• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
5 Nisan 2018 Perşembe

Soyuna soyuna iktidara gelecekler?!..

Bu grup toplantısının bir özelliği vardı. Kadın ağırlıklı bir katılımla yapıldı…

“Kadınlar çağdaş Türkiye’nin inşasını sağlayacaklar”,

“2019 devriminin sahipleri de kadınlar olacaktır”,

“Bunların (iktidarın) en büyük korkuları kadınlar”,

“Her kadın, bir Kuvay-i Milliyeci’dir”,

“Tek adam rejimini kadınlarla beraber yıkacağız”, (?!).., gibi sloganların cuşuhuruşuyla geçti toplantı… (Arada da bol bol hakaret vardı tabii.)

Bu kadar çok kadın katılımı, ‘Tek adam rejimini kadınlarla birlikte yıkacağız’ gibi acayip bir iddia, bana Kılıçdaroğlu’nun o tespitini hatırlattı. (Bu arada biz de ‘tek adam rejimini’ sadece adamlarla yıkacak diye biliyorduk. Meğer kadınlar da yardım edecekmiş?!..)

Kadınlarla devrim planlayan Kılıçdaroğlu ne demişti:

“Erkek işsizse.., eve yeteri kadar para gelmiyorsa.., akşam tencere kaynamıyorsa.., bu erkek de gelir, hıncını karısından alır.”

Yani bir adam karısını dövüyorsa, bir mazereti vardır. Öyle ya, para yoksa ve tencere kaynamıyorsa hıncını karısından alır!

Demek ki tek adam rejimini ‘kadınlarla birlikte’ devirmek için para lazım, kaynayan tencere lazım. Yoksa kadın evde dayak yemekten kurtulamaz, binaenaleyh devrime katılamaz?!

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun ‘kadın ağırlıklı’ katılımla yaptığı bu toplantıdan saatler önce Meclis kapısında bir aksiyon yaşandı. Her zamanki gibi aksiyon sahnesinde Mahmut Tanal vardı…

Öncelikle hatırlatalım. Geçtiğimiz günlerde ‘Meclis Yönetmeliği’ne aykırı bir şekilde içeriye girmeye çalışan biri Meclis’e alınmamıştı. ‘’Mustafa Kemal Meclis’e alınmıyor’’ yalanıyla provokasyonu başlatan Tanal’dı. (Söz konusu 7. Madde; ‘’Herhangi bir siyasi parti, spor kulübü veya herhangi bir kuruluşun tanıtım ve propagandası bulunan araç ve kişilerin Meclis yerleşkesine girmesi yasaktır’’ diyor. Sadece Mustafa Kemal’in fotoğrafının olduğu kıyafetler bu yasağa girmiyor)

Önceki gün Tanal yine sahneye çıktı…

Bu kez de önünde Mustafa Kemal resmi, arkasında ‘’CHP Bahçelievler Kadın Kolları’’ yazısı basılmış tişörtlerle Meclis’in Dikmen yerleşkesine girmeye çalışan devrimci CHP’li kadınlar vardı. Polis, 7. Maddeyi hatırlatıp, “Resimde sorun yok ama bu yazı olmaz, CHP için de olmaz, AK Parti için de olmaz, Vs.., için de olmaz’’ dedi.

Hemen ardından Tanal devreye girdi. Önce polislere hakaret etti, ardından oradaki devrimci CHP’li kadına; ‘Ver tişörtünü, ben giyip içeri girecem’ dedi. Devrimci abla da cart diye tişörtünü çıkarttı. ‘İç çamaşırıyla’ kaldı. Tek adam rejimini devirecek olan oradaki tüm devrimci CHP’li kadınlar da alkışladı!

CHP’nin yeni stratejisi bu heralde?!

Bu sefer işe, Meclis kapısında bir kadını soyarak başladılar. Kadınlar soyunacaklar, iktidar korkacak, devrim olacak?!..

Direne direne olmadı ama belki de soyuna soyuna kazanacaklar!..

Hani hiçbir işe yaramasa bile, en azından; “CHP iktidara soyunuyor” derler!..

Süper taktik!..

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor