• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
4 Ağustos 2021 Çarşamba

Yangına körükle giden…?!

Devlet tüm kurumlarıyla, ve onca insan yangını söndürmek için canla başla, hayatlarını riske atarak mücadele veriyor. Onları desteklemek, taltif etmek gerekirken, hâlâ acıdan, ölümden, yangından siyaset devşirmeye çalışıyorlar...

Koskoca Belediye Başkanı (kimseye duyuramadığı için herhalde) dağın tepesinde video çekip yayınlıyor. "Yardım edin, helikopter gönderin, insanlar yanıyor" diye feryat ediyor. Başkan konuşurken helikopterin sesi duyuluyor. Zira çağrıda bulunduğu sıralarda bölgede 3 uçak, 8 helikopter, 61 arazöz yangına müdahale ediyordu...

CHP'li vekil Mahmut Tanal "TOMA'lar niye yangına müdahale etmiyor" diyor...

Gerçek ne peki?..

Türkiye'nin dört bir yanından gelen TOMA'lar, yangına müdahalede aktif olarak kullanılıyor...

İP'li Aytun Çıray, "Kızılay nerde?!" diyerek feryat figan eyliyor...

Kızılay nerede peki?

İlk günden itibaren yangın bölgesinde. 7 il 52 noktada 2.408 elemanla 184.931 kişiye beslenme ve insani destek sağlamış Kızılay.

Bunların başı Kılıçdaroğlu n'apıyor?.. Aynen Katar yalanında olduğu gibi 'yalan olduğunu bildiği' halde aynı yalanı tekrar tekrar söyleyip güya muhalefet yapıyor.

İftiralarına yalanlarına devam ediyor. CHP olarak yangında tahrip olan alanların betonlaşmasına izin vermeyeceklermiş efendim. Böyle bi'şey olmadığını ve olamayacağını bilmesine rağmen tekrarlıyor.

Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy yine izah etmek zorunda kalıyor; "Anayasa ve kanunlara aykırıdır. Bu arazilerin yangın sonrası turizm veya başka amaçla yapılaşmaya açılması da hukuken mümkün değildir."

Derken bir bakıyorsun artist, komedyen, oyuncu vesaire müsveddeleri ortaya çıkıyor.

Biri devlete çemkiriyor, bir diğeri 'millete koyun, muhabire geri zekalı' diyor, bir başkası da (ne içiyor çok merak ettik) Çiçero ve idealar dünyasından girip siyasetten çıkıyor, seçim istiyor!..

Halka mâl olduğu sanılan bu sanatçı müsveddelerinin de ne mal oldukları yine ortaya çıktı.

Daha önce de söyledik.

Rusya'daki en son orman yangınlarında 1,5 milyon hektarlık orman kül oldu. ABD'de 80'den fazla noktada orman yangını var. Yaklaşık bir aydır söndürülemiyor.

Aynı şekilde İtalya ve İspanya'da da çok uzun süren orman yangınları görülüyor.

Bunlar dünyanın en büyük, en güçlü ekonomileri. Lakin bizde olduğu gibi, yangınlar felaketler üzerinden siyaset devşirmeye, yalanla, iftirayla kaos oluşturmaya çalışan yoktur oralarda.

Ne dersen de, fayda yok.

Zira vicdan da yok, utanma duygusu da!..

<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor