• $16,208
  • €17,3936
  • 965.381
  • 2438.84
2 Mart 2021 Salı

Skandallar partisi

SHP dönemindeki İSKİ'yi hatırlatıyor yaşananlar. SHP'li Başkan Nurettin Sözen ve İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel'i akla getiriyor duyduklarımız...

Bugünkü CHP, geçmişin SHP'sine dönmüş durumda. Hangi taşı kaldırsanız, altından sıkıntı ve skandal çıkıyor. Parti içindeki istifalara bile siyaset dışı anlamlar yükleniyor. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın istifasının ardından Melih Gökçek'in yaptığı paylaşım çok ilginç! Gökçek, istifayı "felaket ötesi" olarak değerlendirdi:

"Sancar'ın istifası, onurlu bir istifa değil. Nedeni duyulduğunda yer yerinden oynayacak. CHP, bu olayın altından kalkamaz."

Bu noktada "Melih Gökçek'ten CHP'ye övgüler mi bekliyorsunuz?" diyenler çıkabilir. Ama sadece Melih Gökçek değil ki. Gazeteci Yalçın Bayer de sosyal medyada "skandaldan" bahsediyor. "CHP, bu skandalın altından nasıl kalkacak?" diye soruyor.

İlginç bir CHP ile karşı karşıyayız:

Partide büyük bir tasfiye yaşandı. Kimi "Baykalcı", kimi de "Önder Sav'la birlikte" diye gönderildi. Geçmişte CHP'yi yerden yere vuranlar, ağır eleştirilerde bulunanlar, bugün vekil ve yönetici oldular. Rahat geldikleri bu makamları da çabucak terk edebiliyorlar!

Bugün CHP'de bazı yönetici ve milletvekili, yine bazı belediyeler ve başkanları ile birlikte anılıyor. Açın CHP'ye yakın internet sitelerini bakın. Oralarda bile isyan var. Parti içindeki bazı isimlerle belli firmaların ilişkilerinden bahsediliyor. İddialar, iddiaları izliyor. Asansör firmalarının bile "çantacı milletvekili" kullandığı iddia ediliyor.

Mesela...

Daha önce inşaatını durdurduğu bir müteahhide ait 4 artı 1 evde oturan belediye başkanları olduğuna dair haberler yapılıyor.

SHP döneminde bu ülke ne yaşadıysa, bugün de onları duyuyoruz. Tamamı, üzerinde durulması, dikkatlice araştırılması gereken iddialar!..

CHP ise, bu iddialarla ilgilenmek, üzerine gitmek yerine, kendi belediyelerine güzellemeler yapıyor. Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul'da çöp dağları üreten CHP'li belediyeleri yere göğe sığdıramıyor.

Hastalıklı bir durum bu!

Yetmiyor, algı operasyonları düzenleyip geçmişi suçlayarak, sıkıntılar gizlenmeye, pislikler halının altına süpürülmeye çalışılıyor.

CHP açısından sürdürülebilir bir hal değil bu. Gürültü yaparak, dikkat dağıtmaya çalışılarak, problemler ne kadar gizlenebilir ki?

Şu günlerde CHP'nin bir can simidi var. O da Melih Gökçek. Susmuyor çünkü, konuşuyor; CHP ile uğraşıyor. CHP de sanki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş değil de Melih Gökçek'miş gibi davranıyor!

Gökçek'i öne sürerek, kendilerini saklayıp gizlemeye çalışıyorlar. "Gökçek FETÖ'nün siyasi ayağıdır" diyerek, FETÖ'cü isimlerle söylem birlikteliklerini örtmek için uğraşıyorlar.

Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorlar. Yazılan kitaplarla "Gökçek=FETÖ" algısı oluşturmaya çalışıyorlar.

Osman Gökçek de televizyona çıkıp, o kitabı kaleme alanların, FETÖ ve HDP tarafından nasıl korunup kollandığını belgeleriyle ortaya koyuyor.

Olmuyor yani, algılarla siyaset yapmak çok zor! Hem millet aptal değil, hem de Türkiye ve hayatın gerçekleri var!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kampanya, İtalyanca dilinden Türkçe'mize geçerek dilimize  zengi

KAMPANYA KELİMESİ NASIL TELAFFUZ EDİLİR?

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi