• $17,9586
  • €18,5823
  • 1035.31
  • 2861.9
30 Mayıs 2014 Cuma

Sus, lütfen sus

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin son grup toplantısındaki sözleri oldukça ilginçti. Başbakan Erdoğan’a ağır ifadelerle yüklendi. “Toplumu böldün, senin defolup gitmen şart” dedi.
Normal, alıştık bu üsluba…
Her konuşması aynı. Erdoğan’a ya “diktatör” diyor ya da “Türkiye’de gerilim yaratmakla” suçluyor. Kılıçdaroğlu’na bakılırsa, Türkiye’deki bütün sorunların kaynağı Başbakan. Erdoğan bırakıp gidiverse bu ülkede her şey güllük-gülistanlık olacak!
CHP Genel Başkanı’nın devamında sarf ettiği sözler ise, çok daha ilginç. Okmeydanı Olayları’nı eleştiriyor. Bu olaylar üzerinden bir “kutuplaşma yaratıldığını” iddia ederek yine Erdoğan’a yükleniyor.
Bakın ardından neler söylüyor:
-Yüzü maskeli, elinde silah, olay çıkaranlar, kimse bunlar. Bunları çıkarsınlar. Bu kişilere karşıyız. O kişiler acaba kim? Gezi Olayları’nda TOMA’ya molotofkokteyli atan polisler gördük.
Ne biçim ifade bu? Kılıçdaroğlu ne demek istiyor?
“Bunlar acaba kim?” diye soruyor. Hemen ardından da Gezi Olayları’nda TOMA’ya saldıran polislerden bahsediyor. Açıkça eli silahlı çapulcuların “polis olabileceğinden” söz ediyor.
Bunlar, Anamuhalefet Partisi’nin Genel Başkanı’nın söyleyeceği sözler mi? Böylesine ciddi bir iddiada bulunmak bu kadar ucuz mu? Ayrıca, Gezi Olayları sırasında TOMA’ya molotofkokteyli atan polisler kimler?
Kılıçdaroğlu madem biliyor, versin isimlerini.
***
Bir yandan “toplumu bölenlerden” bahsedeceksin. Başkalarını “gerilim yaratıyor” diye suçlayacaksın. Sonra da kalkıp bu tür laflar edeceksin…
Olacak iş değil!
Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden hareket edersek, şöyle bir tablo ortaya çıkıyor:
Gezi Olayları’nı zaten polisler tetikledi. TOMA’ları onlar yaktı. Kim bilir, belki vatandaşın araçlarını devirenler de onlardı. Kamu binalarını onlar yağmalamış olabilir. Ortaya çıkan vandallıklar büyük ihtimalle onların eseri…
Okmeydanı’na gelince…
O yüzlerini maske ile gizleyenler, ellerindeki silahlarla terör estirenler, gerçekte terörist olmayabilir. Kılıçdaroğlu, halen “kim bunlar” dediğine göre, öyle düşünüyor!
Ve şimdi herkese sormak istiyorum:
-Kim bu toplumu tahrik ediyor? Kim o kanunsuz gösterileri teşvik ediyor? Bu ülkede kim gerilim yaratıyor?
Cevabı belli, açık ve ortada!
***
Biz uzun süredir hep aynı filmi izliyoruz…
Bu ülkede birtakım gruplar yasadışı gösteriler yapıyorlar. Halkın huzurunu ve kamu düzenini bozuyor, ülkede kaos havası estiriyorlar…
Birileri de çıkıp sırtlarını sıvazlıyor. Onlara destek veren açıklamalar yapıyor. Her seferinde polis suçlu ilan ediliyor:
-Vurun abalıya!
Birtakım kirli odaklar mezhep çatışmasını körüklüyor. Tahrikin her türlüsünden enva-i çeşit örnekler veriliyor. Kardeş kardeşe düşman ediliyor. Vatandaş birbirine kırdırılmaya çalışılıyor.
Onlara “durun ne yapıyorsunuz” demek yerine “daha” mesajları veriliyor. Karmaşadan siyasi rant devşirilmeye çalışılıyor.
Sokağa çıkan, bağırıp çağıran, eline taş, sapan, havai fişek, molotofkokteyli, hatta silah alanlar hep haklı! Onları engellemeye çalışanlar, durdurup düzeni sağlamaya çalışanlar ise her zaman suçlu!
Soruyorum, bu nasıl bir zihniyet?
Ayrıca, bu zihniyet sahipleri karşılarındakileri hangi hakla “gerilimi tırmandırmakla” suçlayabilirler?
Ama bu ülkede yapılıyor, yapıyorlar. Garip ama asıl susması gerekenler, başkalarına “sus” çağrısında bulunabiliyorlar. Bütün bunlar da hepimizin gözünün önünde yaşanıyor.

<p>Kelebek camı, bazı otomobillerde ön  kapıda, bazılarında arka kapıda, bazılarında ise her iki

Otomobillerin Arka Kapısında Yer Alan Kelebek Camı Ne İşe Yarar?

Tom Cruise hayranlarına müjde! Müzikal film projesine hazırlanıyor

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi