• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
25 Nisan 2023 Salı

Yalan, dolan

Seçime 18 gün kaldı. Kara propaganda da alabildiğine arttı. Artık son kozlar oynanıyor. Her türlü yalan, dolan, itibar suikastı, saldırı tavan yaptı. Hizmet siyaseti ile istismar siyaseti yarışıyor...

Dün 24 Nisan'dı. Yine tarihi gerçekler çarpıtıldı. Ermeni Soykırımı yalanı bir defa daha gündeme sokuldu. İstiklal Harbi'nde bu milletin ekmeğine kan doğrayanlar hayasızca saldırdı.

İşin en acı tarafı, bu yalanın ülkemizde de destekçileri var. Fransızlar, İngilizler, Ermeniler ve diğer Türkiye düşmanları ile birlikte hareket ediyorlar. Bir Osmanlı Paşası olan ve Anadolu'da katliamlara girişen Ermeni Bogos Nubar'ın tarihi mektubunu bile görmüyorlar. Fransızlara hitaben yazdığı mektuptaki "Bizi kullandınız, tarih sizi affetmeyecek" ifadelerini yok sayıp, içi boş Ermeni iddialarının peşine takılıyorlar. Kucağımızda oturup, sakalımızı yolmaya çalışıyorlar.

Ermeni yalanlarının savunucuları Türkiye'de iktidar değişikliği istiyorlar.

***

Hemen her konuda çarpıtma içindeler...

Mesela, Kandil'deki bölücü ve ülke düşmanı terör oluşumunu görmüyorlar. Milletin de görmemesi için karartma yapıyorlar. On binlerce insanımızın ve askerimizin katilleri ile birlikte yol yürüyorlar.

Sonra da kafaları karıştırmak ve kendilerini gizlemek için, ellerinde Türk Bayrakları ile miting yapan Hüda-Par üzerinden algı operasyonları düzenliyorlar.

Karalama kampanyasının envai çeşidinden örnekler sergiliyorlar. TCG Anadolu gibi bir devi kirletmeye çalışıyorlar. TOGG için söylemediklerini bırakmıyorlar. Tank Paleti Fabrikası'nda üretilen Altay Tankı'na saldırıyorlar. Karadeniz Doğal Gazı için bile her türlü yalan ve iftirayı atabiliyorlar.

Dünyanın gözünü diktiği gururumuz olan bu dev atılımlarla patates-soğanı yarıştırma kifayetsizliğini dahi sergileyebiliyorlar.

Yurtdışındaki kaçak FETÖ artıkları ile birlikte yalanlarla dolu bir dünya oluşturmaya çalışıyorlar.

***

Bunların en çok yuvalandıkları yer sosyal medya. Oradaki yalan ve iftiraların haddi de hesabı da yok.

Emperyalist ülkelerle birlikte twitter gibi belli başlı sosyal medya ağları da destek veriyor bunlara. Ciddi bir çarpıtma, karartma ve sansür uygulanıyor. Milli olanın ses kesiliyor, bunların önü açılıyor.

Seçime doğru yol alan Türkiye'de her türlü çirkin algı operasyonlarından örnekler veriliyor.

Bu ülkede rahatça "Ben Kürt'üm, ben Aleviyim" diyebilmenin önünü açan Erdoğan'a, bu kimlikler üzerinden bile saldırılıyor. Cemevlerine yapılan yardımlar görmezlikten geliniyor. Gerçekler alt-üst edilip, sonuç alınmaya çalışılıyor.

Ortaya koyabilecekleri hiçbir vizyon, misyon ve başarı hikayeleri bulunmayan ve geçmişleri karanlıklarla dolu olanlar, kara propaganda ile sonuç almaya çalışıyorlar.

Boş laflar, gerçekleştirilmesi mümkün olmayan uçuk vaatler havada uçuşuyor. Türkiye hiçbir dönemde bu kadar kirli bir seçim kampanyası yaşamadı.

Yıllarca bir Erdoğan düşmanlığı enjekte ettiler millete. "Ne pahasına olursa olsun Erdoğan gitsin" diyorlar.

Ama o bedeli onlar değil, millet ödeyecek. Yazık değil mi bu ülkeye ve bu millete?

Umurlarında mı? Umurlarında olsa böyle yapmazlardı!

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…