• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
23 Şubat 2021 Salı

Siyasi parti değil ki…

Yıllardır konuşuyor, sürekli tekrarlıyoruz; HDP'nin PKK ile el ele, kol kola aynı hedefe doğru yürüdüğünü söylüyoruz. Onlar da bu tespitleri kabul eden bir tavır içindeler. İçlerinden "Bunlar siyasi uzantılar, HDP'liler de PKK'lı" diyene itiraz eden "Hayır, olur mu öyle şey" diye tepki gösteren çıkmadı bugüne kadar.

Tam tersine, bunu bir suçlama değil, övünç vesilesi olarak görüyorlar. "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diye açıktan kamuoyuna ilan edenlerin "PKK ile hiçbir ilişkimiz yok bizim" demesi beklenemez elbette. Sadece sıkıntıya girdiklerinde, mahkemeler önünde hesap vermek zorunda kaldıklarında, kıvırıp inkâr yoluna gidiyorlar.

Tartışmanın ve uzatmanın anlamı yok...

PKK-HDP ilişkisi Sağır Sultan'ın bile duyduğu bir gerçek Türkiye için! İtiraz eden de yok zaten.

Yıllardır bizim söylediklerimizi, devletin tepesi de dillendirmeye başladı artık. PKK=HDP söylemi, devlet yönetiminde de dalga dalga yayılıyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, HDP'nin PKK demek olduğunu açıktan ilan etti. "HDP, PKK'dan aldığı emirle hareket eden bir siyaset kuklasıdır" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da televizyona çıkıp, herkesin bildiğini ete kemiğe büründürdü. PKK-HDP ilişkisine ait ayrıntılı açıklamalar yaptı. İzleyenlerin kanını donduracak bilgiler verdi.

Yeter herhalde, daha fazla uzatmayalım.

Biz, İçişleri Bakanı'nın teröre karşı sürdürülen operasyonları etkilememek için yutkunduklarını, söyleyemediklerini düşünelim! O durumda, millet olarak ne kadar büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya olduğumuz daha iyi anlaşılır.

Kalın çizgilerle altını çizmek lazım: Milli Mücadele ve 15 Temmuz kahramanı Gazi Meclisimizde, terör destekçileri fink atıyor. Durum maalesef bu! Artık bıçak kemiğe dayandı ve devleti yönetenler de sıkıntıyı dile getirmeye başladılar.

Ülke içinde ve dışında terörle mücadeleyi sürdürüp şehitler verirken, ayrıca böylesine sıkıntılı bir tablonun da içindeyiz. Sürdürülemez bir durum bu. Ülkenin bu sıkıntıdan kurtarılması gerekli. İlgili yasalar da yolu gösteriyor. Bir terör odağı haline gelen siyasi partilerin kapatılması emrediliyor.

Düzenleme son derece açık ve tartışmaya gerek bırakmayacak kadar net!

Demem o ki, konu bu noktaya geldikten ve PKK-HDP ilişkisi ayyuka çıktıktan sonra, bu davanın açılması şart. Tartışılacak bir durum yok ortada: Terör bir insanlık suçu! Bizim ülkemizde bu suç sürekli olarak işleniyor. Bir siyasi yapı da bu suça destek veriyor.

Artık gerekli adımlar atılmak zorunda!

"HDP hakkında dava açacağız ve kapatacağız da ne olacak? Yenisi açılacak." türünden söylemler, aczin ifadesidir. Devlet olmakla ve hele hele Hukuk Devleti olmakla bağdaşmaz. Hukuk devletlerinde suç cezasız kalmaz. Aksi bir durum, devletin gücünü, varlığını, etkisini ve kanun hâkimiyetini tartışılır hale getirir.

İspanya'daki Batasuna kararı ortada. Gözünün yaşına bakmayıp kapattılar. Bizdeki HDP ise 100 tane Herri Batasuna eder. Batasuna, HDP ile karşılaştırıldığında yunmuş, yıkanmış sayılır. En önemlisi ise, Türkiye ve Türk insanı da İspanya ve İspanyollar kadar değerlidir!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak