• $7,4513
  • €9,0629
  • 444.162
  • 1562.81
19 Aralık 2020 Cumartesi

Mamçakoğlu Cüneyit'in kaliteli gazetecileri!..

Efendim, reform isteniyorsa medyada da reform yapmak lazımmış…

ABD’den Türkiye’ye bakmış ve anlamış ki medyada reform şart…

Bir de isim/ler vermiş. Reforma nerden başlanacağını bildirmiş sağ olsun!

“Murat Çiçek ve Melih Altınok” demiş. “Uyduruk” demiş, “Bunları kim okuyor” demiş, “Kim bunlar” demiş, “getir götürcü” demiş, “amigo” demiş.., demiş de demiş…

“Senden söz etmemiş sana n’oluyor?, avukatları mısın” diye sorabilirsiniz bana.

Söyleyeyim efendim. Diyor ki Mamçakoğlu Cüneyit (Murat Çiçek için), “New York’ta mesela, bizimle aynı masaya oturmaya korkuyor, arkamızdan salladığı için televizyonlarda...”

Onun olduğu masaya oturmayanlardan biri de bendim. Murat’la birlikteydik. Beraber karar verdik, “şu yandaki masaya, diğer gazeteci arkadaşlarla yandaş yandaş oturalım” dedik. Mecbur muyum senle oturmaya?.. De ki, çapulcularla oturmayı sevmiyoruz.

Senin neyinden korkacağız Mamçakoğlu? Üstelik New York’taki Ara Güler Fotoğraf Sergisi’nde dışarıda beklerken seninle göz göze geldik. Bakışlarını kaçıran sen değil misin?.. Seni yiycem mi zannettin?!..

Arkadaş bir de itibar edilmesi gereken gazetecileri de söylüyor. “Cansu”, “Aslı”, “Murat Yetkin” diyor. Bir tanesi de Washington Post’ta yazıyormuş falan… Washington Post’ta yazmak çok önemliymiş.

Yahu Erdoğan Trump’a; ‘teröristlerle değil, müttefiklerinle işbirliği yap” demiş Beyaz Saray’da, ‘Washington’da… Sen ‘Post’una yazsan ne yazar, yazmasan ne yazar. (Ki ABD politikalarına karşı bir şey de yazmazsınız.)

Medyada reform yapıp bu gazetecilerden faydalanmak gerekiyormuş. Bunlar kaliteli gazetecilermiş. (Kaliteli gazeteci ne lan?..)

Bizim cenah, sadaka niyetine, entelektüel derinliğinden 1 santim size verse, yükseklik korkusu yaşarsınız!.. Kaliteniz o kadar artar ki, mokunuzda boncuk aramaya kalkarsınız!..

Bak arkadaş, öyle Mamçakoğlu Cüneyit misali kılıcı çekip; “Hiieeeyt, savulun bre yandaşlar” narası atmana gerek yok.

De ki, biz çok denedik… Erdoğan gitsin diye Gezi çapulcusu olduk. Vesayetçilerle iş tuttuk. FETÖ’cülere payanda olduk. Hiçbir vizyonu olmayan CHP’yi ‘kör kör parmağım gözüne’ destekledik. Eloğluna Türkiye’yi şikayet ettik.

Ama olmadı, beceremedik. Cezamızı doldurduk. Tövbe-i istiğfar ettik.

Açık söyle yahu. Meramın böyle daha anlaşılır olur.

Ha, Paul Henze’in ‘our boys’ dediği ‘Amerikan Oğlanları’yla medya reformu yapılır mı, orasını ben bilmem…

Yürü be en kaliteli gasteci Mamçakoğlu Cüneyit, kim tutar seni!.. 

<p>Hiçbir şey ortaya koyamayan, alternatif üretemeyen muhalefetin işi ve gücünün yalan söyleyerek se

'Muhalefet yalan, algı ve manipülasyonla oy devşirmeye çalışıyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Engelli ve yaşlılara aşı uygulanmaya başladı

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor