• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
6 Nisan 2022 Çarşamba

Vahşet!

Çocukluğumda, rahmetli Necmettin Erbakan'dan sıkça duyduğum, ancak fazlaca anlam veremediğim bir söz vardı: Her açıklaması ve basın toplantısında "Küfür tek millettir" ifadesini mutlaka kullanırdı...

Zaman içinde şahit olduklarım ve yaşadıklarımla bu sözlerin içi doldu. Evet, küfür tek milletti, Erbakan'ın sözleri çok doğru bir tespitti! Son dönemde örneklerini sıkça görüyoruz.

Bucha'da, Ruslar çekildikten sonra ortaya çıkan görüntüler, "Ben insanım" diyen herkesin içini acıtacak cinsten. Şehir, harabe haline gelmiş evler ve katledilen sivillerin cesetleri ile dolu. Son dönemin en büyük vahşet ve dehşet görüntüleri bunlar.

Üstelik belliydi böyle olacağı. Rusları alkışlayan çevreleri, bu köşeden defalarca uyardım. Gelişmelerin bu noktaya geleceğini çok önceden yazdım.

Tarih tekerrürden ibaretti çünkü! Azerbaycan Karabağ'da 1993'te gerçekleşen Hocalı Soykırımı'nı yaşadık biz. Ermeniler, bine yakın soydaşımızı katlettiler. Büyük bir etnik temizlik yapıldı. Ama onlar sadece figürandı. Senaryonun sahibi Ruslardı ve o katliam Rus Alayı'nın desteği ile gerçekleşti.

Sonra Çeçenistan'da karşılaştık aynı görüntülerle. Ruslar, Grozni'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmadılar.

Son örneği ise, Suriye'de görüldü. Ruslar, orada da ölüm yağdırdılar masum insanların üzerine.

Batı dünyası çıt bile çıkarmadı. Hatta yer yer ve özellikle Azerbaycan ile Çeçenistan'da sergilenen insanlık dışı gelişmelere destek bile verdi. Çünkü o katledilen mazlumlar Müslüman'dı ve küfür tek milletti!

***

Rus vahşeti, bu defa da Ukrayna'da hortladı. Kendisine "medeni" adını veren Batı dünyası da insan olduğunu hatırladı.

Peş peşe tepkiler geliyor, "vahşet, dehşet, insanlık dışı, savaş suçu" değerlendirmeleri birbirini izliyor...

İtirazım yok, tamamı doğru. Ancak, "soykırım" değerlendirmelerine katılmıyorum. Çünkü Ruslar, kendi soydaşlarına ve dindaşlarına karşı gerçekleştirdiler bu eylemi. Soykırımı, bizim soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza uyguladılar.

Ses çıktı mı başta ABD olmak üzere Batı dünyasından. Çıkmadı ve çıkamazdı. Amerika da benzer eylemlerin altına Irak'ta imza attı. Aynı yolun yolcuları bunlar. Daha eskilere hiç girmiyorum. Sabıkalarını tek tek sıralamaya kalkarsam, yer yetmez.

Küfür tek millet işte! Al birini, vur ötekine!

***

Dün Batı yanlılarını uyarıyorduk. Bugün de sıra geldi Rus mahfillerine. Ne farkı var birinin ötekinden? Bugün kendi soydaşları ve dindaşlarına bu muameleleri yapan Ruslar, yarın ellerine fırsat geçerse bize ne yapmaz? Üstelik geçmişte yaptılar da!

Evet, Türkiye dikkatli ve doğru bir politika izliyor. Dengeleri gözetiyor, insani ve adaletli bir tavır ortaya koyuyor, yol gösteriyor ve pisliğe bulaşmıyor.

Ama daha ötesi olmaz ve olmamalı bunun!

Bu ülke iki yanlıştan birini seçmek zorunda mı? İki zalimden birine teslim olmak durumunda mı?

Bir yanda Amerikan emperyalizmi, Batı'nın planları; diğer tarafta da faşizme varan uygulamaları ile Rus yayılmacılığı var.

Türkiye ise çok farklı bir yerde!

Herkesten takdir gören bir konumdayız ve bu konumumuzu korumak, hem devletimizin, hem de milletimizin menfaatinedir

<p>Alınan bilgiye göre kaza, Zafer Mahallesi Ankara-Eskişehir Yolunda meydana geldi. Doğan K. yöneti

Yaya geçidini kullanmadı, canından oldu

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu