• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
26 Aralık 2023 Salı

Yıkılasın İsrail

Bizim de söyleyecek birkaç lafımız vardı. Anadolu Yayıncılar Federasyonu imkân sağladı. İsrail Büyükelçiliği'nin önüne gittik. Siyah çelengimizi koyduk, birkaç laf ettik. Kurulduğu 1948'den bu yana zulüm, kan ve gözyaşı üreten, mazlumların topraklarını işgal eden devletimsi terörist yapıya, Necip Fazıl'ın dizeleri ile "Yıkılasın İsrail, enkazını göreyim. Sana ülke diyenin yüzüne tükürelim" dedik.

Şimdi eğri oturup, doğru konuşalım...

Orada söylediklerimi burada da tekrarlayalım...

Ne demişti Milli Şairimiz Mehmet Akif? 18 Mart 1915'te, "Ölüm indirmede gökler, ölü püskürtmede yer" dizelerini yazmıştı. Biz, Çanakkale'de o barbarlara gerekli cevabı verdik. Püskürttük, uzaklaştırdık. Milli Mücadele ile de bayrağı göndere diktik. O ya da bu sebepten Filistinliler yapamadı bunu. 1948'den bu yana ölüm yağıyor gökten üzerlerine.

Netanyahu ya da başka isimle ilgili değil bu yaşananlar. Siyonizm'in ve onun beslediği İsrail'in devlet politikasının bir sonucudur. Necip Fazıl, o yüzden "Yıkılasın İsrail" şiirini yazmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yıllar önce bu sebeple yüzlerine karşı "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz" diye haykırmıştır.

İsrail budur işte!

***

Elbette bütün suçu İsrail'in omuzlarına yüklemek doğru olmaz. Bir de uluslararası ayağı var, bu insanlık dışı uygulamaların ve zulmün!

Çanakkale'de dünyanın dört bir yanından toplanan çapulcularla bizim üzerimize yüklenmişlerdi. Devir değişti ama anlayış hiç değişmedi...

Şimdi de illüzyon oyunları ve örtülemelerle aynısını yapıyorlar. Aynı Batı Dünyası bugün de Filistinlilere acımasızca yükleniyor. Bir yandan timsah gözyaşı döküyor, BM'de kağıt üzerinde kalan kararlar alıyor. Diğer taraftan İsrail'e taktik vermek için asker gönderiyor, silah ve para yardımı yapıyor. "Yetmez, daha" diyor...

Bitmiyor, Filistin'deki özgürlük savaşçılarını, zulme başkaldıranları "terörist" ilan ediyor. Zalimi değil, zulme karşı mücadele eden Hamas'ı terörist diye yaftalıyor. İllüzyon gösterileri ile bütün suçu onların üzerine yıkmaya çalışıyor.

Oysa Hamas sebep değil, bir sonuç. Zulmün ve insanlık dışı uygulamaların doğurduğu bir harekettir! İnsanlık dışı metotlar kullanan işgalci ve zalimlerle mücadele ediyor. Topraklarını korumaya, onurunu kurtarmaya çalışıyor.

Biz Çanakkale'de, Milli Mücadele'de ne yapmışsak, Hamas da onu yapıyor! Mustafa Kemal'in "Ya istiklal, ya ölüm" sözünün gereğini yerine getirmeye çalışıyor.

Ama maalesef bizim içimizde bile halen "Hamas teröristtir" diyen sözde Atatürkçü ve Milli Mücadele istismarcıları var. Sözde medeni Batılı kafalar gibi bunlar da hiç değişmedi. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, dün "Cani geziyor dipdiri, can vermede masum. Suç başkasınındır da niçin başkası mahkûm?" demişti. Bugün de aynı değil mi? Cani İsrail masum; topraklarını ve milli onurunu korumaya çalışan Hamas terörist!

İşte İsrail Büyükelçiliği önünde bu gerçekleri haykırdık. O yüzden Necip Fazıl'ın dizeleri ile "Yıkılasın İsrail, enkazını göreyim. Sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim" dedik.

Karınca kararınca doğru olanı yaptık, gerçekleri haykırdık ve vicdanen rahatladık!

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu