• $15,8239
  • €16,7191
  • 930.848
  • 2403.3
2 Şubat 2011 Çarşamba

Her şirkete bir Ağaoğlu şart

Yaptığı evlerin yanı sıra özel hayatı, otomobilleri, reklam oyunculuğu ile Türkiye'nin yakından tanıdığı işadamı Ali Ağaoğlu geçen hafta satın aldığı 120 bin TL'lik at yelesinden yapılmış yatağı ile konuşuldu. Ağaoğlu'nun halkla ilişkilerini yapan şirketlerden birinden gazetelerin ekonomi bölümlerine gelen basın açıklamasıyla önce gazeteciler öğrendi Ağaoğlu'nun satın aldığı yatağı, aynı gün internet sitelerinde yer aldı, ertesi gün de tüm gazetelerde. Ali Ağaoğlu, 'aslan yattığı yerden belli olur' demişti gönderilen basın bülteninde. İlk bakışta şaşırtıcı bir durum, bir işadamı neden satın aldığı yatağı tüm Türkiye ile paylaşsın?

Ağaoğlu'nun satın aldığı Hastens yataklarının Türkiye temsilcisi Aykut Ak'ı aradığımda bunun oldukça başarılı bir pazarlama yöntemi olduğunu öğrendim. Çünkü Aykut Ak 'Haber internete düştüğü andan itibaren telefonlarım çalmaya başladı, hala çok sayıda arayan var' diyor.

Aykut Ak, 'Yedi ay olduğu Hastens'in Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz, oldukça da başarılı bir seyir izliyoruz. Hatta İsveç'teki merkez yönetim, 'bugüne kadar yeni açıldığımız ülkeler arasında Hong Kong ve Dubai'nin ardından en başarılı üçüncü ülke Türkiye' diyor. Ancak Ağaoğlu'nun müşterimiz olmasının ardından satışlarımızda 2-3 misli artış var' sözleriyle 'Ağaoğlu etkisini' özetliyor.

Ağaoğlu'nun aldığı 60 bin euroluk yani 120 bin TL'lik yatağın en özel ürünleri olduğunu ve 8 haftada el işçiliği ile yapılan Vividus modeli olduğunu söyleyen Ak, 'Türkiye'nin her yerinden özellikle de Anadolu'dan çok sayıda telefon aldık. Siparişler iki katına çıktı, bilgi isteyenler teklif isteyenlerin sayısında ciddi bir artış var' diyor. Şirketin 1.350 eurodan başlayan yatakları da olduğunu ve Avrupa'da bunların daha çok satıldığını söyleyen Ak, 'Türkiye'de müşterilerimiz daha pahalı yataklara ilgi gösteriyor, isimlerini vermemiz doğru değil ama işadamları, sanatçılar bu yataklardan aldı. İlgilenen politikacılar da var' diyor. 

Hastens'in İsveç'teki fabrikasında tamamen elle yapılan bu yatakların fiyatı kullanılan malzemenin özelliğine, kalitesine göre değişiyor. Batıda nispeten daha ucuz yatakların tercih edildiğini söylüyor Ak, ancak Doğu'ya doğru daha pahalı ve özel ürünlere ilgi daha da artıyormuş. 'En pahalı ve kaliteli yatağımız Ağaoğlu'nun aldığı Vividus. Ali Bey, siyah rengi tercih etti, at yelesi ve özel bir yünle 6-8 hafta arasında bir sürede üretiliyor. Bu yataktan henüz Türkiye'de bir tane sattık ancak dünyada Madonna, Angelinea Jolie gibi ünlüler bu yatağı tercih ediyor' diyor.


Madonna'ya bile indirim yapılmıyor

Ak'a 'Ağaoğlu'na şirketiniz için yaptığı bu PR çalışması karşılığında indirim yaptınız mı' diye sordum yanıtı 'Hayır, fiyatlarımız belli Madonna'ya da indirim yapılmıyor' oldu.
Yatak, fiyatının yüksekliğine paralel olarak oldukça lüks bir uyku keyfi veriyor. Aykut Ak, 'Bu yatakta 8 dakika içerisinde uyumaya başlıyorsunuz. Vücudu soğutuyor, terlediğinizde emiyor. Bunun yanı sıra talebe göre yarısı sert, yarısı yumuşak yatak yapabiliyoruz. Rengini, büyüklüğünü, yüksekliğini, ayaklarını müşterimiz seçebiliyor.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı

Yavrularını korumak için ölümü göze aldı! Leoparla domuz kavga ederse...