• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
14 Mart 2019 Perşembe

Şizofreniye bağladı!

İddialar korkunç. Karşılıklı suçlamalar yenir yutulur gibi değil. CHP’nin Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş da bu iddialarla ilgili açıklama yaptı. Kendisini suçlayan ve karşılıklı davaları bulunan kişinin “yüzde 80 şizofren olduğunu” ilan etti.

Çevreden “bravo” ve alkış sesleri yükseldi. “Bitti bu iş” denildi.

Oysa bitmedi, asıl şimdi başladı. O kişi gerçekten şizofrense, eyvah ki ne eyvah! Yandı gülüm keten helva! Mansur Yavaş, peşinde koştuğu tartışmalı 600 bin doların üzerine bir bardak su içsin. Üstelik başının belaya girme ihtimali de var.

Şizofren dediğin aklına malik değildir!..

Şizofrenler, çevrelerinde olan biteni kendi hezeyanları çevresinde yorumlarlar. Algılamaları ve davranışlarını yönlendirme yetenekleri önemli ölçüde azalmıştır. Ceza Kanunumuzun 32. Maddesine göre onlara ceza verilemez.

Ayrıca…

Böyle bir kişinin elinden senet alınmaz. Alınması ciddi sıkıntıdır, en azından etik değildir. Durumu öğrenip, yüzde 80 şizofren olduğunu söyledikten sonra “Bu adam bana borçlu, paramı isterim” demek de bir başka problemdir.

Daha fazlasını yazmamayım, anladınız siz! İş şizofreniye bağlanırsa, bu işin götürüsü getirisinden çok daha büyük olur. Hiçbir konuda savunulur yanınız kalmaz.

Buna, bir sıkıntıdan kurtulmak isterken daha fazla batmak denir!

***

Mansur Bey, önceki gün bir açıklama yaptı. 600 bin dolarlık (Yaklaşık 3,5 milyar TL) senedin hangi hizmet karşılığı alındığına açıklık getirmedi. Ancak, karşı tarafa son derece ağır ithamlar yöneltti. Kendisine yönelik eleştirilerin önünü kesmek için de “devam etmekte olan davalarla ilgili değerlendirme yapmanın yargıyı etkileme suçu” olacağını üzerine basa basa vurguladı.

Kısacası, kendisine “iftira atıldığını” söyledi.

Sonra rakiplerini suçladı. Duvarlara “Her Biji Mansur” yazdıran bir Ankara Büyükşehir Belediyesi yöneticisinin yakalandığını ilan etti.

Oysa “yakalama” söz konusu değil. Sadece CHP’li il yöneticilerinin yaptığı bir suç duyurusu var. Bunun üzerine savcılık harekete geçti. Suçlanan kişinin ifadesini aldı. Olay yerindeki kamera kayıtlarını inceledi. Suçun oluşmadığı kanaatine varıldı. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Savcısı Canberk Uyan “takipsizlik kararı” verdi.

Mansur Yavaş, o belediye çalışanı aklanmasına rağmen, kameraların karşısında ve milyonların önünde “suçlu” ilan etti. CHP’lilerin kurguladığı gerçek dışı bir senaryo üzerinden, seçim öncesi kendisine pay çıkarmaya çalıştı.

Şimdi suçladığı o kişi hukuki hazırlık yapıyor. Mansur Yavaş ve kendisini şikâyet edenler hakkında “iftiradan” suç duyurusunda bulunacak.

***

Hep yazıyor ve söylüyorum…

Siyaset çok kirlendi. Gerçekler sürekli çarpıtılıyor. Oluşturulan algılar üzerinden seçmenin kafası çalıştırılmaya çalışılıyor.

En çok algı operasyonu yapıp, en fazla bağıranın sandıkta ipi göğüsleyeceği düşünülüyor! Gerçeklerin üzeri kapatılıyor, hatta seçmenin o gerçeklere ulaşmasını önlemek için her türlü oyun oynanıyor.

En ironik olanı ise, bunu en çok yapanlar, en fazla “temiz siyaset” diye bağıranların arasından çıkıyor!

TRT Tabii'nin orijinal içeriklerinden Rumi'nin ikinci sezonu, platfromdaki yerini aldı. Toplamda üç

Kaan Yıldırım ve Devrim Özkan 'Rumi'nin bilinmeyenlerini anlattılar

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor