• $9,3403
  • €10,8652
  • 533.544
  • 1428.8
10 Mayıs 2013 Cuma

Başbakan için oteli 60 santim kısa yaptım

İstanbul Beşiktaş'ta yeni bir otel: Dünyanın önemli otel zincirlerinden Hong Kong merkezli Shangri-La Bosphorus.
Konumu ilginç: Karşısında kokoreççiler, arkasında 'Üsküdar motorları.'  Yan komşusu ise Başbakan. Erdoğan'ın İstanbul'daki çalışma ofisi.
Otelin sahibi Recep Tanrıverdi. Tanrıverdi perde, kumaş markasının sahibi. Otelin yerinde yıllar önce tütün deposu vardı, uzun yıllar metruk kaldı.
"Pireden girilmiyordu" diyor Recep Tanrıverdi, birlikte oteli gezerken. "Anıtlar Kurulu'ndan yeri için denetime geldiklerinde pireden giremediler, bir hafta süre verdiler de dezenfekte ettik."
Anlatıyor:
"Dünyada, denizin altına en fazla 6 kat girilebilmişti, biz 7 kat girdik."
Ön görünüm, tarihi doku nedeniyle zaten hakkı yoktur da maalesef son dönemde biliyoruz ki bir şekilde yüksek yüksek binalar yapılıveriyor. Otel giriş üstü 6 kat.
"Yüksek bina yapmak için izin istediniz mi?" diye soruyorum.
"Tam tersine Beyefendi'ye (Başbakan Erdoğan'ı kastediyor) mahcup olmamak için hakkımdan 60 santim de kısa yaptırdım" diyor ve ekliyor:
"Dedikodu olmasın, laf olmasın diye."
Şunları da söylüyor:
"Dünyanın en zengin ailesi Hong Konglu aile, 5 yıl uğraştım ikna etmek için. Bahçedeki çiçekleri bile tek tek fide fide İtalya'da ben seçtim, 350 senelik Bonzai ağaç getirdim."

Turgut Bey ikna etse tekstil coşardı
Giyim sanayicilerinin derneği TGSD'nin 37'nci yılında düzenlediği, sektöre 30 yıldan fazla emek verenlerin ödül töreni. Hazır giyim sektörünün tüm aktörleri bir arada, Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Hanım'ı bekliyor.
Ümit-Cem Boyner, Mudo (Mustafa Taviloğlu), Osman Benzeş ile ayaküstü konuşuyoruz.
Abdullah Kiğılı, Nur Ger, Turan Sarıgülle bir arada,Turgut Toplusoy'u tebrik ediyorlar. Başbakan Erdoğan'ın son üç yıldır hazır giyimcilerin toplantılarına katılmasının 'gizli kahramanı'. 
Roman markasının sahibi Turgut Toplusoy, "Sektörün önemini, Türkiye'nin tekstilden vazgeçmemesi gerektiğini yıllardır Başbakan'a anlatıyorum."
Turan Sarıgülle devam ediyor:
"Başbakan bu sektörün önemini ilk iktidar olduğu yıllarda fark etseydi, sektör coşardı."
Ekliyor:
"Bugün 2.5 milyon çalışanımız var. En az 3 milyon olurdu. Bu sektör lokomotif sektördür. İstihdamda hâlâ bir numara."
İnşaat sektörü işsizliğin panzehri denir. "İnşaat gelip, geçici. Sektörün bütünlüğüne, Türkiye geneline bakmak lazım."

Emine Hanım'a da ödül verildi
Turgut Toplusoy'un"Başbakan, bakanlık verse istemem, asker gibi çalışırım"sözlerini aktarmıştım, bu köşede iki yıl önce. AK Parti'nin ilk hükümet kurduğu seçimlerde oyunu vermediğini,  Başbakan'ı tanıdıkça nefer olduğunu anlatıyordu.
Turgut Bey'in eşi Suzan Toplusoy'un da Emine Erdoğan ile ilişkilerinin çok yakın olduğu bilinir. 'Kıdemli' tekstilcilere ödül verilerken, sahneye Emine Erdoğan da davet edildi ve Suzan Hanım bir ödül verdi.

<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

MTA Yerleşkesinde patlama oldu

Dünya'ya devasa bir asteroid çarpınca neler yapılacak?

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak