• $13,5591
  • €15,363
  • 790.625
  • 1979.83
9 Aralık 2021 Perşembe

Tabi, öyle yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM Kürsüsünden yaptığı "Edepsiz el-kol hareketlerine" tepki gösterdi. Kemal Bey'e, "Yerini böyle mi koruyacaksın?" diye sordu.

Aynen bu işte...

Tabi ki öyle yapacak. Yapıyor da zaten. Bu güne kadar çeşitli örneklerini sergiledi. Mesela bir meydan mitinginde "Ananı, ananı..." diye söze başlayıp, "Gerisini söylemeyeyim" diyerek alanda toplananlara bıraktı. Onlar da elleri patlayıncaya kadar alkışladı.

TBMM'de o çirkin hareketi çektikten sonra da sosyal medyadaki trolleri harekete geçti. Zafer kazanmış bir ordu mensupları edası ile "alışacaksınız, alışacak" diye naralar attılar. Bazıları hızını alamayıp, daha da ileri gitti. Kılıçdaroğlu'nun o el hareketi ile CHP'ye asgariden yüzde 5 oy kazandırdığını iddia edenler bile oldu.

Çıktı mı bir tane "Ayıptır, utanmıyor musun?" diyen CHP yöneticisi? Çıkmadı, çıktıysa da ben görmedim.

Kitlesi müsait. O da kilitliyor, kilitleyebildiği kadar!

***

Ayrıca, ne diyecek, ne yapacak? Müktesebatı ne?

Ölçüm yapmak için elimizde sadece SSK Genel Müdürlüğü var. Onun dışında bir siyasi geçmişi yok. CHP Genel Başkanlığı sıfatını da bir kaset sonucu kazandı. Yukarıdan paraşütle indi.

SSK Genel Müdürlüğü dönemini yaşadık hepimiz. Sosyal Demokrat bir idarede "solcu" kimliği ile koltuğa oturan Kemal Bey'in yönetiminde işçi kesiminin hastane önlerinde nasıl inim inim inlediğini bizzat gördük. Rahmetli Savaş Ay, televizyon programlarında görmeyenlere de gösterdi.

Ben de sadece yaşamadım, yazdım...

Mesela, Genel Müdür olur olmaz yaptığı icraatlardan biri ilginçti: Kendisinden önceki dönemde kurumu zarara uğratmaktan yargılanan ve SSK'nın hakkında alacak davası da açtığı birini Bilgi İşlem Dairesi Başkanı yaptı. Hem de hakkındaki davalar devam ederken.

Bunu mu anlatacak millete?

Ya da 2010 öncesi ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Washington'a gönderdiği mesajdaki "Artık güçlenen Ak Parti İktidarını, ordu ve yargı ile dizginleyemiyoruz. Baykal gitmeli, yerine prezantbl bir isim gelmeli" ifadesine mi sırtını dayayacak? "O bendim, ben" mi diyecek?

Sahi ne yapacak?

Genel Başkan olduktan sonra CHP'yi nasıl değiştirip dönüştürdüğünden mi bahsedecek? "Deve dişi gibi adamları nasıl da tasfiye ettim" mi diyecek:

-Partiyi değiştirdim, dönüştürdüm, ulusalcıları tasfiye ettim. 2. Cumhuriyetçilerle, 10 Aralık Hareketi mensuplarına teslim ettim.

Ne anlatacak? CHP Genel Başkanı olduktan sonra, Soros'tan fonlanan TESEV'ci isimlerle birlikte "Arama Toplantıları" yapıp, partiye yeni bir rota çizmeye çalıştığından mı bahsedecek?

Başka bir icraatı ve belirgin vasfı yok ki, hepsi bu!

Bunları anlatamaz elbet. Bunlarla milletin karşısına çıkamaz.

***

O yüzden de Kemal Bey bulmuş bir yol, gidiyor...

Biraz illüzyon, biraz algı, çokça da laf ve gerçekleşmesi mümkün olmayan vaat, vaziyeti idare ediyor.

Gündemde kalmak zorunda, gündemde! İçinde ne fırtınalar esiyor, ne büyük hayaller kuruyor! Cumhurbaşkanı olacak, Cumhurbaşkanı!

Ne yapsın, elinde yeterli malzeme yok. Yerini koruyup, hedefe ulaşmak için TBMM'de hareket çekiyor!

Alkışlayan var nasılsa...

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı