• $8,2364
  • €10,0505
  • 485.016
  • 1441.33
21 Aralık 2013 Cumartesi

Aldatan aldanır…

Hülya Yıldırım
Hülya Yıldırım
YAZARIN SAYFASI

CİSED’in araştırması, 0-3 yaşta anne bakımının ya da anne yerine geçen kişinin bakımının bir çocuğun hayatında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi… 0-3 yaşta, ‘ben kimim’ sorusunun cevabını veriyoruz; sen değerlisin, koşulsuz sevilmeye layıksın, özenli ilgimi hak ediyorsun mesajlarını alırız bize bakım verenin bakım verme tarzından… Böylece kendimizle ilgili olumlu ya da olumsuz bir yargıya varırız… Ayrıca, kadın olmaya, erkek olmaya dair ve kadın-erkek ilişkisiyle ilgili ilk bilgiler, ilk tanımlar şekillenir kafamızda… Bütün bunlar olurken 0-3 yaşta beyin gelişimin yüzde 80’i de tamamlanır bir yandan…
0-3 yaşta, farklı kadınlar tarafından bakılan erkeklerin, büyüdüklerinde eşlerini aldatmaya yatkın erkekler olma riskinin olduğunu ortaya koyan araştırma gerçekten çok vurucu; çünkü kadınlar, binlerce yıllardır inciniyorlar hatta kurban ediyorlar.
Bunun tek sorumlusu aldatan erkek değil elbet! Ayrıca, aldatan aldanır! Üstelik, unutmayın ki kadının geçmişinde de bir 0-3 yaşı var!
0-3 yaşta annesiyle-bakım veren kişisiyle güvenli bağlanmayı yaşamış bir kız çocuğu aldatılmaktan da korkmayacaktır şüphesiz ve eşiyle ilişkisi dengede, güvende ve sevgide olacaktır… Dolayısıyla kadınlar şunu hatırlamalı, korktuğumuz başımıza gelir... Ve benim gerçek değerim var oluşumun biricikliğindedir, bir erkeğin gözlerinde gördüğüm aşkta değil!

MEME-RAHİM KANSERLERİNİN DUYGUSAL NEDENİ!

Öte yandan, aldatılan, eşi tarafından, çocuklarının babası tarafından incitilen, cinsel ya da başka konularda aldatılmışlık duygusu yaşayan, ilişkilerinde güven ilişkileri zedelenen kadınlar ‘nedense’ şiddeti yine kendilerine döndürmekte gecikmiyorlar! “Bunu da nereden çıkarttın?” derseniz söyleyeyim… Bakınız, kadınlardaki meme ve rahim kanserlerinin her geçen gün artışına; kadın, eşiyle arasında ciddi bir incinmişlik yaşadığında olay maalesef ve genellikle cinsel organlarında bir hastalıkla patlak veriyor! Bunu bir örnekle açıklayayım… Bir aile dostumuz, 20 yıllık evliliğinin ardından “Çok âşık oldum” diyerek bir sevgili edinmişti; bu arada ‘boyunca’ bir kız ve bir erkek çocuğu vardı… Evini, karısını terk edip -o yaştan sonra- annesinin yanına yerleşti, bununla da kalmayıp eşiyle nikâh akdi bakiyken sevgilisini “Artık bu kişi benim eşimdir” diyerek annesiyle tanıştırdı. 5-6 ay içinde aşk tavsadı, adam evine karısına ve çocuklarının yanına döndü, haliyle hepsi çok incinmişlerdi… Fakat bu konu sanki hiç yaşanmamış gibi kapandı… Bu olaydan birkaç yıl sonra kadının rahminde portakal büyüklüğünde bir ur tespit edildi! Anlayacağınız aldatılan, incinen, eşine olan güvenini kaybeden kadın, acısını içine atmış ve kendini kurban etmişti! Şimdilerde kadının tedavisi sürüyor, kocanın kadının incinmişliğinden hâlâ haberi bile yok! Kadınlara, annelere naçizane önerim: Aldatılmadınız, aldattı! Aldatan kendini aldattı sadece... Sizi değil!
Ve lütfen, eşinizle güven ilişkinizi tazelemeden ilişkinize yeni bir yön vermeyin, hiçbir duygunuzu içinize atmayın! Çocuklarınıza da karı-koca ilişkinizle örnek olduğunuzu hep hatırlayın! Sevgilerimle…

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor