• $28,92
  • €31,1489
  • 1862.07
  • 7913.76
11 Ekim 2023 Çarşamba

Soykırım

Evet, lafı eğip bükmenin hiçbir anlamı yok. Bu tam bir soykırım! Hitler'in İkinci Dünya Savaşı'nda sergilediklerinden sonra dünyanın gördüğü en büyük katliam ve vahşet!

Gazze'nin tepesinde müthiş bir tipi var. Mehmet Akif Ersoy'un deyimiyle, ölüm indiriyor gökler, ölü püskürtüyor yer. Ve savruluyor enkaz-ı beşer. Kafa, kol, bacak, sağanak, sağanak...

Sadece İsrail değil bu katliamın sorumlusu. Batılı ortakları da var. ABD, soykırıma destek için uçak gemisi gönderiyor. Avrupa, Gazze'den ceset fışkırdıkça, alkışlarını daha da yükseltiyor.

İnsanlık askıya alınmış durumda.

İsrail, her cepheden saldırıyor. Karadan, denizden halkın tepesine bomba yağdırıyor. Gazze abluka altında. Yiyecek yok, su yok, ilaç yok, elektrik yok, akaryakıt yok.

Ama yetmiyor, bitmiyor. İsrail Başbakanı Netanyahu, "Henüz bu başlangıç" diyor. Daha fazla kan dökeceğini ve gözyaşı üreteceğini pervasızca dünyaya ilan ediyor.

Son açıklamalara bakılırsa, 150 civarında çocuk, bir o kadar kadın ve bine yakın insan öldürüldü. Gerisi de gelecek. İsrail, Nazi dönemine, Hitler'e rahmet okutuyor. Naziler, bunları "asalak ve haşerat" olarak görüyordu. Bunlar da Filistinlileri "insanımsı hayvanlar olarak" tanımlıyor. O yüzden de kendilerinde öldürme hakkı görüyor!

***

Elbette vicdan sahipleri de var dünyada. Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "İsrail soykırım yapıyor" diyor:

-Filistin topraklarını ikiye böldü. Ayırım yapmadan insanları öldürüyor.

İslam dünyasının dışında Maduro gibi bir-iki cılız ses daha var. Hepsi bu kadar, devamı yok.

"Medeni" diye örnek gösterilenler, Hitler dönemine rahmet okutuyorlar. Bizim içimizde bile mebzul miktarda destekçileri var.

Şaşırtıcı değil, hep böyle oldu aslında. Girit'te Müslüman ahali kılıçtan geçirilirken, binlerce insan katledilirken aynı manzarayı yaşadık biz. Balkanlar'da, Kafkasya'da farklı olmadı. Fransızlar, Cezayir'de katliamlar yaparken yine alkışladılar. Hocalı'da soydaşlarımızın gözleri oyulup, derileri yüzülürken, Grozni'de taş üstünde taş bırakılmazken kıllarını kıpırdatmadılar.

Ne farkları var bunların Hitler'den? Yok elbette.

Peki, biz ne yaptık? Aklını ve muhakeme kabiliyetini yitirmiş meczuplar misali, medeniyeti hep orada aradık!

***

Şaşırtıcı değil yaşananlar. Tarih tekerrür ediyor aslında. Barbarlar, dün ne yaptılarsa bugün de onu sergiliyorlar.

Yine dün olduğu gibi, bunlara methiyeler düzen, yaptıklarını elleri patlayıncaya kadar alkışlayanlar var aramızda. Her seferinde kendilerine bir bahane buluyorlar. Bu defa da yıllardır besleyip büyüttükleri "Arap düşmanlığı" üzerinden kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

Oysa bir insanlık dramı ve insanlık adına tam bir yüz karası durumla karşı karşıyayız. Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun dediği gibi Filistin'de soykırım var. İnsanlık ve bütün insani değerler ayakaltında.

Tarih tekerrür ediyor dedim, ki doğru. Çırpınan, bu soykırımı durdurmaya çalışan, dün olduğu gibi yine biziz. "Medeni" dünya ise Mehmet Akif'in deyimiyle hâlâ tek dişi kalmış canavar! Caniler alkışlanırken, dün olduğu gibi bugün de yine can veriyor masumlar!

<p> İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla sakla

12 ilde terör operasyonu

Taraftar bu transfere çok şaşıracak! İşte Fenerbahçe'nin stoper listesi

Yargı'nın Ceylin'i Pınar Deniz'in eski hali görenleri şaşırttı! Estetiğim yok diyordu ama...

Davinson Sanchez'den Falcao itirafı! ''Her şey söylediği gibi oldu''