• $18,1025
  • €18,2378
  • 1019.32
  • 3021.34
29 Ekim 2015 Perşembe

Ülkücüler kime oy verir ki!

O yapıyı gayet iyi bildiğimi sanıyorum. Dündar Taşer’in ne dediği, ülkücülere nasıl bir yol gösterdiği meçhulüm değil. Alparslan Türkeş’ten defalarca dinledim. Muhsin Yazıcıoğlu ile de çok uzun sohbetlerim oldu…

“Ülkücü” dediğin milletini düşünmek zorundadır önce. Millidir, gayri milli yapılarla mücadele eder…
“Ülkücülük” particilik değildir, Türkiye ve Dünya’ya bir bakışın adıdır. Durum bu olunca körü körüne particilik yapamaz ve yapması da doğru olmaz. Çünkü, partiler zaman zaman duruma ve şartlara uygun politik adımlar atabilirler. Ama bir dünya görüşüne sahip olan insanlar politik davranmazlar.
Slogan bellidir:
“Ne Moskova, ne Çin, her şey Türkiye için.”
Dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da aynı olması beklenir!
Devam edelim…
Ülkücülükte biat kültürü de yoktur. Körü körüne birinin ya da yapının peşine takılıp gidilmez. Üstelik ben demiyorum bunu, Alparslan Türkeş söylüyor. Türkeş’in o ünlü sözünü kim inkâr edebilir:
“Davadan döneni vurun, ben dönersem beni de vurun.” Bu söz elbette “Elinize silahı alın, gidin vurun” anlamına gelmiyor. Çok daha geniş anlamda değerlendirmek lazım: Kişi ya da kişileri değil, bir fikriyatı öne çıkarmak için sağlam bir vurgulama yapılıyor.
Fikrin atalarından biri böyle dediğine ve bu yolu gösterdiğine göre, onun izinden gidenlerin de farklı davranmaması lazım!
* * *
Bu ülkenin geçmişinde de oldu, bugün de var. Bir tarafta milli duruş sergileyenler yer alıyor, diğer tarafta gayri milli yapılar. Mücadele yıllardır devam edip gidiyor… Dün, bu mücadele gizli saklı yapılırdı. Bugün hepimizin gözünün önünde, açıktan cereyan ediyor. Bir gün Amerikalı işin içine giriyor, ertesi gün Alman ya da İngiliz. Ayrıca, onlarla kol kola vermek de artık bir “utanç” olarak görülmüyor. Türkiye’yi Batı’ya jurnallemek günün modası!
Mesela bir Paralel Yapı var. Kökü de akıl hocası da dışarıda. Adeta bu ülkeye karşı küresel bir savaş açmış durumda. Hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, hem de milli olan bütün güçleri ve değerleri yıpratmaya çalışıyor.
O yapı kimlerle kol kola? O yapıya kimler destek veriyor? Tersten bakınca da o yapıyı kimler kullanıp siyasi rant devşirmeye çalışıyor?
Bakın, milliyetçilik nutukları atanlardan bahsetmiyorum. Ancak, “Ben milliyim” diyenler, bu noktada herhalde partiler üstü düşünecekler. Bu gayri milli yapının karşısında ve yanında kimin olduğuna bakacaklar; oylarını da ona göre verecekler.
* * *
Terör yoluyla bu ülkeye yıllardır kan kusturanlar belli. PKK ile başlıyor, DHKP-C ve diğerleriyle devam edip gidiyor. Tıpkı Paralel Yapı gibi dünyanın her yerinden destekçileri ve yönlendiricileri var.
Türkiye’de onları allayıp pullayan algı operasyonları düzenleniyor. Terör organizasyonlarının siyasi uzantıları ile kol kola verenler, milli güçlere saldırıyor.
Yine geliyoruz aynı noktaya. “Ben milliyim” diyenlerin bu konuda da bir tavır belirlemesi gerekir. “Ben onlara karşıyım”, “Biz onlarla aynı fotoğraf içine girmeyiz” türünden söylemler yetmez. Kaçamak ifadeler ve ikircikli tavırlarla, Türkiye’yi hedef alan bu sistemli saldırı püskürtülemez.
“Milli” isen, net bir tutum belirleyeceksin!
* * *
Bugün Paralel Yapı yok olmamak için avazı çıktığı kadar bağırıyor. Kandil’den sağa sola kaçışan terör baronları peş peşe ekrana çıkıyor:
-Tepemize bomba yağıyor. Erdoğan bizi tamamen yok etmeye çalışıyor.
Türkiye düşmanı her iki gayri milli yapı ile büyük bir mücadele yürütülüyor. Bugün, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu gerçek bu!
Bir de elini taşın altına koymayan, risk almayan, her şeye “hayır” diyen ve bedel ödemekten kaçanların tekrarladıkları “Hayır, öyle değil, böyle”, “Öyle yapmasaydınız, böyle olmazdı” türünden bir dizi boş laf gerçeği var. O yüzden “ülkücüler kime oy verecek” diye sordum. Kimse ülkücü oyların tekelinde olduğunu düşünmesin. Türkücülerin ne yapacağını bilemem ama bence ülkücüler milli olmak neyi gerektiriyorsa onu yapacak.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi