• $31,4275
  • €33,9323
  • 2062.94
  • 9193.69
2 Nisan 2022 Cumartesi

Çete arıyorsan, içinizde!..

Bak, şunu da CHP yaptı' denebilecek bir eserin yok. Tamam, öyle bir derdin olmayabilir. Bünyen de müsait değildir. Orasını anladık.

Yahu yapana niye çamur atıyorsun?..

O kadar heykel yapıyorsun. Ülkenin 1 milenyumluk heykel ihtiyacını karşılamışsın. Seni engelleyen oldu mu?.. Heykeller üçlü beşli heykel çetesine peşkeş çekiliyor diyen de yok.

Yani bir insan kendi ülkesindeki dev yatırımlara, dünya çapındaki eserlere neden karşı çıkar?

"Geçmediğimiz köprünün parasını" diye başlayıp, dünyanın en saçma, en akla zarar, gerekçelerini uyduran ve bunu köşelerine taşıyan geri zekâlı Babıali kaşalotlarını neden kılavuz edinirsiniz?.. (Ya da tersi mi?.. Onlar mı sizi kılavuz belliyor?..)

Sen n'apacaksın diye soruyorsun.

Her hafta aynı şeyler; "Gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz, içselleştireceğiz, kucaklayacağız, öpüp koklayacağız, aydınlanma yaşayacağız..." (Bolca slogan, içi boş laflar, harcıâlem sözler...)

Bir de sık sık "liyakati önceleyeceğiz" diyor. Çetelere de geçit vermeyeceklermiş...

Gazetemiz Akşam'ın haberiydi;

"1915 Çanakkale Köprüsü'nü inşa eden ortaklardan Yapı Merkezi'nin patronu Başar Arıoğlu, CHP'nin 'çete' ithamına tepki gösterdi. Siz de CHP'li bir aileden geliyorsunuz" denince; "Evet, bizim kalbimiz solda atar" diyen Arıoğlu CHP'ye liyakat dersi verdi;

"Dünya çapında bir ihale yapıldı. Bütün bu firmalar fizibilite yaptığı için, köprünün kaça mal olabileceğini aşağı yukarı tahmin ediyordu. 4 tane çok ciddi teklif gelmiş. Ve bu tekliflerden en ucuzu seçilmiş. Burada sorun ne?" diye soruyor Arıoğlu.

Sorun CHP'nin ta kendisi. Dünyanın en doğru işini bile yapsan, karşı çıkarlar. Çete derler, çamur atarlar.

Uzattık ama devamında şu var...

"Bizim kalbimiz solda atar" diyen Başar Arıoğlu, "İzmir'de ne oldu?" diye de soruyor;

"İzmir'deki metro ihalesinde biz Yapı Merkezi ve Nurol olarak en düşük fiyatı verdik. Buna rağmen ihaleden atıldık, 500 milyon lira farkla iş ikinciye verildi. Asıl bu sorgulanmalı. Nurol Osmangazi'yi, Marmaray'ı yapmış, biz Çanakkale'yi Avrasya'yı yapmışız."

Kılıçdaroğlu ne diyor peki?..

"Biz CHP olarak liyakati getireceğiz. Çetelere son vereceğiz. Geçmediğimiz köprüleri, yolları yapmayacağız. Siyasi ahlak yasası çıkartacağız. Namussuz siyaseti getireceğiz..."

CHP içindeki taciz ve tecavüz işini n'apacaksınız?

Orada da liyakat arayacak mısınız?!..

Yoksa o da mı çete işi?

Varsa kaçlı?!..

<p>Gregoryen takviminde, Julius Caesar tarafından oluşturulan ve Jülyen takviminde, Temmuz ve Ağusto

Şubat ayı neden 4 yılda bir 29 çeker?

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi