• $9,47
  • €11,0063
  • 548.539
  • 1506.28
29 Mayıs 2015 Cuma

Terörün oy avcıları

Birileri, “Algı operasyonu da algı operasyonu” diye bas bas bağırıyor ya… Bakın, o “algı operasyonu” denilen şey nasıl yapılıyor, görün…

Sanki, onlarca illüzyonist el ele vermiş, bir proje hazırlamış! 7 Haziran seçimi öncesi ortaya konan görüntüden, HDP’den, Selahattin Demirtaş’tan, Türkiye Partisi iddialarından söz ediyorum.
Biliyorsunuz, Cemil Bayık, KCK’nın Eş Başkanlığını yürütüyor. Bir başka ifade ile PKK’nın başındaki isim. Kandil’de yaşıyor; PKK’lıların Türk güvenlik kuvvetlerine yönelik saldırılarını yönetip yönlendiriyor.
PKK’lılara “gerilla” diyor, Türk askerini düşman kuvvet olarak görüyor! Her fırsatta silahlı mücadeleyi savunuyor.
Saklamıyor, gizlemiyor, yaptığı açıklamalarda amacını açıkça ortaya koyuyor. Bakın ne diyor:
-Kürtlerin özgürlüğü sağlanmadıkça, gerillanın direnişi bırakması kabul edilmez.
Ve devam ediyor:
-Gerillanın silah bırakacağını sanan hayal görüyor. Hiç kimse hayale kapılmasın, gerçekçi olsun. Kimse bu tür hayalci şeyleri dillendirmesin.
Adamın söyledikleri ortada. Ne düşündüğü, amacının ve hedefinin ne olduğu belli. Bölücü ve ayrılıkçı.
İşte bu Cemil Bayık, son günlerde HDP’nin en büyük ve etkili propagandistlerinden. Ama Batı’daki HDP sevdalıları gibi illüzyon oyunları içine girmiyor. Onlar gibi HDP’yi olduğundan farklı göstermeye çalışmıyor. Cemil Bayık oldukça açık konuşuyor:
-HDP’yi başarıya taşıyın. HDP’nin barajı geçmesi çok önemli. Bu yürütülen seçim çalışmaları, Kürdistan özgürlük hareketinin netice alabilmesi için önemlidir.
Gördünüz mü, neymiş amaç?..
Kürdistan hareketinin netice alabilmesi! Yani; birleştirmek değil, bölmek! HDP, demek ki Selahattin Demirtaş’ın dediği gibi bir Türkiye Partisi değilmiş. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak için oluşturulan yapının siyasi ayağıymış!
Şimdi sakın kimse karşıma çıkıp, “Ama Demirtaş böyle düşünmüyor, öyle söylemiyor” demesin. Demirtaş, bir siyasetçi olarak oynuyor. Ayrıca oynamasa ne fark eder, patron kotluğunda oturan ve silahlı gücü yöneten Bayık’ın yanında Demirtaş’ın esamisi mi okunur?
Ayrıca, açın PKK’nın resmi internet sitelerine bakın. “Gerilladan HDP’ye oy çağrısı” başlığı altında terörün silahlı unsurları peş peşe açıklamalar yapıyorlar. Lafı hiç evirip çevirmeden, kıvırmadan yandaşlarından “Kürdistan için” oy istiyorlar!
Hatırlatmak isterim…
Silah ellerinde olduğu için kendilerinin asıl güç olduğunu düşününler ve bunu da her fırsatta hissettirenler onlar!
* * *
Selahattin Demirtaş’a gelince…
Bütün gerçeklere rağmen, “HDP bir Türkiye partisidir” diyerek ortalıkta geziyor. Doğu’yu ve Güneydoğu’yu Cemil Bayık gibi isimlere bırakmış, Türkiye’nin Batı illerinden oy toplamaya çalışıyor.
Tam bu noktada, aynı Demirtaş’ın 6-7 Ekim olayları öncesi halka “sokağa dökülün” çağrısı yaptığını hatırlatmak gerekli. Ardından neler yaşandığını hepiniz biliyorsunuz.
Tam 50’ye yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Kurban Bayramı’nda yoksullara et dağıtan gençler katledildi. Hem de kafaları taşlarla ezilerek ve işkence yapılarak!
Neden?
Çünkü onlar PKK, KCK ve HDP ekseninde değildiler. Farklı düşünüyorlardı. HDP’yi değil, Hüda-Par’ı destekliyorlardı. Kendilerini “Müslüman Kürtler” olarak ifade ediyorlardı. Bunun için hedef alındılar, sırf bu yüzden katledildiler.
Şimdi soruyorum:
Sırf kendisi gibi düşünmüyor diye haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt vatandaşlarımızı bile katleden böylesine ırkçı ve despot yapıdan bir Türkiye Partisi çıkar mı?
* * *
O hunharca katledilen gençlerin gözü yaşlı anneleri açıklamalar yapıyorlar, Demirtaş ve HDP’yi suçluyorlar. Ama gören ya da görmek isteyen kim? Bizim medya, Demirtaş’ı allayıp pullayıp, eline saz vererek türkü söyletmekle meşgul!
Muhalefetteki siyasi partilerimizin tutumu da farksız. Hepsi yürütülen algı operasyonunda figüran konumundalar. Farkındalar mı acaba? Ateşle oynuyorlar ve el ele tutuşup Türkiye’yi yakmaya talip olmuş gibiler!

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler