• $13,7967
  • €15,6361
  • 786.956
  • 2035.42
4 Kasım 2021 Perşembe

Sayın Öcalan!

Dün, TBMM'de grup toplantısı vardı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener kürsüye çıkıp, bazı düzeltmeler yaptı...

Önce, "Biz aylardır ne diyoruz? 'HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz' diyoruz" ifadesini kullandı. Sonra da "Bir arkadaşım uyardı, 'Sayın Öcalan' demişim. Aklımın ucundan geçmez bebek katiline sayın demek. Dediysem hatırlamıyorum" dedi.

Eyvallah, aynı görüşleri paylaşıyorum. O yüzden, geçmişte Meral Hanım'a destek veren yazılarım ve beyanlarım oldu.

Yalnız, burada bir sıkıntı var. Akşener, neden bu açıklamaları yapmak durumunda kaldı? Çünkü kafalar karıştı. Seçmen, ortaya çıkan görüntüler üzerine "Ne oluyor?" demeye başladı. İyi Parti öyle bir fotoğraf verdi ki, Meral Hanım sonunda bu açıklamayı yapmak zorunda kaldı.

Terör hükümlüsü, PKK destekçisi, Apo'nun heykelini dikmekten bahseden Selahattin Demirtaş'la bir kahvaltı projesi ortaya atıldı. Bu projeye teslim olup, "Olur mu öyle şey, Yasin Börü'nün katilleriyle bir araya gelebilir miyim ben?" diye tepki göstermedi. Tam tersine kapıyı açıp "buyur etmekten" söz etti.

Mesela, kendisine çok yakın bir isim olan Aytun Çıray, bazı çevrelerin "PKK eşittir, HDP taktiği" uyguladığını söyledi. Hatta "HDP'yi PKK üzerinden şeytanlaştırıyorlar" açıklamasını yaptı. Meral Hanım, "O kadar da değil, ne yapıyorsun sen?" demedi, diyemedi.

Devam edelim...

Partisinin milletvekili Durmuş Yılmaz, yurt dışına terörle mücadele için asker gönderilmesine ilişkin tezkereye HDP'nin talebi doğrultusunda "hayır" oyu kullandı. Kandil baronlarından Mustafa Karasu'dan "aferin" alan milletvekillerinden biri oldu. Ne İyi Parti'den, ne de Akşener'den bir tepki yükselmedi.

Meral Hanım, ittifak ortağı olan CHP'nin HDP güzellemeleri ve ilişkileri karşısında da dişe dokunur bir tepki göstermedi. Tam tersine kendi ifadesi ile PKK'dan farksız olan HDP ile birlikte yol yürüyen CHP'nin yanına eklemlendi.

Daha o kadar çok çelişkili tavır var ki, İyi Partililerin, Akşener'in terörist olarak gördüğü bir yapı ile aynı sandıkta, aynı adaya oy verdiklerini yazmıyorum bile.

Ne demişti Ziya Paşa:

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz."

***

Çok önemli bir ifadedir Meral Akşener'in "Bir arkadaşım uyardı" diyerek, şu sözleri söylemesi:

"Ben, Sayın Öcalan demişim. Aklımın ucundan geçmez bebek katiline sayın demek. Dediysem hatırlamıyorum."

Belki aklının ucundan geçmez, haklı olabilir. Ama CHP ile birlikte yol yürürken o kadar çok taviz verdi ki, bilinçaltına yerleşmiş belli!

Ben de yıllardır televizyonlarda konuşuyorum. Neden ağzımdan böyle bir ifade çıkmıyor? Ya da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Meral Hanım kadar O da konuşuyor. Niçin yanlışlıkla da olsa böyle bir söz söylemiyor?

Demek ki, bilinçaltı çok önemli!

Kim ne derse desin, kim aksini iddia ederse etsin...

İyi Parti uzun süredir bu tür çelişkili tutumlar sergiliyor. Meral Hanım bizzat kendi söylemedi mi:

"Cumhur ittifakı et-tırnak. Bizimki öyle değil, proje bazlı."

İşte o projeyi hedefe ulaştırmak isteyenlerden biri de HDP. Çok etkili, planları programları olan bir paydaş . Meral Hanım ne derse desin, siyasetin ve Türkiye'nin gerçeği budur.

<a href='https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/kisaca/iklim-degisikligindeki-komplo-teorileri-nereden-ci

Küresel ekonomik krizin asıl nedeni

Sünnet Gölü'nde yüzlerce ölü balık kıyıya vurdu

Severek tükettiğiniz besinlerin az bilinen zararları

Samsun'da kaybolan 130 küçükbaş hayvanı drone ile bulunan çiftçinin sevinci