• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
1 Nisan 2016 Cuma

Yine mi darbe hevesi?

Onu denediler, bunu denediler, olmadı. Şimdi de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin paçasına yapıştılar. Demokrasiden umutlarını kesmiş olsalar gerek ki, “darbe yap” dercesine çekiştirip duruyorlar…
Uzun süredir kapalı kapılar ardında dillendiriyorlardı. Nihayet, bir ABD’li sözde “uzman”a dayandırıp, “Türkiye’de darbe olasılığı yüksek” diye yazdılar. Ama yine olmadı. Bu defa da askerden sağlam bir tokat yediler.
Silahlı Kuvvetler adına yapılan açıklamada, demokrasiye bağlılığın altı çizildi. Darbe gibi heveslerin “yasadışı” olduğuna dikkat çekildi. Bu tür haberlerin askeri de “rahatsız ettiği” ifade edildi. Üstüne bir de yazılanların “haddini aşan, basın etiğine aykırı davranışlar olduğuna” vurgu yapıldı.
Bitti mi? Bence bitmedi!
Bunlar yine devam edecekler. Çünkü her seferinde aynısını yapıyorlar. Vatandaştan tokat yiyor, “acımadı ki” diye bağırıyorlar. Kurdukları kumpaslar ortaya çıkıyor, utanmadan yenisini tezgâhlıyorlar. Askere çarpıyor, yine akıllanmıyorlar.
* * *
Kim mi bunlar?
Bu defakiler, Fetullahçı Marksistler.
Şimdi sakın ola, “Marksistten Fetulahçı mı olur?” demeyin. Olmaması lazım elbette. “Din afyondur” diyen bir anlayışla dini referans alarak ortaya çıkan grubun bir araya gelmemesi gerekir.
Ama bizde oluyor. Marksisti gerçek Marksist, din adına ortaya çıkanı samimi dindar olmayınca, bu tür ittifaklar kuruluyor.
Üstelik daha fazlası da var. “Fetöcü Liberal” de gördük biz bu ülkede, “Fetöcü milliyetçi” de! Fetöcüler sever bu tür ittifakları. Tek sevmedikleri tek bir kesim vardır, o da samimi Müslümanlar.
Yayın organları da eski Marksistler, liberaller ve diğerleriyle dolu değil miydi?
* * *
Genellikle akıl-sır ermez bunların yaptıklarına. Algı operasyonlarıdır bütün işleri, olmazları oldurmaya çalışırlar hep…
Gün olur Silahlı Kuvvetler'e savaş açarlar. Kumpaslar kurup, onları cezaevlerine doldurmaya çalışırlar. Her türlü ahlaki ilkeyi çiğneyip, yapılabilecek en uç iftiraları üretirler. Suçüstü yakalansalar bile pişkinlikten taviz vermeyip, “kim, ne, ben mi?” sözleri ile aradan sıyrılmaya çalışırlar. Bizzat şahidim ne yaptıklarına. Üstelik arşivlerde görüntüleri de var. 2008 Yılı'nda Ülke TV’de Mehmet Acet’in sunduğu bir programda, “Ergenekon doğrularla yanlışların karışımıdır” dediğimde üzerime saldırdılar. “Çete onlar çete” diye söylemediklerini bırakmadılar. Bu kadarla da kalmadı, gazetecilik mesleğinin dışına atmaya çalıştılar.
Asıl ilginç olan da o dönemde “Ergenekoncu” suçlamalarına muhatap olanların, bugün onlarla el-ele, kol-kola olmaları. Yan yana gelip, “darbe çığırtkanlığı” yapması!
Görüyorsunuz işte, garip ama oluyor, tamamı gözlerimizin önünde yaşanıyor.
* * *
Yadırgıyor muyuz? Tabii ki hayır!
Biz neler gördük neler…
12 Eylül 1980 darbesinde de bunlar vardı. Kimi “profesör”, kimisi “bürokrat”, kimi de “işadamı” unvanına sahipti. Darbe savunuculuğu ve darbeci şakşakçılığında birbirleriyle yarıştılar.
Solcusu biat etti, liberali şerit değiştirip asker savunucusu oldu, milliyetçisi alkışladı, dindarı “iyi ki varsınız paşam” nutukları attı.
Bugün de aynısını yaşıyoruz. Hiç değişmedi bunlar. Yine kıvrak bel hareketlerinin her türünden örnekler veriyorlar.
Ama değişen bir şey var. Hem de çok önemli bir şey. İtibar görmüyorlar. O darbe yapmaya davet ettiği kesim tarafından aşağılanıyorlar. Üstüne bir de haklarında suç duyurusunda bulunuluyor.
Utanıyorlar mı? Elbette hayır!
* * *
Bunların hesap edemedikleri çok önemli bir nokta daha var… Yerlidir, millidir, vatan sevdalısıdır bizim askerimiz. Elbette PKK, PYD ve Paralel Çete dâhil, milli olmayan her türlü oluşumla yan yana fotoğraf verenlerle aynı kare içine girmez, giremez.. Nitekim sağlam bir tokat attı, bu darbe heveslilerine. Yine olmadı, bakalım bundan sonra neyi deneyecekler?

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı