• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
19 Nisan 2023 Çarşamba

Yol arkadaşları

Adam terörist, hüküm giymiş cezaevinde yatıyor. Üstelik sırada pek çok dava var. Birkaç gün önce hakkında en az bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası daha istendi.

İsnat edilen suç, devlet düşmanlığı ve nitelikli insan öldürme. Biliyorsunuz, Selahattin Demirtaş'ın çağrısı ile terör yandaşları sokağa dökülmüş, 6-8 Ekim 2014'te 37 vatandaşımızı katletmişti. Öldürülenler arasında bulunan Yasin Börü'nün cesedi tanınmaz haldeydi. İşkence ile paramparça edilmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işte bu adamı serbest bırakacağını söyledi.

Gerçi, serbest bırakmaya gerek yok. Cezaevinde yatıyor, ancak serbest gibi davranıyor. Hemen her gün ve her konuda basına açıklamalar yapıyor. Tweet üstüne tweet atıyor. Avukatları sürekli yanında; biri çıkıyor diğeri içeri giriyor. Verdiği talimatları cezaevi dışına taşıyorlar. Yazdığı notları basına götürüyorlar. Bizim bazı basın-yayın organları da bu adamla görüşmek için kırk takla atıyor. Tam bir "On dönem bostan, yan gel Osman" durumu. Önünde engel yok. Çünkü mevzuat öyle, cezaevi yönetimi engelleyemiyor.

İyi, güzel de bu ülkede Hayata Dönüş Operasyonu niye yapıldı?

2000 yılında cezaevlerinin örgüt karargâhına döndüğü gerekçesi ile büyük bir operasyon gerçekleştirildi. DSP'li Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk döneminde kolluk kuvvetleri cezaevlerine girdi. Ölenler, yaralananlar oldu. Operasyon, kamuoyunda büyük yankılanmalara yol açtı.

Selahattin Demirtaş, şimdi de Mevzuat Hazretlerine sırtını dayayıp, aynısını yapıyor. Adeta evinde konfor içinde yaşıyormuş gibi davranıyor. Biz de hep birlikte seyrediyoruz.

Cezaevleri ile ilgili mevzuatın mutlaka değiştirilip, bu pervasızlığın önünün tıkanması lazım.

***

Demirtaş'ın neler yaptığına gelince...

Canı ne isterse onu yapıyor, dilediği gibi davranıyor. Son olarak da Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi hedef aldı. "PKK ile anlaşma yapmam" dediği için saldırdı.

Bakın ne dedi:

"Üç-beş oy uğruna milyonlarca HDP'liyi aşağılamaya, incitmeye, kimsenin hakkı yok."

Oysa Muharrem İnce HDP değil, PKK'dan bahsetti. Demirtaş da bu açıklaması ile ikisinin birbirinden farkı olmadığını ortaya koydu. Malumu ilan etti.

Sonra da "Saray, manay, Erdoğan sandığa gömülecek" türünden laflar etti.

Aynı gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da apar topar bir video çekip, kamuoyu ile paylaştı. Demirtaş ile aynı sözleri sarf etti. O da konuyu çarpıtıp, HDP'yi Kürtlerin temsilcisi gibi göstermeye çalıştı. Aynı üslupla "Saray" dedikten sonra aynen şu ifadeyi kullandı:

"Şu anda milyonlarca Kürt'e terörist muamelesi yapılıyor. Ne için üç-beş oy için. Utanmıyorlar."

Oturup anlaşmışlar gibi, konuyu aynı şekilde çarpıtarak ve aynı ifadelerle Erdoğan'a yüklendi. Ayrıca yan yana oturmaya gerek de yok. Demirtaş'ın yanına girip çıkanlar zaten her türlü mesajı yerine ulaştırıyor. Kim bilir, belki de anlaştılar.

Söylem birliğine bakın: Kimler kimlerle ağız birliği ediyor ve yol arkadaşlığı yapıyor, görün! "Ben Cumhurbaşkanı olacağım" diyen Kılıçdaroğlu'nun hayalinin gerçekleşmesi halinde Türkiye'nin ne hale geleceğini de varın siz düşünün!

<p>Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listes

Dağ keçileri Palu Kalesi'nde görüldü

ÖSYM'nin dünyadan izole sınav merkezi kapılarını ilk kez açtı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı