• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
3 Haziran 2021 Perşembe

Tencere kapağını buldu

İşte şimdi oldu. Tencere yuvarlandı, kapağını buldu. Buluştular, birleştiler, Türkiye'ye doğru birlikte atış yapmaya başladılar. Kanlı terör örgütü PKK'nın önemli isimlerinden Mustafa Karasu, organize suç örgütü yöneticisi Sedat Peker'e destek verdi.

Hem de ne destek!..

Mustafa Karasu, PKK'nın yayın organı ANF'ye yaptığı açıklamada, Sedat Peker'in söyledikleri için "Bundan daha sıcak, net bilgiler bulmak mümkün değildir. Verdiği bilgilerin çoğu doğrudur" dedi.

Daha da ileri gitti, Sedat Peker için "İfşaatları çok önemlidir" ifadesini kullandı.

Sedat Peker, sözde PKK düşmanıydı, öyle değil mi? Milliyetçi ve vatanseverdi! Öyle söylüyordu. Hatta uzun yıllar bu söylemin parsasını topladı. Ama nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bir savaş yürüten, yıllar boyunca bu ülke insanlarının kanını döken PKK ile aynı noktada buluştu. Onlardan güçlü bir destek aldı.

Sıkışırsa, gideceği bir kapı daha var artık. Gerçi, 5 yıldızlı otellere ve lüks içinde yaşamaya alışmış Peker için zor olur PKK inlerinde yaşamak. Ama hiç yoktan iyidir.

Bakın bu işler zaten böyle olur. Normal ve namuslu bir hayatı bırakıp suça karışmaya başlarsanız eğer, daha sonra esiri olursunuz. İşlediğiniz suçun nevi de fark etmez, kimlerle yol arkadaşlığı yapıldığının anlamı kalmaz.

Hele bir de belli güçlerin kucağına oturmaya başlarsanız, geçmiş olsun! Oyuncak haline gelirsiniz ellerinde. Sizi tepe tepe kullanırlar. PKK, yıllardır bu şekilde emperyalist güçler tarafından kullanılmıyor mu? Silah ve para yardımı almıyor mu? Onların emrinde Türkiye'yi sıkıntıya sokmak için çırpınmıyor mu?

Al gülüm, ver gülüm...

O yüzden yadırgamamak gerekir Mustafa Karasu'nun açıklamalarını. Ortak düşman Türkiye Cumhuriyeti Devleti olunca birleştiler işte.

Türkiye, kararlı bir terörle mücadele yürütüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamasında belirttiği gibi, BM tarafından oluşturulan, ama zaman içinde bir terör yuvası haline gelen Mahmur gibi kamplar bile hedefe alınabiliyor. Dışarıdan ve Türkiye düşmanı bir gözle bakıldığında bu kararlılığın yok edilmesi ve terörle mücadelenin sekteye uğratılması lazım!

İşte o yapılıyor bugün.

Sedat Peker'in kararlı bir terör mücadelesi yürüten Süleyman Soylu'ya saldırıp yıpratma çalışması, PKK baronu Mustafa Karasu'nun da O'na destek vermesi tesadüf değil. Hepsi, Türkiye'nin terörle mücadeledeki etkinliğini kırmaya yönelik çabalar. Süleyman Soylu hedef alındı, çünkü terörle mücadele denildiğinde akla ilk gelen isim O.

Asıl hedef Türkiye!

Önce çevresi vurulacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan yıpratılacak. Sonra Erdoğan yok edilecek. Ondan sorası kolay, Türkiye Cumhuriyeti Devleti eski günlerine döndürülecek. Eline vurulup ekmeği alınacak. Hatta belki de Suriye benzeri bir noktaya getirecek.

Bu amaçla bütün elemanlar kullanılıyor. Eldeki bütün malzeme cepheye sürülüyor. Bundan bir yıl öncesine gidilse, Mustafa Karasu'nun Sedat Peker'e destek vereceği, Peker'in de bugünkü açıklamaları yapacağı düşünülür müydü?

Ağa babaları isteyince ve organize edip talimatı gönderince oluyor işte!

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi