• $17,942
  • €18,4308
  • 1038.07
  • 2864.25
2 Ağustos 2017 Çarşamba

Şimdi FETÖ ile aşk zamanı

Sizi bilmem, ama ben gerçekten bıktım. Uzun süredir temcit pilavı gibi tekrarlayıp duruyorlar. Düne takılıp kalmışlar, ileri doğru bir adım atmamakta direniyorlar. FETÖ söz konusu olduğunda, “Ama dün öyle demiyordunuz” diye söze başlıyorlar…

Tamam, eyvallah, doğru, aynen söylendiği gibi. Bu tespite itiraz eden de yok.

Dün, kamufle olmuş, gerçek yüzü ortaya çıkmamış, dini-diyaneti istismar eden, kendilerini Allah dostu gibi gösteren bir yapı vardı. O yapı, pek çok kişiyi yanılttı; durum bu olunca, Türkiye’nin kahir ekseriyetinin desteğini aldı.

O dönemde “Bunlar milli değil, farklı amaçlar güdüyorlar. Oldukça tehlikeliler” diyen bizim gibi birkaç kişi vardı.

Sonra, şapka düşüp kel görüldü; kanalizasyon patladı, pislik ortaya döküldü. Şimdi, halin icabı yerine getiriliyor, temizlik yapılıyor.

Düne takılıp kalanlar için bunların hiç biri makul gerekçe değil. Kabul etmiyorlar, “hayır” diyorlar. Aynı yere çakılı kalıp, “Ama dün” söylemini sürdürüp gidiyorlar. “Biz söylemiştik” diyor, başka bir şey demiyorlar…

Neyi söylmiştiniz siz?

ABD’nin, CIA’nın güdümünde bir yapıdan mı bahsetmiştiniz? “Karşımızda cemaat görünümlü gayri milli bir grup var, dikkat” mi demiştiniz? Ya da bunların İslam adına Müslümanları istismar edip, kullandığından mı bahsetmiştiniz?..

Tabii ki hayır.

O günlerde söyledikleriniz ortada. Bunların üzerinden inançlara saldırdınız. Siz de bunları gerçekten dini bir cemaat sandınız. Bunlara yüklenerek dindar insanlarla hesap görmeye kalktınız. Aslında en büyük yanılgı ve hayal kırıklığını siz yaşadınız. Gerçek yüzlerini görebilseydiniz eğer, öyle mi davranırdınız?

Sanmayın ki sizden samimiyet bekliyor ve bu soruya “Tabi ki öyle davranmazdık” cevabını vereceğinizi düşünüyorum. Ama yaptıklarınızı görüyorum. Açıktan ilan etmeseniz de son günlerde FETÖ dostu oldunuz hepiniz. Hatta, içinizden bazılarının onlarla aşk yaşadığı bile söyleyebilir.

Temiz görüntü verdiklerinde üzerlerine saldırdınız…

Gırtlaklarına kadar pisliğin içine gömüldükleri ortaya çıktığında sesinizi kısıp, köşenize çekildiniz. Fırsat bulduğunuzda da destek atmaya başlarınız.

***

Farkında mısınız, bu ülkeyi esir almaya çalıştı bunlar. Darbe yapmaya çalıştılar, darbe! Can aldılar, kan döktüler. Siz onlarla değil, onlarla mücedele için ilan edilen OHAL’le uğraşıyorsunuz.

Efendileri halen koruyup kolluyor onları. Bu adamlar üzerinden algılar oluşturmaya çalışıyor, Türkiye’yi sıkıştırma planları yapıyor. Birlikte hareket ediyor, birlikte saldırıya geçiyorlar. Siz de Türkiye’nin değil, onların safında yer alıyorsunuz.

İddianameler açıklanıyor, her gün bu milletin fertlerinin tüylerini diken diken edecek yeni bir pislik ortaya çıkıyor. Siz ise, bunlara tepki vermiyor, FETÖ ile mücadele edenleri zaafiyete düşürmeye yönelik açıklamalar yapıyorsunuz.

Bakın PKK ve DHKP-C gibi örgütleri hiç saymıyorum. Onlar zaten dün de işbirliği içindeydiler, aynı tavrı bugün de devam ettiriyorlar. Dünden farklı olarak ortaya çıkan tek değişiklik, sizin de aynı saflarda boy göstermeniz.

Evet, FETÖ en çok sizi yanılttı. Onlarla boşuna itişip kakıştınız. Bugün verdiğiniz fotoğraf açıkça gösteriyor ki, taktıkları maskelerin ardındaki gerçek yüzleri görseydiniz, bu dostluk çok önceden başlardı.

Geç kaldınız!

***

Dikkatimi çeken bir başka nokta daha var…

Bunca badire yaşadık, ama halen bazı algıların esaretinden kurtulamadık. İçimizde bugün bile kafasındaki taşları yerine oturtamayan insanlar bulunuyor.

Zaman zaman bakıyorum, sohbet arasında değerlendirmeler yapılıyor. FETÖ’cü olduğu için tutuklanıp cezaevine atılanlarla ilgili olarak “Nasıl olur?” gibi sorular soruluyor:

-Ama adamın dinle diyanetle hiç ilgisi yoktu.

Tamam işte, buna niye şaşırılıyor ki? Geçmişte “camaat” dediğimiz yapının gerçekten İslamla ilgisi mi vardı? Ortaya çıkan onca pisliğin ardından bugün FETÖ adı verilen kökü dışarıdaki bu yapının dinle-diyanetle ilgisi olduğu kim savunabilir?

İnsanların yatak odalarına kadar giren, pornoculuğu bile meşru gören bir yapı çıktı karşımızda. Ahlaksız ve aynı zamanda gözlerini kırpmadan insan öldüren bir güruhtan bahsediyoruz. O yapı içinde kimlerle karşılaşmayı bekliyoruz ki?

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...