• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
13 Nisan 2019 Cumartesi

Yunan İstanbul'u fethetmiş!..

Operasyon çekilmiş, oylar çalınmış ve bununla ilgili tüm bilgi ve belgeler ortaya çıkmış.

İşte bunun için var itiraz hakkı. Yani ne kadar tedbir alınırsa alınsın, “böyle bir ihtimale karşı” hukukunu, milletin hakkını koruyabilesin, yenmiş bir şey varsa düzeltilebilsin diye var bu mekanizma…

CHP’nin itirazı sonucu (31 Mart 2019 seçimleri) YSK’nın Artvin’in Yusufeli ilçesindeki seçimi iptal edip, yenileme kararı vermesi gibi.

Keza yine bu seçimlerde Denizli Honaz’da 1 oyla kaybeden AK Parti’nin itirazıyla seçimin yenilenecek olması gibi… Dün de böyleydi bugün de böyle… 2014’te CHP’nin itirazı ve tüm oyların tekrar sayılmasıyla CHP Yalova’yı almıştı mesela…

Peki o zaman, kanunla verilmiş ve herkes için geçerli olan “itiraz hakkının kullanılmasına” niye itiraz ediyorsunuz?.. Ya da bu hak her yerde kullanılabiliyor da neden İstanbul’da olmuyor?!

***

Yine havanda su dövdük değil mi?!.. Belli ki, çalanlar ortaya çıkıp “şöyle çaldık” dese bile İmamoğlu yine ‘verin mazbatamı’ diyecek!.. Ama olsun biz yine de bir deneyelim dedik!..

Yahu İmamoğlu’nun mazbatası bir şekilde halledilir. YSK “kazandın” derse zaten alır. Yok oylar sayılır ya da seçim yenilenir de kazanamazsa, “devlet onursal mazbatası, mazbata-ı kübra..vs,” falan verilir, teselli edilir…

Lakin eloğluna n’oluyor hâlâ anlamış değilim…

ABD Dışişleri “Bu sonuçlar meşrudur, kabul edin itiraz etmeyin” demişti seçimin hemen ardından.

Bu arada komşudan da ses geldi. Zırt pırt Ayasofya’yı cami yapmayın uyarısı yapan Yunan, seçim sonuçlarından memnunmuş!..

Yunan medyasının İngilizce yayın yapan bilmem ne sitesi İmamoğlu’nun fotosunu vererek; The “Greek” who “conquered” Istanbul.., başlığını atmış. Yani “İstanbul’u fetheden Yunan” demiş!..

Kandil mutlu, FETÖ’cüler umutlu.., ABD’ye göre meşru, Yunan’a göre de kutlu bir komutan İmamoğlu!.. (‘Zulüm 1453’te başladı’ diyenlerin alınlarından öpersen, Yunan da seni öper tabii!..)

Demek ki beklentiler çok büyük!

‘Mazbatayı acil verin’ diye tutturmasının sebebi bu mu acaba, görev çok ağır çünkü!..

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı