• $13,5464
  • €15,3656
  • 799.65
  • 1910.29
23 Aralık 2020 Çarşamba

Son numaraları

Biri daha 22 yıl 3 ay ceza aldı. Yakalanıp cezaevine konuldu. Sayısını unuttum, bu kaçıncı hatırlamıyorum!

HDP eski milletvekili Leyla Güven’den bahsediyorum. Önce milletvekilliği düşürüldü. Ardından da saklandığı bir başka HDP’li milletvekilinin evinde gözaltına alındı. Şu ana kadar çarptırıldığı birkaç cezası var. Başka devam eden var mı, onlarda durum ne?

Bilmiyorum!..

Ama bildiğim bir şey var:

Leyla Güven’in de bugüne kadar ceza alan diğer bütün HDP’lilerin de PKK ile iç içe oldukları ve terör suçundan ceza aldıkları. Terör örgütü ile yan yana, kol kolalar ve onların sözcülüğünü yapıyorlar. Yıllar önce Hatip Dicle, İstanbul’da askeri okul öğrencilerinin bulunduğu sırada bir tren istasyonuna bomba konulması ve bazılarının şehit olması üzerine “Savaşta olur böyle şeyler türünden” sözler sarf etmişti.

O gün bu gündür aynı kafa ile davranıyor bunlar. Kucağımızda oturup sakalımızı yoluyorlar. TBMM’ye girip “dokunulmazlık zırhına” bürünüyorlar. O gücü de devlete ve milletin birliğine karşı kullanıyorlar. İçlerinde istisnası yok.

Kimi terör ve teröristi öven, asker ve polisimizi yerden yere vuran konuşmalar yapıyor. Kimisi, PKK’ya kuryelik yapıp, silah dahil her şeyi taşıyor. Kimi de Mehmetçik’le girdiği çatışmalarda yaralanan teröristleri aracında taşıyıp VIP tedavilere götürüyor. Kandil’dekilerden bir farkları yok. Sadece giyim kuşamları ve yaşadıkları yerler değişik. Aynı yolun yolcusu hepsi.

***

Ve biz 10 yıllardır aynı tartışmayı yapıyor, aynı çağrıyı tekrarlayıp duruyoruz:

-Terörle aranıza mesafe koyun…

İyi güzel de terörün temsilcisi zaten onlar. Terör örgütünün parlamento ayakları! Terörü desteklemek için bir siyasi yapılanmanın içindeler. Özel yetişmiş ya da yetiştirilmişler. Kuruluş ve varoluş amaçları terör destekçiliği.

Bu gerçekleri görmemekte, anlamamakta ve kabul etmemekte direniyoruz.

Bazı ağızlardan da yaklaşık 30 yıldır hep aynı lafları dinliyoruz:

-Seçilmiş insanlar onlar.

Evet, seçilmiş kişiler. Ama atama ile geldiler. Arkalarında terör örgütü var. Yıllardır da o terör örgütüne sırtlarını dayayıp ülkeyi tehdit ediyorlar…

***

İlk piyasaya çıktıkları günden beri belli çevreler “demokrasi” şemsiyesi altına girip bunların avukatlığını yapıyorlar. Terörle ilişkilerini yüzlerine vurduğunuzda da “Madem öyle kapatsınlar o zaman, siyasi faaliyetlerine izin vermesinler” diyorlar...

Bunların tamamı laf-ügüzaf!

Sanki görmüyorlar gözlerinin önünde olan biteni. Sanki farkında değiller, bunların bir insanlık suçu olan teröre destek verdiklerinin. Sanırsınız, insanlıktan yana tavır almak, teröre karşı durmak sadece polis ve yargının görevi.

İşte bu zihniyet ve kafalar yüzünden yıllardır uğraşıyoruz bunlarla. Teröre verilen bu dolaylı destekler yüzünden terör mağdurlarının sayıları daha fazla artıyor. Seçilip de gelseler de, Meclis’te bulunsalar da terörist bunlar.

Altını çizerek bir daha yazayım: TERÖRİST.

Bazen çekirge gibi sıçrayıp kurtuluyorlar. Bazen de işte böyle adaletin pençesine takılıp kalıyorlar. 

Ezgi Aşık soruyor, Gazeteci-Yaza <a href='https://twitter.com/idriskardas' role='link' style='font-s

Muhalefet neden Erdoğan'ı hedef alıyor?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor