• $16,5605
  • €17,56
  • 970.756
  • 2529.26
25 Mart 2012 Pazar

'Teknede masaj' modası

Tekne turu trendleri bu yıl hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Teknede SPA, yoga, wellness hizmeti sunan özel paketlerin yanı sıra, yeşil turlar, egzotik rotalar yeni seçenekler olarak ortaya çıktı...
atil zamanı yaklaşıyor, 5 yıldızlı tatil köyüne gitmek, her yıl kaldığınız otelin yolunu tutup aynı şeyleri yapmak, daha önce onlarca kez gördüğünüz yerlere yeniden gitmek istemiyorsanız, sizin için süper öneriler hazırladım. Köşemizin konseptine uygun olarak elbette deniz ve tekne...

"esin.20120324204554.jpg"
'Deniz tatili' sadece bir tekneden ibaret değil. Denizde farklı keyifler yaşamak mümkün. Yelken yapmak, dalmak, balık yakalamak, su sporlarıyla uğraşmak... Şimdi bu zevklere wellness de eklendi. Çünkü 2012'nin charter trendleri arasında 'teknede wellness'' ilk sırada yer alıyor. Sessizliğin hüküm sürdüğü bir sabahta güne ufuk çizgisine bakarak güvertede yoga yaparak başlamak... Özel olarak hazırlanmış taze meyve suyunu içerek kısa bir yüzme seansının ardından sağlıklı beslenmenin ön plana alındığı özel bir kahvaltı... Kulağa çok hoş geliyor değil mi!
TEKNEDE MASAJ KEYFİ
Yeni bir koya doğru yol alırken dinlenmek, kitap okumak, güneşlenmek gibi seçenekler sizin için rutinse masaj ya da cilt bakımı yaptırabilirsiniz. İsterseniz eşiniz ya da sevgilinizle güvertede jakuzinin keyfini çıkarabilirsiniz.
Charter şirketleri, müşterilerine bu keyfi yaşatmak için teknelerde özel SPA odaları hazırlayıp, güverteye masaj ve jakuzi ekipmanları yerleştiriyor, SPA uzmanlarını işe alıyor, mönüyü de değiştiriyor.
Rutin bir wellness kürü değil de talep ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanan özel bir programı da uygulamanız mümkün. Cilt ve selülit tedavisi, zayıflama ve detoks programı gibi özel programların yanı sıra özel paketleri de almak mümkün. Özel bir programa ihtiyacınız yoksa bile kendinizi şımartacak bakım ve masajlarla yılın yorgunluğunu atıp yenilenmiş olarak karaya çıkabilirsiniz. 
SPA''nın yanı sıra pilates seansları, kuaför hizmetlerinin de bulunduğu paketler var. Teknenin demir attığı yerlerde bisiklete binmek, ormanda yürüyüş yapmak, çeşitli su sporlarını denemek de keyfinize kalmış. 
YEŞİL TURLAR
Çevreciliği yaşam biçimi haline getirenler tarafından tercih edilmek, rakipleri arasından sıyrılmak isteyen charter şirketleri, 'yeşil turlar'a  öncelik vermeye başladı. Bu turlarda  teknelerin çevreci malzemeden yapılmış olmalarına, rüzgar, güneş enerjisini kullanmalarına dikkat ediliyor. Teknede plastik ambalajlar, suyu ve toprağı kirleten deterjanlar kullanılmıyor. Seyahat boyunca motor yerine yelkeni kullanmaya özen gösterilen bu turlara son yıllarda ilgi oldukça artıyor. Yeşil bir 'Mavi Yolculuk'' farklı bir deneyim olabilir... 20 kişilik dev guletlere binip bir saat bile yelken yapmadan karaya çıkanlar için de yeni bir deneyim olabilir.
EGZOTİK LOKASYONLAR
İlk ya da ikinci kez deniz tatili yapacaklar için güzergah belirleyici olmayabilir ancak birçok kez tekne turu yapanlar için yeni alternatifler yaratmak gerekiyor. İşte charter şirketleri, bu talebi canlı tutmak, müşteri sayısının azalmasını önlemek için bu yıl 'egzotik turlara'' öncelik veriyor. Vanuatu, Tahiti ve Güneydoğu Asya'ya tur düzenliyorlar. Programda bu bölgelerdeki günlük hayatı da izleme,  tarihi ve doğal güzellikleri görme olanağı veren geziler de bulunuyor. Böylece Vanuatu'nun balıkçılarıyla sohbet etmek, Tahiti'nin yemeklerini tatmak mümkün...
MÜŞTERİ KRAL...
Müşterilerine tatilleri boyunca 'dünyanın en özel insanı'' muamelesi yapmak sadece butik oteller ve çok yıldızlı tatil köylerinin değil, charter şirketlerinin de gündeminde. Bu nedenle mürettebatlarını özel olarak eğitiyor, denizde ve teknede düzenlenen çeşitli şovlar, etkinlikler, oyunlarla müşterilerine özel anlar yaşatmak istiyorlar. Haliyle tatil hiç bitmesin istiyorsunuz.

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını