• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
20 Ocak 2022 Perşembe

Teröriste madalya

PKK'lı terörist oynaşıyla silahlı fotoğ­rafları ortaya çıkan HDP'li Millet­vekili Semra Güzel hakkında ha­zırlanan fezleke, bugün TBMM Karma Komisyonu'nda görüşülecek. Öyle görülüyor ki, süreç sonunda dokunulmazlığı kaldırılacak ve yargılanacak.

Semra Güzel, örnekler içinden sade­ce bir tanesi. Eski ya da yeni HDP milletveki­li veya yöneticilerinden terör kamplarına git­meyen, onlarla birlikte fotoğraf çektirmeyen var mı acaba?

Varsa da istisnadır.

Öyle ya da böyle, bunların tamamının terör örgütü ile yolları birleşiyor. Başta eski başkanları Selahattin Demirtaş olmak üze­re, Feleknas Uca, Dilan Dirayet Taşdemir, Ayşe Acar Başaran, Alican Önlü, Pervin Buldan, Aysel Tuğluk, İdris Balüken, Fi­gen Yüksekdağ, Ertuğrul Kürkçü, Faysal Sarıyıldız, Leyla Güven gibi isimler ve di­ğerlerinin tamamının teröristlerle fotoğrafları var. Mesela, Ertuğrul Kürkçü ve Aysel Tuğ­luk'un silahlı PKK'lı terör kafilesi ile kucak­laşma görüntüleri televizyonlarda dizi film gi­bi yayınlandı.

Kısacası, Semra Güzel olayı, yeni ve şaşırtıcı değil.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçda­roğlu'nun madalya takmaktan bahsettiği te­rör hükümlüsü Selahattin Demirtaş'ın ka­til Apo'ya düzdüğü methiyeler, Semra Gü­zel'in fotoğraflarından daha mı masum? O, bu kirli yapı içinde çok daha üst seviyede bir eleman.

Yakalanan E.A. isimli PKK'lı bir terö­rist, verdiği ifadede bakın ne diyor:

"2015'te Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Kobani'ye geldiler. Geldikleri araçlar mühimmat yüklü idi. Bu mühimmatlar, örgüt men­supları tarafından bulunduğumuz alanın cephaneliğine indirildi."

Mahkeme dosyalarında bu isimlerle ilgi­li benzer yüzlerce ifade yer alıyor. Buna rağ­men, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere pek çok siyasetçi, "Selahattin Demirtaş neden tutuklu?" diye sorabiliyor!

Bizim asıl sıkıntımız Semra Güzel gibi tiplerden çok, bu tür ifadelerle onlara destek veren siyasi şahsiyetler!

***

Biliyorsunuz, HDP ile ilgili Anaya­sa Mahkemesi'nde bir kapatma davası var. Semra Güzel olayı da fotoğrafları ve diğer belgeleri ile "ek delil" olarak dosyaya konuldu.

O dosyada, HDP-PKK ilişkisi ile ilgili olarak çoğumuzun tüylerini diken diken ede­cek kadar önemli bilgiler ve deliller var. Bu­na rağmen içimizden "Bu dava da nereden çıktı? HDP kapatılamaz" diyenler çıkıyor.

Süslü laflar bir yana, hukuka saygısızlık ve ilkellik bu! Ne demek kapatılamaz? Avru­pa'da bir insanlık suçu olan teröre destek ve­ren siyasi partiler kapatılıyor ama! Kimse de çıkıp bizdeki gibi garip laflar etmiyor.

***

1990'lı yılların başında TBMM'de Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Ko­misyonu kurulmuştu. Bu komisyon yıllar süren çalışmanın sonunda bir rapor ha­zırladı. Orada, çeşitli terör oluşumlarının siyasetten bürokrasiye kadar çok çeşitli çevrelerden destek aldığı değerlendirme­si yer alıyordu.

O günden bu yana hiçbir şey değişme­di. Askerimiz ve polisimiz destansı bir müca­dele veriyor. Yaralanıyor, şehit oluyor. Suret-i haktan görünmeye çalışan birileri de çeşit­li bahanelerin arkasına sığınarak bunlara des­tek veriyor.

Bizim en büyük sıkıntımız ve müzmin yaramız budur işte!

<p>Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, başkanlık yarışındaki rakibi Hasan Arat'ın, Paris Saint-Germa

Serdal Adalı'dan Hasan Arat'a: Bando mızıkayla transfer yapılmaz

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı

UNESCO'nun Türkiye'de koruma altına aldığı ilk eser! Restorasyonda sona yaklaşıldı