• $9,2392
  • €10,803
  • 530.961
  • 1432.8
7 Temmuz 2016 Perşembe

VELED-İ ZİNA

Yok, yine yapamadılar; bayramda da seslerini kesip oturamadılar. Tahrik dolu açıklamalarına devam ettiler…

HDP’nin Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, PKK’lı teröristleri övmeyi, yüceltmeyi sürdürdü. Onları kastederek, şükranlarını sundu:

-Bayramda kendilerini adayanları, demokrasi şehitlerini unutmayalım. Biz onların mücadelesinin eseriyiz.

Ne anlama geliyor bu sözler?..

Yüksekdağ, PKK, PYD ve Kandil gibi yapılar olmadan ayakta duramayacaklarını, yaşayamayacaklarını itiraf ediyor. Hepimizin gözünün içine bakarak, gayri meşru olduklarını ortaya koyuyor. Yasa dışı oluşumlar içinde bulunduklarını pervasızca ilan ediyor.

Teröristleri kastederek, “Biz onların eseriyiz” diyor…

Ben söylemiyorum, Figen Yüksekdağ’ın kendi ifadesi. “Biz onların eseriyiz” diyerek, varlıklarını yasa dışı, gayri meşru bir ilişkiye bağlıyor.

Yani, veled-i zina gibi bir şey!

Tekrarlıyorum, benim değil, kendisinin ifadesi bu!

***

Neymiş. Onlar “demokrasi şehitleri” imiş!

Bu kadının ağzından çıkan her laf, “yuh artık” dedirtecek cinsten. Her söylediği bir başka skandal.

Sıralayalım mı bu “demokrasi şehitlerinin” marifetlerini…

Hiçbir suçu ve günahı olmayan masum insanları hedef alırlar. Canlı bomba olup kendilerini patlatırlar. Kan dökmeyi ve can almayı çok severler.

En büyük marifetleri kahpe pusular kurmaktır. El yapımı bombalarla asker ve polisi hedef alırlar. Çoğu zaman da hedef şaşırıp sivil insanların ölümüne, yaralanmasına ve sakat kalmasına yol açarlar.

Ellerindeki roketler ve havanlarla askeri birliklere saldırırlar.

Figen Yüksekdağ’ın “demokrasi şehitleri” aynı zamanda zehir taciridirler. Belli bölgelerdeki kenevir tarlaları ve uyuşturucu ticareti onlardan sorulur. Hem üretir, hem satarlar. Bu milletin çocuklarını zehirlerler.

Ev basarlar, çocuk kaçırır, dağa götürürler.

En önemlisi de tamamı ülke düşmanıdır. Nerede bir pislik ve kötülük varsa altından hep onlar çıkar. En çok da hakkını ve hukukunu koruduklarını iddia ettikleri Kürt vatandaşlarımıza zarar verirler.

***

Amiyane tabiri ile artık “kimse yemiyor” bu lafları. Bunların ağızlarından çıkan “demokrasi” ve “insan hakları” gibi yemlerin üzerine atlayan pek kalmadı artık. Onlar ise farkında değil bunun. O bayat, eskimiş, çiğnene çiğnene artık sakızlara dönmüş sözleri tekrarlayıp duruyorlar…

Millet ise isyan halinde. Cumhurbaşkanı konuşurken, geniş kitleler sloganlarla sözlerini kesiyorlar artık:

-Meclis’te terörist istemiyoruz… Meclis’te terörist…

Haksız da değiller…

Baksanıza, bunlar bir yandan “demokrasi” diyor, diğer taraftan milletle alay edercesine terörist cenazelerinde boy gösteriyorlar. En son da Berdan Öztürk ve Dirayet Taşdemir, “Ağrı Milletvekili” sıfatıyla “Simko” kod adlı birinin cenaze törenine katıldı.

Ne yapmıştı O?

Van’ın Çatak ilçesinde diğerleriyle birlikte, Jandarma Karakolu’na sızmaya ve askerlerimizi öldürmeye çalışmıştı.

İşte, Figen Yüksekdağ’ın “demokrasi şehitleri” dedikleri bunlar!

***

Aradan tam 23 yıl geçti ve yıldönümü bu sene bayrama rastladı…

Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’ne bağlı Başbağlar Köyü’nde, Figen Yüksekdağ’ın “demokrasi şehitlerinin” gerçekleştirdiği o korkunç katliamdan söz ediyorum…

Köye girdiler, erkekleri meydanda toplayıp, önce uzun süre PKK propagandası yaptılar. Sonra da propaganda yaptıkları bu insanları topluca kurşuna dizdiler. Yetmedi, bütün bir köyü ateşe verdiler. Başbağlar’da tek bir canlı bırakmamak için ne gerekiyorsa onu yaptılar.

Üstelik, bu katliamı PKK’nın yaptığını Abdullah Öcalan da itiraf etti. Bu iğrenç olayın sorumlusu olarak “Dr.Baran” kod adlı terörist başını gösterdi.

Başbağlar, pek çok örnek içinden sadece biri.

Yakın geçmiş, Figen Yüksekdağ’ın “demokrasi savaşçısı” olarak gösterdiği teröristlerin altına imza attığı onlarca benzer örnekle dolu.

Bir yanda Yüksekdağ gibilerin sözleri, diğer tarafta yaşanan “Türkiye gerçeği” var. İnsanlar durup dururken “Meclis’te terörist istemiyoruz” sloganları atarak, Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını kesmiyorlar.

<p>Osman Kavala Davası'nı yakından takip ediyorlar. Hatta yargı üzerinde baskı oluşturmak için duruş

Osman Kavala'nın elçileri

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor