• $32,441
  • €34,5433
  • 2492.21
  • 9679.8
4 Nisan 2023 Salı

Sömürü

Bilmediğin sularda yüzmeye çalışırsan, olacağı budur işte: Çırpınırsın, batarsın, nefessiz kalırsın!

Kemal Bey de bu hatayı yaptı. Kendini çok zor duruma düşürdü. Debelenip duruyor şimdi, içine düştüğü durumdan nasıl çıkacağını düşünüyor! Kurtulmak için çırpındıkça da daha fazla batıyor...

Kendisi, samimi ve dinini yaşayan insanları "din sömürüsü" yapmakla suçlayan bir gelenekten geliyor. Geçmişinde de defalarca ortaya koydu bunu. Mesela, başörtüsünü "bez parçası" olarak değerlendirdi. Mücadele etmek için Anayasa Mahkemesi'nin kapısına kadar dayandı.

Sonra ne olduysa oldu, 180 derecelik bir dönüş yaptı. Dün arasına mesafe koyup, suçladığı insanlara sarıldı. Çünkü başka çaresi yoktu, onların oylarına ihtiyacı vardı. "Ben de sizden biriyim" mesajını vermeye başladı.

O bunu yapınca, çevresindekiler kraldan çok kralcı kesildi. Kimi "Peygamber soyundan geliyor" dedi; kimisi "Kur'an-ı Kerim'i ezbere bildiğini" iddia etti. Kemal Bey de hiç bozuntuya vermedi, yeni duruma adapte oldu. Gerektiği yerde iftar yemeklerine katıldı, gerektiğinde el açıp dua ederken fotoğraf çektirdi.

Ama olmadı, sırıttı. Yetişme tarzı itibarıyla olamazdı da. Başka bir alemin insanıydı çünkü!

Nihayet yere serili seccadelerin üzerine ayakkabı ile basarken çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. Gerçek Kemal Kılıçdaroğlu kendini gösterdi. Hemen o gerçeğin üstünü örtmeye çalıştı. "Görmedim" dedi, "üzgün olduğunu" söyledi ama her açıklamasında daha fazla sıkıntıya girdi.

Oysa mümkün değildi görülmemesi. İnandırıcı değil, hayatın doğal akışına aykırı onlarca gözün o seccadeleri görmemesi. Elbette görüldü ama üzerine basmakta beis görülmedi!

Sen, seccadenin ne olduğunu bilmez, daha önce hiç kullanmaz ve ne işe yaradığının farkında olmazsan, sonuç bu olur işte. Yapılan sömürü de böyle ortaya çıkar!

BİZDEN BİRİ

Ben bir gazeteciyim. Mesleğin her kademesinde çalıştım. Kırk yılı aşkın süredir de bu meslekten ekmek yiyorum.

Pek çok derneğimiz, cemiyetimiz vardır bizim. Lokallere doluşurlar, oralardaki sohbetlerde hükümetler kurup, hükümetler devirirler. Bazen de siyasi toplantılar ve açıklamalar yaparlar. Ama baro kartı resmi kurumlarda geçer, Cumhurbaşkanlığının verdiği basın kartı geçmez. Çok da umurlarında olmaz, görmedim itibarı için mücadele edeni.

Bir de Anadolu Yayıncılar Derneği var. Başkanlığını da bir Anadolu çocuğu olan Sinan Burhan yapıyor. Koşuyor, koşturuyor, Anadolu basınının dertleriyle ilgileniyor. Anadolu televizyonlarının uydu kiralarını düşürmek için mücadele eden de, depremde yıkılan medya organlarına el uzatan da Sinan Burhan oldu.

Şimdi, Ak Parti Kayseri'den milletvekili aday adayı. Vekil olarak Parlamento'ya girerse, bizim, hepimizin sesi olur ve yakışır.

Yolu açık olsun...

<p>Yumurtanın altından pahalı olduğu Gazze'de 2 milyondan fazla  kişi açlıkla boğuşuyor. Dükkanlar k

Gazzelileri hayatta tutan bitki: Khobeza

Kaçıran pişman oluyor: 60.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

AK Parti'de komisyon kuruldu: Yerel seçimin analizi yapılacak

ŞOK 17 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu