• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
9 Mayıs 2023 Salı

Türkiye size emanet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bize emanet" demiş. Evet, meydanlara, vatandaşa, sessiz çoğunluklara ve son gelen anket sonuçlarına bakılırsa öyle! Türkiye yine Erdoğan'a emanet edilecek.

Alternatifi olsa, belki biz de "değişim" derdik, belki biz de denerdik. Yok ki başka bir çare! Bu milletin kendini, çoluk çocuğunun geleceğini ateşe atma lüksü yok. Gelen veriler, bir defa daha "Erdoğan" diyeceğini gösteriyor.

Gittiği yol belli, yaptıkları ortada. Milli bir yolda yürüyor, yaptıklarıyla da tarih boyunca ekmeğimize kan doğramaya çalışan emperyalistleri oldukça rahatsız ediyor.

Bir tarafta O var. Diğer yanda da koca bir belirsizlik. Yeni ufuklara doğru yürümek için ikinci bir yol yok ki milletin önünde. Doğal olarak bir defa daha emaneti Erdoğan'a teslim edecek.

***

"Belirsizlik" dediysek, lafın gelişi olarak söyledik. Aslında gören gözler için her şey belli. Milletin feraseti hem görüyor, hem de hissediyor bunu...

Bakın karşısında kimler var, anlarsınız:

Altılı Masa Paydaşları zaten belli: Batıdan "aferin" almaya çalışan, zaman zaman birbiri ile çatışan, iradesini de tamamen Kemal Kılıçdaroğlu'na teslim eden bir yapı.

Kılıçdaroğlu'nu da SSK Genel Müdürlüğünden bu yana biliyor ve izliyoruz zaten. Neler yaptığını, hangi çelişkiler içinde bocaladığını tek tek sıralamaya gerek yok.

Ama sadece bu kadar da değil. Kandil'deki PKK baronları açıklama yapıyor, Kılıçaroğlu'na destek veriyor. FETÖ'cüler açıkça kendilerini helak ediyor, düzmece iftiralar yayınlıyor. Batılı emperyalist yayın organları "Erdoğan gitsin" diye yaygara yapıyor. Bu millete şaşı bakanların çoğu Kılıçdaroğlu'nu alkışlıyor...

Niye, niçin ve hangi amaçla?

Kemal Bey gelirse bedelini tahsil edecekler de ondan!

***

Mikro ölçekte vatandaşa verilen vaatlere baktığımızda da önümüze farklı bir tablo çıkmıyor. Erdoğan ne dediyse yaptı mı? Yaptı.

Peki, muhalefet ne yaptı? CHP'li belediyelere ve seçim öncesi verilen vaatlere baktığınızda görürsünüz. Büyük bölümü, hatta "namus sözleri" bile havada kaldı. Bir de böyle bir tablo var milletin önünde. Yerel seçim öncesinde olduğu gibi vaat zinciri devam ediyor.

Tutulmadıktan, yerine getirilmedikten sonra ne anlamı var bunların? Kemal Bey'in "Cumhurbaşkanı Yardımcılarım" diye yanında taşıdığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da aynı tablonun yaşanacağının en büyük göstergesi.

Yok ki bir ümit ışığı orada!

***

Ortada tartışılmaz tek bir gerçek var. O da muhalefeti saran Erdoğan düşmanlığı. O konuda alabildiğine samimiler. Zaten o yüzden kaçak FETÖ'cüler, PKK ve KCK'lılar, Selahattin Demirtaş, Osman Kavala ve Murat Karayılan ile Michael Rubin gibi isimlerle buluşuyorlar. Ancak, milletin kahir ekseriyetinin hiçbir ortak noktası yok bunlarla. Hatta çok ciddi şekilde ayrıştığı da söylenebilir.

Önündeki tabloya bakınca, çok doğal ve hiç şaşırtıcı değil milletin emaneti bir defa daha Erdoğan'a vermesi. Bunun tersi şaşırtıcı olurdu.

Olmuyor ve olmayacağı da görülecek. Türk Milleti, patates soğanla, algı operasyonları ve senaryosunu yabancıların yazdığı ucuz çadır tiyatroları ile güdülecek bir güruh değil!

<p>Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı... Sizce bu  gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?<

Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı… Sizce bu gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!