• $28,9179
  • €31,25
  • 1877.01
  • 8057.42
14 Kasım 2023 Salı

“Terörist Hamas!”

Çok tehlikeliymiş, çok! DEAŞ ve Taliban'dan daha da kötüymüş! "Hamas" denilince, terörist bir topluluk akla gelmeliymiş. Başta İsrail olmak üzere ABD ve Batı böyle diyor. Bizde de benzer ifadelerde kullanan Özgür Özel ve Meral Akşener gibi tipler var.

Peki, gerçekte kim bunlar?..

Yıllardır işgal altında yaşayan, çevreleri duvarlarla kapalı, en temel insan haklarından bile mahrum insanlar. Kendi topraklarında "parya" muamelesi görüyorlar. Yok hükmündeler yani!

Onları kuşatanlar ise, İsrailli yerleşimciler. Bir nevi işgalciler. Gelmişler, bu insanların topraklarını ellerinden alıp, üzerine çökmüşler. Onları da çevirip, küçücük bir bölgeye kıstırmışlar.

Hamas'lılara "Biz efendiyiz, siz kimsiniz?" diyorlar. Kıstırdıkları, etrafını çevirdikleri insanlara, sadece esir hayatı yaşatmıyorlar. Sıkıştırdıkça sıkıştırıyorlar...

İnsan olan katlanabilir mi böyle bir zillete?

Biz katlanmadık. Milli Kurtuluş Savaşımızda her türlü yokluğa rağmen karşı koyduk. Tekalif-i Milliye Kararlarını çıkardık. Her evden bir çift çarık, bir çift iç çamaşırı, bir çift çorap topladık. Ordu kurduk, giydirdik. Elde avuçta ne varsa onlarla direndik, işgalcileri topraklarımızdan çıkardık.

Bizimki de mi bir terör hareketiydi? Atatürk "Ya istiklal ya ölüm" emrini verirken, teröristlere mi hitap etmişti?

Tabii ki hayır! O emir, bir milletin onurunu kurtarmak için verilmişti. Anadolu bir kahramanlık destanı yazmış, işgalcileri bu topraklardan söküp atmıştı.

Aynısını Hamas yapınca niye "terörist" damgası vuruluyor? Hiçbir fark yok arasında.

***

Vay efendim, Hamas sivillere saldırmış...

O sivil denilen insanlar masum değiller. Onlar da işgalci. Başkalarının toprağına çökmüşler. Filistinlilerin canına ve malına nasıl kastettiklerine dair onlarca örnek dolaşıyor ortalıkta. Çoğu ailece silahlandırılmış insanlar.

Nitekim İslam İşbirliği Teşkilatı, onları da terörist ilan etti. Doğrudur, elde silah başkalarının topraklarını işgal etmek, onları yerlerinden, yurtlarından etmek bir terör hareketidir.

En önemlisi ise...

7 Ekim'de işgalcilere başkaldıran Hamas'ın katliam yaptığı da inandırıcı değil. Görüntülere bakınca, ortaya çıkan manzaraya ağır silahların yol açtığı belli. Zaten İsrailli pilotların "Hedef gözetmeksizin herkese ateş ettik" itirafları var. İsrail gazeteleri bile bu gerçeği belgeleri ile ortaya koydular.

Ama Hamas hâlâ terörist!

***

Yok efendim, Hamas füze atıyormuş İsraillilere...

O füze attıkları yerler kendi toprakları. İsraillilerin ne işi var orada? Başkalarının topraklarına hangi hakla çöktüler?

Kimse kusura bakmasın, ama onurlu bir millet bunu yapar. Tıpkı bizim Anadolu'da yaptığımız gibi teslim olmaz, direnir. İşgal altındaki topraklarını geri almak ve esaretten kurtularak insanca yaşamak için ne gerekiyorsa onu ortaya koyar.

Zaten BM'nin pek çok kararı var, İsrail'in işgalleriyle ilgili. Var ama hiç biri uygulanmıyor. Hamas da onurunu kurtarmaya çalışıyor, teslim olmuyor.

Ama Hamas hâlâ terörist!

Milli Şairimiz Mehmet Akif doğru demiş: Cani geziyor dipdiri, can vermede masum. Suç başkasının, ama bir başkası mahkûm!

<p>Sağlık Bakanlığınca, acil vakaların en kısa sürede sağlık kuruluşlarına sevkinin sağlanması amacı

Ambulans helikopter 7 il arasında mekik dokuyor

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı