• $13,5292
  • €15,331
  • 772.246
  • 1809.65
11 Eylül 2015 Cuma

Terör destekçisi bakanlar

Türkiye’de neler oluyor? İşe önce olayları en baştan ve kronolojik sırayla hatırlatmakla başlayalım. Önümüzde bir Cizre örneği var…

Uzun süreden beri kıpırdanmalar yaşanıyordu. Şehirde silahlı ve özel kıyafetli teröristler boy gösteriyordu.
7 Haziran seçimlerinin ardından “özerklik” ilan edildiği açıklandı.
O açıklamadan sonra özel kıyafetli ve silahlı gruplar, askeri düzen içinde yürüyüşler yaptılar. Şehre güvenlik güçlerinin sokulmayacağını açıkladılar. PKK ve KCK bayrakları altında “zafer” sloganları attılar.
Sınırlar çizildi, hendekler kazıldı, Cizre’nin çevresine bombalı tuzaklar kuruldu.
Ve güvenlik güçleri harekete geçti.
Tam bu noktada Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret ortaya çıktı. ABD merkezli Vice News’a bir açıklama yaparak, Cizre’yi “Kürt direnişinin merkezi” olarak gösterdi:
-Türkiye’ye karşı savaş yürütüyoruz. İç savaş Cizre’den başlayacak.
HDP’liler, avuçları patlayıncaya kadar alkışladılar. PKK’nın bu çıkışına bütün güçleriyle destek verdiler. İçlerinden halka çağrılar yaparak Cizre’deki hareketliliğe destek olmaya çağıranlar bile çıktı.
Ama olmadı; evdeki hesap çarşıya uymadı. Şehirde yuvalanan teröristlere güvenlik güçlerinin operasyonları balyoz gibi indi.
Bu defa “yandık, bittik” feryatları başladı. Cizre’de kurdukları sözde “Halk Meclisi” yöneticisi Mehmet Tunç, terör örgütünün televizyonuna çıkıp “imdat” çağrıları yaptı. “Çember daralıyor” diyerek, gözyaşları içinde PKK ve PYD ile birlikte HDP’den de Cizre’ye yardıma koşmasını istedi.
O çağrı yerini buldu. Selahattin Demirtaş işi gücü bıraktı, yanına HDP’li iki bakanı da aldı; sıkışan teröristlere yardıma koştu.
İki gündür Cizre’ye girip sıkışan teröristlere destek vermek için güvenlik kuvvetlerini zorluyorlar. Ne acıdır ki, o güruh içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin iki bakanı da var. O bakanlar, şimdi devletin güvenlik kuvvetlerine karşı teröristlerin safında yer alıyor.
Gelinen nokta, herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesini gerektiriyor…
Böyle olacağı belliydi. Seçim Hükümetinde yer alacak olan HDP’li bakanların bu tür fotoğraflar vereceği aşikârdı. Başbakan Davutoğlu bu yüzden çırpınıp durdu. Son dakikada bunun için CHP ve MHP’ye çağrılar yaptı:
-Gelin, elinizi taşın altına koyun. Koalisyon kuramadık, ama hiç olmazsa ülkeyi seçime birlikte götürelim.
Olmadı, olmayınca da hepimizin beklediği bu tablo ortaya çıktı. Bu tablo, o gün siyasi hesaplarla direnip “Yokuz biz, asla yokuz” diyenlerin eseri!
Bu ülkeye kendi jandarma ve polisiyle itişen iki bakan hediye ettiler.
* * *
Bütün bunlar yaşanırken Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında bir fezleke hazırladı. Dokunulmazlığının kaldırılıp yargılanabilmesi için Adalet Bakanlığı’na gönderdi.
Şaşırtıcı değil…
Beni şaşırtan sıralanan suçlar oldu!
1) Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni aşağılamak.
2) Terör örgütünün propagandasını yapmak.
3) Cumhurbaşkanı’na hakaret.
Şimdi sakın ola “yapmadı mı?” demeyin. “Hayır” cevabını vermek mümkün mü?
Ancaaaak, HDP’li belediyelerin asfaltların altına bomba yerleştiren PKK’lılara yardım ettiği iddialarının ayyuka çıktığı, milletvekillerinin örgüte silah sevkıyatı yaparken suçüstü yakalandığı bir dönemde bu suçlamalar çok hafif kaldı. Demirtaş ve pek çok HDP’li sadece propaganda yapmıyor, terör örgütüyle birlikte hareket ediyor. Özerklik açıklamalarına destek veriyor. İnsanları sokağa döken tahrik açıklamaları yapıyor; ardından kan döküyor.
O fezlekede ise “terör örgütü üyeliği değil, terör propagandası yapmak” yer alıyor.
Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında çok ağır müeyyideleri olan “Anayasal düzeni silah zoruyla yıkmak” suçu da yok. Yetmez, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “suça azmettirme” gibi diğer TCK maddelerini de ekleyebiliriz.
Peki ne var? Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni aşağılamak ve Cumhurbaşkanı’na hakaret gibi doğru, ama çok tartışılacak suçlar var.
Ne güzel kullanırlar şimdi bunu? “Devletin eleştirildiği ve Saray’a söz söyleyenin tepesine vurulduğu bir ülkede yaşıyoruz” diye!

<p>Peki, Omicron varyantından korkmalı mıyız? Yeni varyantın özellikleri neler? Omicron varyantı aşı

Omicron varyatından korkmalı mıyız?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor