• $9,4862
  • €11,0487
  • 542.88
  • 1455.42
12 Ağustos 2017 Cumartesi

Sen Alman mısın AHC?!..

AKŞAM Gazetesi o belgeyi yayımladı… Kılıçdaroğlu ile yapılan röportaj metni CHP tarafından resmen (kelime kelime) onaylanmış ve öylece yayımlanmış. (Focus’tan gelen resmi cevap)

Hatırlayalım. Ne demişti Almanlara (Focus dergisine) Kılıçdaroğlu; Türkiye’ye gelmeyin, burada “can ve mal” güvenliği yok diyor… (Ne demek yok.., onca yolu güvenli bir şekilde yürüdü ya?!..)

Soruyoruz, cevabını alamıyoruz. Almanların Türkiye’ye gelmemesiyle CHP siyaseten ne kazanıyor ya da bu sözler Türkiye’nin hangi âli menfaatleri için söylendi?...

Bırakın yahu.., Bu, muhalefet falan değil, açıkça Türkiye düşmanlığı... (“Bu da laf mı” diye soruyorsunuz değil mi.., sanki başka bir şey yapıyorlarmış gibi!..)

Alman’a Türkiye seyahat uyarısı yaptıktan sonra Antalya-Konyaaltı’na gidiyor ve orada şöyle diyor Kılıçdaroğlu; "Güzel insanları ile cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz…”

Antalyalı’ya konuşurken; ‘Cennet gibi Türkiye.., Alman’a; ‘aman gelmeyin Türkiye’ye.., “Can ve mal” güvenliği tehlikede!...

Her neyse, daha önce onlarca kez Türkiye'yi yabancı ülkelere şikayet eden Kılıçdaroğlu Almanlara yaptığı çağrıyla yaptığı dış politikanın üstüne tüy dikti!..

Günlerdir Türkiye bunu tartışıyor ama ‘Babıali’nin Değişik’leri ölü taklidi yapmaya devam ediyorlar…

Halbuki bu değişikler haftalarca ‘şortlu kız, uçan tekme’ haberi yaparlar…

Köşe yazarları, ‘maraton Kemal’in karavanında röportaj yapmak için sıraya girerler… Mesela ‘Ayak yıkama leğeninden tutun da, karavan motorunun beygir gücüne kadar tüm detayları köşesinde yazar AHC… (“Motor, beygir falan..,” dedik ama bunun BMC’yle bir alakası yok… Bu AHC; Ahmet Hakan Coşkun…)

Bir diğeri başörtülü yarışmacıdan hazzetmediği için (hiçbir şey anlamamasına karşın) ‘Organik Hoşaf’ yazıları yazar günlerce… (Halbuki ‘eşek hoşaftan ne anlar’, değil mi ama?!..)

Birisi linç edilecekse, haysiyet cellatlığı görevi varsa, en ön safta Babıâli’nin işte bu değişiklerini görürsünüz…

Kılıçdaroğlu’nun Focus röportajını görmediler… Kimse topa girmedi. İşi yine bizim eski mahalleli AHC’ye kalmış…

Diyor ki AHC; bugün ülkemize Alman turist gelmiyorsa bunun sebebi Kemal Bey’in açıklaması değil. Asıl sebep... “Ey Almanya”, “Bunlar Nazi” türü seslenişler ve iki ülke arasında artan gerilim…”

Yani kabahat bizde!... Ülkeyi küresel sermayeye teslim etseydik, Alman ajanlarını yakalamayaydık.., Sözde Ermeni soykırımı Tasarısını kabul ettiklerinde “eline sağlık Hans” deseydik.., Erdoğan'a “defol git” diyen Alman manşetlerine hiç ses çıkartmayıp "Ahzoo" deseydik.., Binlerce PKK'lı terörist ve FETÖ'cüyü Almanlardan istemeseydik.., gerilmezdik ve çok turist gelirdi…

Öyle ya, gerildik ve turist yok!

Kılıçdaroğlu’nun suçu ne?!.. Olmayan turiste gelmeyin demiş. Eh, bu da bir mazeret sayılır…

Mesela halk seçti cumhurbaşkanını. Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, başbakan başka bir partinin genel başkanı..?!

Pardon bu başka bir şeydi!..

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu