• $32,4399
  • €34,5158
  • 2484.39
  • 9679.8
20 Nisan 2023 Perşembe

Söylemiyorlar ama biliyoruz

Ben bildim bileli hiçbir değişiklik yok. Sağa sola "gizli gündemleri var" diye saldırırlar, ama aslında kendi ajandalarındadır bu. Kamufle eder, gizler, söylemezler; hiç samimi değillerdir.

Sıçrama harekâtı yaparlar sürekli. Boşluk bulduklarında ileri, sıkıştıklarında geri adımlar atarlar. Her seferinde de mutlaka toplumu aldatmaya yönelik bahaneler bulurlar.

Örnek mi istiyorsunuz? İşte size Selahattin Demirtaş:

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olduğunda ağzından bal damlıyordu. Meydanlarda barış ve kardeşlik nutukları atıyordu. Televizyonlarda saz çalıp, birlik ve beraberlik türküleri söylüyordu.

Sonra bir çağrısı ile ortalık savaş meydanına döndü. 37 insanımız hunharca katledildi. Bugün cezaevinde hükümlü olarak yatıyor. Üstelik hakkında müebbet hapis cezası istenen başka davalar da var.

Adamlar bu!

Şimdi de Hasip Kaplan gibi aynı yolun yolcusu eski bir HDP Milletvekili, sosyal medyada paylaşımlar yapıp, 15 Mayıs'ta Demirtaş'ın serbest bırakılacağını, onun yerine Erdoğan'ın içeri atılacağını ifade edecek kadar saldırgan bir tavır sergileyebiliyor.

Bu Hasip Kaplan, dışarı gülücükler dağıtırken, Çözüm Süreci döneminde katıldığımız televizyon programlarının reklam aralarında da gerçek niyetini ortaya koyuyordu. PKK'ya övgüler düzüp, "Gerilla özgür Kürdistan'ı kurmak için eline silah alıp dağa çıktı. Amacı gerçekleşmeden neden silah bıraksın" diyebiliyordu.

Çok doğal ve normal Erdoğan'a saldırması! Hepsinin cemaziyelevvellerini biliriz biz.

***

Şimdi bu adamlar yıkanıp, paklanmaya çalışılarak önümüze konuluyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı makamına talip olan Kılıçdaroğlu bile "Ne suçu varmış Demirtaş'ın" diyebiliyor.

Hepimizle alay ediyor adeta...

Hatta daha da ileri gidiyor. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin "Kürtlerin temsilcisi olduğunu" bile söyleyebiliyor.

Bilmiyor mu gerçekte ne olduğunu? Haberi yok mu bu ülkede yaşananlardan? Görmüyor mu Diyarbakır Annelerini?

Tabii ki biliyor da, görüyor da. Ama Atatürk'ün kurduğu partinin Genel Başkanlık Koltuğunda oturmasına rağmen, üç-beş oy uğruna bunları söyleyebiliyor.

Hatta daha da ileri gidiyor. HDP'yi ziyareti sırasında "Kürt sorununun Meclis'te çözümü için anlaştıklarını" dahi söyleyebiliyor.

Nedir o sorun?

HDP'liler, yüzlerce defa söylediler. "Statü" dediler. Ayrılık ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden ayrı bir yapıdır bu! Batılı emperyalist güçlerin dayattıkları bir projedir!

Hem bunları kabul ediyor, söylüyor, hem de karşımıza geçip "Kardeşlik, birlik, beraberlik" nutukları atıyorlar.

Dedim ya, aklımızla ve algılarımızla alay ediyorlar...

Sonra da "bakın" diyerek, ellerinde Türk Bayrakları ile mitinglere katılan Hüdapar'lıları gösterip, yaptıklarını örtülemeye çalışıyorlar.

Bıktık, 40 yıldır aynı oyunu izliyoruz. Her seferinde de haklı çıkıyoruz. Kabak tadı verdi artık bu ikiyüzlülük.

Biliyoruz ne yapmaya çalıştıklarını; bildiğimizi onlar da biliyorlar. Ama dürüstçe ortaya çıkıp söyleyemiyorlar. Adım adım, yavaş yavaş, alıştıra alıştıra hedefe yürümeye çalışıyorlar.

Garip ve komik olan ise, "vatan-millet" diyen bir güruhun da bunların peşinden yürümesi!

<p>Türkiye, zengin tarih ve kültür mirasıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti kendine çe

Bayram tatilinde müzeleri toplamda 1 milyon 784 bin 233 kişi ziyaret etti

Kaçıran pişman oluyor: 60.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

AK Parti'de komisyon kuruldu: Yerel seçimin analizi yapılacak

ŞOK 17 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu