• $33,0783
  • €36,1627
  • 2608.68
  • 11139.5
20 Ağustos 2022 Cumartesi

Muhalefetin morali bozuldu…

Pandemi sürecinden siyasi partiler arasında en çok etkilenen AK Parti'ydi. Bu, iktidarın hizmetleri, süreci yönetmesi ile alakalı bir durum değildi. Olamazdı da. Tam tersine, Türkiye'nin çok güçlü sağlık alt yapısıyla pandemi ile mücadeledeki başarısını tüm dünya gördü.

AK Parti sahada siyaset yapan, insana dokunan bir parti. Erdoğan'ın siyasete kazandırdığı bir haslet bu. Pandemide kısıtlamalar yüzünden teşkilatlar bir araya gelemedi. Mahalle sorumluları mutat toplantılarını dahi gerçekleştiremediler. İrtibatlar koptu.

Oturduğu yerden yalanlarla algı yönetmeye teşne muhalefet için ise şartlar uygundu. Öyle de yaptılar...

Muhalefet psikolojik bir üstünlük yakalamıştı.

Ama maalesef işler istedikleri gibi gitmedi. Ülkenin batacağını uman, leş kargaları gibi bekleşen güruh da hayal kırıklığına uğradı...

Biz de gelişmekte olan bir ülke olarak son 20 yılın en yüksek enflasyonu yaşanırken, dünyanın en gelişmiş ülkeleri son 40 yılın enflasyonunu gördü.

Uluslararası Finans Enstitüsü Baş Ekonomisti Robin Brooks, "Türkiye'nin küresel ekonomide başarılı olması için koşullar-en açık şekilde ihracattaki yüksek rekabet gücü – büyük oranda ortada. Tek gereken makro istikrar ve Türkiye hızla yükselecek." diyor.

Batılı analistlerin ortak görüşü; "Türkiye yeni ekonomik modeliyle krizi fırsata çevirebilecek yegane ülke."

Biz büyümeye devam ediyoruz, onlar resesyon tehdidini yaşıyor. Bir taraftan tahıl koridorunun açılmasını sağlıyoruz, diğer taraftan da barış masası için umut olmaya devam ediyoruz.

Diplomasinin kalbi İstanbul'da, Ankara'da atıyor.

Akaryakıt doğalgaz, elektrik vesairede sübvansiyonlar, asgari ücret artışı, fiyat denetleme, konut kira ile ilgili düzenlemeler, yüz milyar lirayı aşan sosyal destekler bütün planları bozdu...

"Hemen seçim, derhal seçim, bahara ya da sonbahara.., olmadı kocakarı soğuklarında seçim..," derken seçimlere kaldı 9 ay.

Muhalefet erken seçimden vazgeçti.

Şu an moralleri çok bozuk. Tabana sirayet etmesin diye kendilerinin bile inanmadıkları akla zarar anketler yayınlamaya başladılar.

En güzeli de şuydu. Erdoğan'ın karşısına 4 aday koymuşlar. 4'ü de Erdoğan'dan yüksek oy alıyor.

Kimi koysan kazanıyor yani?!

'Hangisini koysak, hangisiyle kazansak acaba' deyip, aralarında seçim yapamadıkları için adayı açıklayamıyorlar demek ki!..

Madem kimi koysanız kazanıyor, Mokoko'yu aday gösterin.

Hem hiç yıpranmamış bir isim. Açık ara kazanırsınız!

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)