• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
25 Mayıs 2023 Perşembe

Tarihi savrulma

Bir zamanlar Kubilay Uygun isimli bir milletvekilimiz vardı bizim. Seyyah gibiydi, bir gün o partide, bir gün başka partide boy gösterirdi. Bir gün öyle, bir gün böyle derdi...

Rahmetli oldu, hemen hemen bütün partileri ziyaret etti. "Fırıldak Kubi" diye tarihe geçti. Ama çok iddialı konuşmaz, sivri laflar etmez, terk ettiği partiyi yerin dibine batırmazdı.

Ümit Özdağ ise, "Fırıldak Kubi"ye rahmet okuttu. Çeşitli partilere girdi çıktı, kavgalar etti, sonra kendisi parti kurdu. Genellikle de rakiplerine kavgada bile söylenmeyecek sözler sarf etti.

Mesela Flash TV'ye çıktı, "Ak Parti gider, Altılı Masa gelirse, FETÖ de geri döner" dedi. "Çok iddialı oldu" diyen program sunucusuna da sert tepki gösterdi.

Sonra, "Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilirse iç savaş çıkar" iddiasında bulundu.

Peki, Ümit Özdağ şimdi nerede? Dünden itibaren Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında! "Zafer Partisi olarak, İkinci Turda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik" dedi.

Taraftarlarına bir de çağrı yaptı:

-Kılıçdaroğlu'na oy verin.

Soruyorum şimdi: "Kubilay Uygun'a rahmet okuttu" derken haksız mıymışım? Türk Siyasi Tarihi'ne geçen Kubilay Uygun bile bu kadar keskin bir savrulma göstermedi!

***

Yıllardır tanırım Ümit Özdağ'ı. Elbette siyasetçiler zaman zaman sertleşirler, rakiplerini de ağır bir dille suçlarlar. O yüzden bazı manevraları anlayışla karşılarım. Ama yaptığı çok başka bir şey!

Daha kısa bir süre önce sergilediği ağır suçlamaların ardından böylesine keskin bir dönüş olmaz! O sebeple kendisine, "Ne oldu? Hani FETÖ geri dönecekti? Yoksa onlarla da mı bir anlaşma yaptınız?" diye sormayacağım. Ya da "Hani iç savaş çıkardı? Bu yolda ilk adımı siz mi attınız?" da demeyeceğim. İnandırıcı olmasa da bulur elbet verecek bir cevap.

Ne denildi Kılıçdaroğlu'na verilen desteğin ardından yapılan açıklamada?

"Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye'nin üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir." ifadesi kullanıldı.

Yine aynı metin içinde kelime oyunları yapılarak, kayyum uygulaması ile ilgili olarak, "Terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine, devlet görevlilerinin atanmasına yargı kararları çerçevesinde devam edilecektir" denildi.

Yani HDP ve PKK'nın önü açıldı, üniter devlet yapısına darbe vuruldu. Kayyum uygulamasına son verildi, yargı kararına bağlandı.

Bir mahkeme kararının kesinleşmesi, en az 5 yıl süreceğinden, terör bağlantılı belediye başkanlarına "Korkma, kayyum filan atanamaz, dilediğin gibi davranabilirsin" mesajı verildi.

Bütün bu gelişmeler olurken, HDP Gençlik Teşkilatı da "Irkçı, faşist Ümit Özdağ varsa biz yokuz" mesajı yayınladı. Bu da illüzyon, bu da bir tiyatro!

Kendileri de azınlık ırkçısı ve faşist bir yapı değil mi?

Merak etmeyin. Sonuna kadar destekler, el ele, kol kola birlikte olurlar. Sandıklar açıldığı zaman göreceksiniz sonuçları.

HDP'nin başka bir alternatifi var mı? Hiç kuşkunuz olmasın, kayıkçı kavgası yapıp, "milliyetçi-ülkücü" Ümit Özdağ ile sarmaş-dolaş yola devam edecekler...

İşte tablo bu!

<p>Sırp askerleri tarafından 8 bin 372 kişinin acımasızca  katledildiği Srebrentisa katliamı Birleşm

Srebrenitsa Soykırımı BMGK'da

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!