• $28,9222
  • €31,3482
  • 1886.23
  • 8087.24
2 Ağustos 2023 Çarşamba

CHP'yi ‘Sultan Palamut'un Divan-ı Hümayun'u kurtaracak!

Belli ki hep beraber çekeceğiz. 6'lı masa da böyle toplanmadı mı? Güçlendirilmiş parlamenter sistem dedikleri martavalın yazılıp çizilmesi dahi 1 yıl sürdü.

Bir kaset kumpası falan olmadıktan sonra CHP'de koltuk değişimi öyle şappadak olmaz. Demem o ki birileri dışarıdan müstemleke valisi atamadıktan sonra bu iş böyle uzar...

Bye Kemal ile Eko'nun çekişmesini heyecanla takip ediyoruz. Hele arada bir Zıpzıp efendi kafa göstermiyor mu.., daha da keyifli oluyor.

Bye Kemal "koltuğu bırakmayacağım" demiyor. 'Liman', 'gemi', 'kaptan' falan deyip devam ediyor.

Öteki de güya değişim rüzgarları estiriyor. Bir tek, "Adayım, o koltuğa talibim" diyemiyor. Kedinin ciğere baktığı gibi koltuğu bakıyor.

Arka çıkanı da yok garibimin.

Değişim dediği de sürü laf salatası. Toplum, "kapsayıcı demokrasi ve laiklik" anlayışının üretilmesini bekliyormuş. (Ne menem bi'şeyse artık?... 'Kapsayıcı laiklik' ve 'kapsayıcı demokrasi' nedir bilen varsa, beri gelsin.)

"Gençlik, taze kan, yeni kadro" falan diyor Eko, sonra ne yapıyor?

Destek için, CHP'nin eski Genel Başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile buluşuyor. Dış kulvardan da Önder Sav destek verecekmiş.

'Değişim ve taze kan' için toplanan CHP'nin 'eski' akıl hocalarının yaş ortalaması 86... (Hepsine uzun mutlu ömürler diliyorum.)

Şu işe bakın.

'Demokrat Dede' diye kakalamaya çalıştığınız kişinin içinden 'koltuğu korumak için CHP'yi dilim dilim doğrayan 'Diktatör Dede' çıktı.

Diğerini 'Taze Kan' diye yutturmaya çalıştınız, ardındaki gücün; 'Sultan Palamut' devrinden kalma Divan-ı Hümayûn âzaları olduğu ortaya çıktı!..

Şimdi çıkmış her ikisine birden giydiriyor CHP medyası. (Özellikle arpası kesilenler!)

"Kandırıldık, aldatıldık, saksı bile kazanırdı" diyorlar...

"Kalp işareti yapınca temiz yürekli insan zannettim. Bu kadar saflığımdan özür diliyorum" dedi ya Portakal. Bugünleri de gördük.

İyi de, (Özgür Özel'in tarifiyle); Bye Kemal, elini elin sırtına vurmak suretiyle, kürsüden anlam kuvvetlendirici hareket çekerken neredeydin?!

Ki, halk arasında "ko'dum mu?!.." hareketi olarak bilinir.

Bye Kemal kürsüden 'şaaak' diye hareket çekerek işareti vermiş zaten, sen niye 'kalp işaretine' takılıyorsun!?

Saf değil.., müstahaksınız ulan!..

<p>Denizli'nin önemli pamuk üretim merkezlerinden biri olan Sarayköy ilçesinde 67 bin dekar alanda e

'Beyaz altın' hasadında sona yaklaşılıyor

Türkiye'nin tek su altı deniz parkı! Yıldızkoy'da mikroplastik tespit edildi

6 Aralık 2023 ŞOK aktüel ürünler kataloğu

Merapi Yanardağı kül püskürttü! Patlamalar nedeniyle 11 dağcı hayatını kaybetti