• $13,4258
  • €15,1745
  • 791.435
  • 1927.66
17 Şubat 2012 Cuma

Erzik UEFA'yı nasıl ikna eder?

Akil insanların uzun süredir düşündüğü isim belliydi; Şenes Erzik... Aslında 15 gün önce Erzik'in TFF başkanı olacağının net sinyalleri gelmişti.. Bu süreci en iyi AKŞAM okuyucuları bilir..
Ve artık Erzik isminde herkes birleşti... Zaten Sayın Erzik'in istediği de buydu; herkes istiyorsa neden başkan olmayayım...
İşin tabii bundan sonraki bölümüne bakmak gerekiyor. Erzik başkan oldu diyelim.. Peki Erzik ne yapacak?
Öncelikle Erzik'in F.Bahçe kökenli oluşu ona zarar vermeyecektir. Çünkü Erzik'in fanatik olmadığını herkes kabul ediyor. Daha önemlisi 30-40 yıldır Erzik duracağı yeri iyi bilir.. 'Kurt federasyoncu' dersek haddimizi sanıyorum aşmış olmayız..

TOPA TERSTEN GİRİYOR
Bugüne dek F.Bahçeliler'in sorusu netti: Bu kadar olay olurken Erzik nerede?
Hatta Cihan Kamer, Stadyum'da çok açık mesaj verdi:
Sayın Erzik topa girsin..
Tabii Kamer, Erzik için 'UEFA'da bir kurul oluştursun, saha içine baksınlar. Karar versinler' diyerek farklı bir beklentileri olduğunu dile getirmişti. Ancak Erzik, TFF başkanı olarak farklı bir pozisyonda karşılarına çıkacak..
Benim kanaatime gelince...
1 - Erzik bugüne kadar UEFA Asbaşkanı olarak hiç konuşmadı, hep sessizdi. Fikri nedir bilmiyoruz. Artık yakın zamanda netçe öğreneceğiz!
2 - UEFA tepemize binmişken kimse Erzik'in bu süreçte bir şey yapmadığını iddia edemez. Erzik mutlaka 'rot-balans' ayarları yapmıştır..
3 - Şike soruşturmasını bilindiği gibi UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino yapıyor. Erzik'e bunu sorduğumda 'Ne ben ne de Platini bu işe karışıyor. Sorumluluk İnfantino'da' demişti. Yani Erzik başkan olursa asli görevi olan UEFA asbaşkanlığı pozisyonunda genel sekreteri ile bu çetin dosyayı görüşecek...
4 - Tam bu noktada İnfantino'nun üzerindeki karizması devreye girecektir.. İkna edicilik tarafı bir yana Şenes Erzik ismi bile UEFA'nın kişisel bakışını yumuşatmasına yeter.
5 - Yarın 'Nasıl olsa kaybedilecek' olan CAS davasını Erzik çektirirse UEFA-F.Bahçe ilişkilerinde çok farklı bir konuma gelebiliriz. Erzik'in bu rolü de dikkat çekebilir..

ALTIN GOL FIRSATIDIR
6 -
UEFA, 'play-off öncesi karar verin' demişti. Ancak UEFA'nın tek şartı F.Bahçe'nin gelecek sezon Avrupa'da yer almaması... Bu da CAS davası yüzünden.. Erzik'in bu konuda yeterli zamanı alacaktır. İnce formülü zaten Aydınlar döneminde bulmuştu. Onu uygular...
7 - Erzik 70 yaşında.. 'Gençlere şans tanıyalım' demişti.. Ancak hayatının altın golü ayağına geldi.. Bu süreci çözüp 'Yıllardır hiçbir şey yapmıyor' diyenlere ağır bir tokat atacaktır..

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....