• $9,3451
  • €10,8565
  • 529.905
  • 1417.7
26 Haziran 2021 Cumartesi

Makak maymunları bile alkışlardı sizi!..

Neredeyse her hafta yeni bir İBB skandalıyla karşılaşıyoruz. İşin kötü yanı, artık çok doğal karşılar olduk.

Tamam, CHP'den büyük hizmetler projeler falan beklemedik. Öyle hayaller kurmadık. Mevcudu koruyabilseler, projeleri devam ettirseler bile çok iş yapmış olacaklardı. Neticede CHP'den söz ediyoruz. Şimdiye kadar ülkeye hiçbir katkısı hizmeti olmamış bir zihniyet. (heykelcilik hariç tabii)

Ama onu da beceremediler. İstanbul'a bu kadar kötülük yapacaklarını biz de tahmin edemedik. Zira 2 yılın bilançosu çok ağır.

"Şeref namus" sözü dediler, ama 15 bin işçiyi işten çıkarıp 17 bin işçi alacağı kimin aklına gelirdi? "Tasarruf" deyip kişi başı 6 bin liralık yemek yiyeceklerini kim bilebilirdi?

Liyakat diye yırtındılar, elemanların 35'ini CHP den,15'ini İyi Parti'den, 15'ini diğer partilerden, geri kalanlarda kalan bir şey varsa kariyer merkezinden aldıkları ortaya çıktı.

Hiç utanmadılar!

Ucuzlatacağım dediği ne varsa zam yaptı İmamoğlu. Okul servisi, taksi ve minibüs, İspark, sosyal tesisler, halk ekmek, su vesaire... Aklınıza ne gelirse...

75 liralık yardım kolisinin, "Prototip-150" modelini üretmesini, İstanbul'u sel alırken tatile çıkmasını, hastane yolu yerine yüzen tenis kortu yaptırmasını, temel atmama töreni, açılanı bir daha açmasını falan geçtik...

Bunun gibi yüzlercesi var. "Kendi kaynakları kendine yeter, nimet nimet" deyip, İstanbul'u gırtlağa kadar borçlandırması, merkezi idareden tam mali destek almasına karşın, "engelleniyoruz" yalanı, Fazilet Durağı tiyatrosu gibi şeyler İBB için artık vakayı adiye.

Her yıl için 20 bin konut sözü verip, 2 yıldır tek bir konut yapmaması, "630 kilometre metro hattı yapacağız" deyip 2 yılda 2 km'lik metro hattını açması da garipsenmiyor.

Geçen hafta deprem olduğunda "Deprem gerçeğinin şehrimizin önemli bir gündemi olduğunu hatırlatması açısından önemli, geçmiş olsun" diyen İmamoğlu. Deprem bütçesini küçülten de kendisi...

"İstanbul'un trafik sorununu 'Megabüs'le çözeceğim" dedi. Hadi biz hiçbir şey görmedik. Lakin uydurduğu megabüsü bugün sorsan, kendisi de ne olduğunu bilmez.

Ama onun umurunda değil. Çıkıp milletin gözünün içine baka baka yalan söylemeye devam ediyor. Kısacası İstanbul alarm veriyor, İmamoğlu İstanbullularla maytap geçiyor.

Eh biz de işi deliliğe vurduk artık. İmamoğlu'un seçim öncesi vaatlerine bir daha baktım.

"2 yeni biyolojik arıtma tesisi yapacağız. Marmara Denizi'nin kirlenmesine engel olacağız. Denize girilebilecek, "lüfer" yok olmayacak, "orkinos" geri gelecek" demiş. (Twiti hâlâ duruyor orada).

Müsilaj var. Denizi bi'görebilsek.., 'lüfer mi var', 'orkinoslar geri döndü mü' göreceğiz!

Lüferi orkinosu bilmem de, yakında Marmara Denizi'nde "Galapagos İguanası" görsek de şaşırmayız artık!

Biyolojik arıtma tesisinin heykelini yapsaydınız bari.

En azından "makak maymunları" alkışlardı sizi!..

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar