• $28,9284
  • €31,7849
  • 1901.05
  • 8014.11
26 Ocak 2021 Salı

“Yuh” dedirtenler…

Televizyon ekranındalar. Bulandırıyorlar, kirletiyorlar, saptırıyorlar. Gerçekte olmayan, yaşanmayan haberler üretiyorlar. Geçmişin sefalet günleri ile darbe dönemlerine övgüler düzüyorlar. Yalan ve yanlışı bile açıktan savunuyorlar.

Düzgün ve dengeli bir insanın ömrü boyunca yaşamadığı ve kimseye yaşatmadığı ayıpları birkaç güne sığdırıyorlar. “Artık insan içine çıkamazlar” diye düşünüyorsunuz. Ama ertesi gün yine televizyondalar. Yüzlerinde hiçbir kızarıklık ya da kızarma belirtisi yok. Pişkin mi pişkin atışa devam ediyorlar…

Kalitesiz TV dizileri gibiler. Bir daha ekranda yüzlerini gördüğümüzde neler söyleyeceklerini ve neler yapabileceklerini tahmin edebiliyoruz artık. Ancak, zaman zaman bizi de yanıltıyorlar. Öyle garip laflar edip, öylesine uç ifadelerde bulunuyorlar ki, çoğu zaman “yuh artık” dedirtiyorlar hepimize.

Kin, nefret ve haset duyguları ile dolular. Besledikleri düşmanlıklar yönlendiriyor, davranış ve söylemlerini. Yıllardır içlerinde geliştirip büyüttükleri bu duygular ne kadar güçlenmişse, o kadar ölçüyü kaçırıyorlar.

Gazetecisi, hayali haberler üretip onları gerçekmiş gibi topluma sunuyor. Hukukçusu, en temel hukuk ilkelerini ve adalet duygusunu ayaklar altına alıyor. Siyasetçisi, dikkat çekmek için gariplikte hepsini geçmek için çırpınıyor; kelimenin tam anlamı ile saçmalıyor. Unutulan, artık yüzüne bakılmayan, ama eski şaşaalı günleri özleyen sanatçı takımı ise sağa sola hakaret edip alkış bekliyor. Vesaire, vesaire…

Garip ve hastalıklı bir hal içindeyiz!

Son birkaç gün içinde yaşadıklarımızdan birkaçını sıralayalım, isterseniz…

İlyas Salman ekrana çıkıp kinini boşalttı. Şükran duyguları ile dolu olması gereken Türk Halkına “akılsız” dedi.

Siyasetçi-sanatçı karışımı Berhan Şimşek, bu devletin vali ve kaymakamlarına “militan” diye saldırdı.

Halk TV. Sunucusu Özlem Gürses ise adeta üzerine tüy dikti. Askeri vesayet dönemlerini şaka gibi sözlerle “demokrasinin supabı” olarak değerlendirdi. 70 sente muhtaç, kırık dökük fabrikalar Türkiye’sini “daha mutlu ve huzurlu idi” sözleri ile savundu.

Yetmedi, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin aşı olması ile ilgili olarak sosyal medyada yer alan bir espriyi ciddiye alıp “haber” diye duyurdu. Kelimenin tam anlamı ile kendi eliyle kendisini rezil etti.

Son birkaç güne ait bazı örnekler bunlar. Üstelik hiç de de şaşırtıcı değil. Uzun süredir devam eden bir zincirin, uzayıp giden halkaları. Aylardır, yıllardır yaşıyor ve tanık oluyoruz biz bunlara.

Şaşırtıcı olan bu garabetleri sergileyenlerin, halen belli çevrelerden alkış almaları! Gerçekler ortaya çıkmasına rağmen, bunların çılgınca alkışlanmaya devam edilmesi. Yeni garabetler, saçmalıklar ve rezilliklerin altına imza atmaları için teşvik ediliyor olmaları.

Geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki günlerde de bir “Temiz Toplum” kampanyasına ihtiyacı var Türkiye’nin. Çok kirletiliyorlar bu ülkeyi ve bütün değerleri yok edilmeye çalışıyorlar çünkü!

İyi bir silkelenme ve ardından da ciddi bir toparlanma şart oldu! 

<p>Maçın oynanacağı Right to Dream Park'ta ilk 15 dakikası basına açık olan antrenman, teknik direkt

Fenerbahçe'nin rakibi Nordsjaelland'ın sahasında karlar temizlendi! İşte o anlar...

İstanbul Arnavutköy'de İETT durağında dehşet! Oğlunun ölüm yıl dönümünde eski dünürüne kurşun yağdırdı

Sağanak nedeniyle araçlar sürüklendi, iş yerlerini su bastı

BM Genel Merkezi'nde Filistin sergisi açıldı