelce planlanıyor. Ayrıntılı bilgi için: www.geleceginyildizlari.com

  DOĞA İLE İÇ İÇE
 400 bin metrekarelik alana kurulu Rixos Premium Belek, miniklerin kendilerini birey gibi hissedip özgürce hareket ederek, hayallerindeki tatili yaşayacakları Rixy Club ile profesyonel ekip gözetiminde eğlenceli ve eğitici bir program sunuyor. Bir yandan deniz ve güneşin tadını çıkarıp bir yandan da küçük bir çiftçi gibi toprakla uğraşan minikler, müzik akademisinde de birçok enstrümanla tanışma fırsatı yakalıyor. Çizime meraklı olanlar ise karikatür sınıfında mizahla iç içe vakit geçirerek yeteneklerini keşfediyor.
Ayrıntılı bilgi için: (0242) 710 20 00 

SPOR VE SANAT
Sizdrama Sanat ve Eğitim Merkezi'nde çocuklar, hem sanat hem spor alanında, profesyonel eğitmenler eşliğinde kendilerini geliştirme imkanı buluyor.
11 Haziran-17 Ağustos arasında ikişer haftalık periyotlarla devam edecek olan Sizdrama Yaz Okulu programında; yaratıcı dramadan müziğe, danstan İngilizce dramaya kadar birçok atölye yer alıyor. Merkezde ayrıca, yüzme, basketbol ve tenis gibi spor dallarına yönelik çalışmalar da yapılıyor. 5-11 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği yaz okulu, yarım ve tam gün olmak üzere iki ayrı programdan oluşuyor. Tam gün programını seçen çocuklar sabah saatlerinde Sizdrama'daki atölye çalışmalarına katılıp, öğleden sonra Sizdrama'ya 100 metre mesafedeki anlaşmalı Taç Spor Kulübü'ndeki bale, satranç, masa tenisi, karate, voleybol, futbol, seramik atölyelerine dahil olabilirler.
Ayrıntılı bilgi için: (0216) 469 89 02

ÇOCUKLAR FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENSİN
Çocuğunuzun keyifli bir hobi edinmesi için, 7-11 ve 12-16 yaş gruplarına göre hazırlanan fotoğraf eğitim programları harika bir fırsat. PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde, psikolog eşliğinde yaş gruplarına göre özel hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar dünyaya farklı bir gözle bakıyorlar. Verilen eğitimlerde çocukların ve gençlerin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunularak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları hedefleniyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan eğitimler üç hafta sürüyor. (1. Dönem: 25 Haziran-09 Temmuz, 2. Dönem: 16-30 Temmuz, 3. Dönem: 6-20 Ağustos)
Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri gerçekleşecek olan programın sonunda, öğrencilerin çalışmaları merkezde sergileniyor.
Ayrıntılı bilgi için: (0216) 418 19 76

İSTANBUL MODERN ATÖLYELERİ
İstanbul Modern, 2 Temmuz-31 Ağustos tarihlerinde, 7-12 yaş grubundaki çocuklar için sanatla dolu bir program hazırladı. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği atölyede çocuklar için resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme ve performans gibi disiplinlerin yanı sıra edebiyat ve mimarlık alanlarını da içeren çalışmalar yer alıyor. Yaz tatili boyunca çocuklara, sabah ve öğleden sonraları için iki program seçeneği sunuluyor. Atölyelere 5 günlük ya da günübirlik kayıt yaptırmak mümkün. Beş farklı atölyeyi de tamamlayarak sanatsal yaratım sürecini farklı boyutlarıyla deneyimleyen çocuklar, katılım belgesi almaya hak kazanıyor.
Bilgi için: www.istanbulmodern.org, (0212) 334 73 52

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...