• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
1 Nisan 2021 Perşembe

Seçime kadarmış

Dün, seçimin üzerinden 2 yıl geçti, "Ne yaptı bu belediyeler?" diye sormuştum. Bundan böyle de sormaya devam edeceğim...

Çünkü...

Bir tek vaat etmedikleri gökteki yıldızlar kalmıştı. Seçim sonrası herkes mutlu ve müreffeh yaşayacaktı. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere, CHP'nin belediyecilik anlayışı yüzleri güldürecekti. Hatta bu kadarla kalmayıp, herkesin bayram yapacağını söyleyenler bile vardı.

Tam iki yıldır bekliyoruz. Ben yüzleri güldürecek, millete bayram ettirecek bir icraat görmedim. Gören varsa, anlatsın ve göstersin de bilelim.

Ankara'da Mansur Yavaş, iki yılda 3 milyar 45 milyon lira borçlandı. Ama ortada yapılan dişe dokunur bir iş yok. Seçim öncesi 58 kilometre metro yapma sözü vermişti. Buna karşılık, sadece 7,4 kilometrelik hattın ihalesi gerçekleştirebildi. Onun da ne zaman ve nasıl biteceği belli değil. Bekleyecek ve göreceğiz.

Diğer vaatlerinin çoğu da "hoş bir seda" olarak kaldı. Seçimden sonra hepsi unutuldu gitti. Gerçekler, halkın sırtına birer birer binmeye başladı. Halk ekmeğe defalarca zam yapıldı. Vatandaşın kullandığı suya, yüzde 80-yüzde 50 kademeli zam yapma teşebbüsünde bulunuldu. Belediye Meclisi'ndeki Ak Parti ve MHP'li üyeler olmasaydı, bugün halk neredeyse damacana fiyatına su kullanacaktı.

Şimdi sakın "ama maliyetler" gibi birtakım ifadeler kullanmasın kimse. Ne maliyeti? Ayrıca, böyle bir tez doğru olsa bile köylerde sembolik 2-3 kuruştan su kullandıracağını söyleyen kimdi? Bu ifadeler, seçim öncesi sadece halkın oyunu almak için mi kullanıldı?

İzmir'den bahsetmeye bile gerek yok. Hamam da aynı, tas da: En ufak bir yağışta şehir yaşanmaz hal alıyor. Ancak, ballı ihaleler devam ediyor. Ortaya çıktığı zaman da iptal ediliyor.

Adana'ya bakıyoruz. Dişe dokunur bir icraat yok. Gözbağcılık ise biz boyu: Fuar alanları paravanlarla bölünüp, "hastane" diye millete yutturuluyor.

Güzelim İstanbul'da da İmamoğlu Belediye Başkanlığı Koltuğu'na oturduktan sonra 21 ay geçti. Ele, avuca gelen ne var ortada? Hiçbir şey yok, görünen koca bir hiç!

Ulaşım ve ekmeğe zam yapıldı. Deprem Bütçesi düşürüldü. Yılda 20 bin konut yapacağı iddiasında bulunan Ekrem İmamoğlu, Ak Parti döneminde yapılanları sahiplenmekten başka bir adım atmadı.

Skandallar ve tartışmalarla geçti günler...

İstanbullu ne zaman ihtiyaç duysa, Belediye Başkanı ortalıkta yoktu. Zaten böyle bir ihtiyacın olmadığı da açıktan ve bizzat kendisi tarafından ilan edildi. Ekrem İmamoğlu, yürürlükteki projeleri iptal edip, "Temel Atmama Töreni" düzenledi.

Görüldü ki, İstanbul'da da peş peşe sıralanan vaatler, sadece seçimlikmiş! Dar gelirliye, üniversiteliye, kadınlara ve toplumun çeşitli sosyal kesimlerine verilen vaatler, boş laftan ibaretmiş!

Hepsi seçime kadarmış.

Haksızlık ettiğimi söyleyen varsa, buyursun gelsin. Bu yazdıklarıma "yalan" desin. Koysun icraat listesini önümüze, Tek tek sıralasın:

-Bak şu da oldu, bu da yapıldı...

Mutlu olalım, vatandaş adına sevinelim, biz de alkışlayalım. Yazdıklarımızın tamamını geri alalım. "Pardon" deyip özür dileyelim, haksızlık ettiğimizi söyleyelim.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak