• $32,8503
  • €35,1485
  • 2455.79
  • 10771.4
20 Mart 2023 Pazartesi

6'lı masa 1296 saate kaç kriz sığdırır?!..

Anlaşılan o ki, Akşener seçimlere kadar rahat durmayacak.

"He he tamam, senin adaylarını da yardımcı yaparız, ama müsait bir vakitte!" dediler. O da "benim dediğim de oldu. Aday olamadılar ama koşu partnerleri oldular" deyip güya kuyruğu dik tutmuş oldu.

Böylece kumar masası, 48 saatte milletin iradesine dönüşmüş oldu. (Züğürt tesellisi denen şey tam da budur.)

Artık ne kadarını kurtarabildiyse?!.. İP'in oyu barajın altına indi.

Ama intikam almaya kararlı Akşener. Aslında almak da zorunda. Yoksa partisi eriyip gidecek.

By Kemal'le büyük bir hezimet yaşayacak yuvarlak masa. Akşener bunu biliyor. Seçimlerden sonra hepsine kürekle dalacak. "Ben size demedim mi, bundan kazanacak aday olmaz" deyip yuvarlak masayı tepetaklak devirecek. Böylece partisini kurtarmış olacak. Yeterli olmazsa yine istifa tiyatrosu oynayabilir.

Şimdi fırsat elindeyken ('masadan kalk git' diyemeyeceklerini bildiği için) intikam alıyor. Güya masaya da hiç zarar vermiyor!

Mesela CHP'nin en gıcık olduğu isim Muharrem İnce'yi gündeme getiriyor. "Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır" diyor... CHP'den en çok oy tırtıklayan aday için söylüyor bunu. Üstelik Hacı Muharrem'i hain ilan etmiş kurmay kadrosu var CHP'nin içinde.

Akşener'in yapmadığı iş değil. CHP'li İmamoğlu ve Yavaş'ı da ayartıp aday olmaları için var gücüyle By Kemal'e karşı mücadele etti.

Saraçhane şovuyla neredeyse By Kemal'i ekarte ediyordu, direkten döndü. Kendi kaybetti. Devirdiği masaya küfür kıyamet geri döndürdüler. İkinci hamlesinde yine kaybetti. Ama vazgeçmiyor Akşener. Bütün tuşlara basmaya başladı. Şapkadan Hacı Muharrem'i çıkardı.

Mansur Yavaş ise ufak ufak açılmaya başladı. "Biz (kendisi ve İmamoğlu) cumhurbaşkanı yardımcıları olalım, onlar (diğer beş parti genel başkanları) vekil olsun istiyorduk" diyor. Haddizatında 'Yuvarlak Masa'nın 'kırık bacağını' tekmeliyor. Hakkıdır. Çünkü anketlerde 6'lı masanın en çok oyunu alan adaydı. Atanamayan aday olarak rahatsız.

Dün bazı televizyon kanallarında İP'in reklamı vardı. "Beraber kazanacağız" diyor. Tanıtımda Akşener İmamoğlu ve Yavaş'la birlikte görülüyor. Aynısını panolara da astırmış. Yani diyor ki, "siz her ne kadar bana baskı uygulayarak kazanamayacak adayı onaylatmış olsanız da, benim adayım/adaylarım belli." Masanın gözüne gözüne sokuyor afişleri.

Diğer 5 parti genel başkanları da dişlerini sıkıyorlar. Masada kriz devam ediyor.

Hoş, Meral hanım duayen cuntacıya söz vermişti, 'Bi'daha yapmıycam' diye. (Ama kime güveneceksin?)

Peki 6'lı masa bir daha devrilir, bir daha tamir edilir mi?

6'lı masa ilk toplantıda 'milletin masası' olmaktan yine ve yeniden 'noter/kumar masasına' döner mi?..

Olmuşu var. Hem de 48 saat içinde.

Seçimlere daha 54 gün var. Yani 1296 saat...

Kaç kriz sığar biliyor musunuz?!..

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!