• $8,8871
  • €10,3837
  • 496.656
  • 1381.43
10 Temmuz 2021 Cumartesi

İyice mala bağladılar...

Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek, deliliktir" der Albert Einstein.

Öyledir...

Peki aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklemek için ille de deli mi olmak lazım?..

Hayır...

Deli değildir ama belki kafası basmıyordur.

Belki sadece tembeldir, başka bi'şey denemek için enerjisi yoktur.

Belki alternatif üretecek imkan, kabiliyet ve dahi kapasitesi yoktur, bu yüzden aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak mecburiyetindedir...

Belki de "farklı sonuç" zaten beklemiyordur!..

Sürekli tahkir, tezyif, yalan, kurgu, halkı aşağılama, koyun, inek, şeriat geliyor, diren zart diren zurt, alkolüm, benim bedenim, benim donum.. vesaire ile siyaset yaptıklarını zannettiler...

Sonuç hep aynı oldu.

Ürettikleri tek bir siyaset, somut tek bir proje yoktur.

"Ben yüzde 100 doğru söylüyorum, yüzde 99 değil" diyor. "Benim adım Kemal, ben yaparım" diyor. Kimse 'nasıl yani' diye sormuyor bile. (Benim adım da Hikmet, ben yazarım. Yazdım işte. Ee?.. N'oldu şimdi?!)

CHP, kendi TV kanalını arıyor, cumhurbaşkanlığı seçimindeki kampanya sürecinde (kendi adayı) Muharrem İnce'yi fazla göstermeyin diyor. Ne teşkilat, ne seçmen kimse ayağa kalkmıyor.

Net, kesin, apaçık yalanı söyleyen Kılıçdaroğlu, aynı yalanı tekrar tekrar söylüyor. Kimse yadırgamıyor. 11 yıldır değişen bir şey yok.

Velhasıl 19 yıldır kaybettiği tüm seçimlerde ne yapmışsa tekrar tekrar aynı şeyleri yapmaya devam ediyor, benzer yalanları tekrarlayıp algı yönetmeye çalışıyor muhalefet.

Medyası da kafayı yedi artık. Beyinleri kilitlendi. Beyni sadece fotoğraf olarak kullanabilen gazete bunların Sözcü'lüğünü yapıyor. Düşünün ne haldeler.

Mesela, "Sayın Bahçeli'ye aşı yaptığı için, onun canını acıttığı için Gülnaz Şırınga adındaki hemşireyi dövmüşler" diye haber yapıyor bunların televizyonu. Sunucu haberden hiç şüphelenmiyor. Program için hazırlanırken 'şırınga' soyadını görüyor ama hiç garipsemiyor. Kafa gidik çünkü!

"Arnavutluk Türkiye'den 8 milyon Euro değerinde İHA/SİHA satın alacak" haberini muhalif gazeteci şöyle yorumladı ve sordu; "Kime karşı kullanmayı düşünüyor? Hangi tür bir tehlike ile karşı karşıya olabilir Arnavutluk?"

Benim dışımda kimse muhatap bile olmadı. Ama ben hemen cevabını verdim. Tabii ki Aborjinlere karşı kullanacaklar. Çünkü Arnavutlarla Abotjinler hiç anlaşamazlar?!..

Tescilli bir çapulcu, "açık alana tünel" yapmışlar dedi. Kendini eleştirenlere de 'çomar' dedi. Asıl çomarlık içinden geçtiğin (kazılmadan yapılmış!) o tünelin üstünde havalimanının pisti olduğunu bilmemektir, görmemektir.

Maalesef durum bu. Medyasında da akıl izan kalmadı. Yalan manyağı oldular. Rahatsızlık duyan da yok, itiraz eden de yok. Baktılar ki böyle gidiyor.

İyice mala bağladılar.

Yapacak bi'şey yok...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Milli Savunma Bakanlığının (MSB), sosyal medya hesabından yapıla

Teröristler etkisiz hale getirildi

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak