• $9,6037
  • €11,1433
  • 556.586
  • 1521.16
18 Kasım 2016 Cuma

Savaş var Türkiye’de

Lafı evirip çevirmeye, eveleyip gevelemeye hiç gerek yok. Savaş var Türkiye’de; hem de kıyasıya bir savaş. Yerli ve milli güçlerle, yerli ve milli olmayanların savaşı bu. Üstelik her alanda kendisi gösteriyor.

Siyasetteki çekişmenin altında da bu yatıyor. Ülkemize yönelik terör saldırıları da bu sebepten kaynaklanıyor. Bu savaş, kültür, sanat ve ticaret alanında da kendini gösteriyor. Ülkemize yönelik dış destekli saldırıların altında da bu mücadele yatıyor. Yıllardır Türkiye’ye diledikleri gibi ayar verip, istedikleri gibi yönlendiren güçlerin topyekûn saldırılarının altında da bu gerçek yatıyor.

FETÖ’nün darbe girişimini ve anayasa değişikliği konusunda AK Parti-MHP yakınlaşmasını da bu çerçevede değerlendirebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı istemiyorlar…

Mesele bu kadar basit. Recep Tayyip Erdoğan, istedikleri ayarı veremedikleri, diledikleri gibi yönlendiremedikleri milli bir isim çünkü!

***

Eski bir türkü vardır, bilirsiniz. “Şu dünyada üç şey vardır sevilir. Biri ana, biri baba, biri yar” der ve devam eder:

“Şu dünyada üç şey vardır, koklanır. Biri lale, biri sümbül, gül de var le ley…”

Bizim türkülerimizde “Krizantem, orkide ya da spatiliyum” denmez. Bizim olan ve bizim bildiğimiz lale, sümbül ve gülden bahsedilir.

İşte bizdeki mücadele, laleye âşık olanla, spatiliyum sevdalıların arasındadır!

Daha da açalım isterseniz…

Tarkan bizim kahramanımızdır. Hacı Murat, Şeyh Şamil ve Karaoğlan da öyle. Biz onları izleyerek ve dinleyerek büyüdük. Sonra Süpermen, Batman ve Spiderman hayal karakterler üretildi. Bütün dünyaya servis edildi.

İşte bu kavga, “Gerçek kahramanlarım varken, bana ne Süpermen’den” diyenlerin mücadelesidir.

Osmanlı bizim atamızdır. Peygamberimizin özgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han, gönlümüzde taht kuran büyük bir değerdir, bizim için. Birileri de Kahpe Bizans filminde “nacarlar” adını verdikleri Osmanlı’yı aşağılayarak gelmişlerdir bu günlere.

Demem o ki…

Bu kavga yeni değil. Bu kavganın kökü çok derinlerde. Bu kavga yıllardır devam edip gidiyor. Bugün alevlenmesinin sebebi, milli ve yerli olanın “yeter artık” diyerek, sergilediği başkaldırıdır.

***

Altın Kelebek ödül dağıtım töreninde hep birlikte gördük ve yaşadık…

Bu milletin uyanmasını hazmedemediler. Basit değildi orada sergilenen tavır. Milletin benimseyip, bağrına bastığı Diriliş Ertuğrul ekibine bir teşekkür konuşmasını bile çok gördüler.

O kadar güzel söylemişler ki “Küfür tek millettir” diyenler…

Al birini vur ötekine. Bunların hepsi birbirinin aynı. Gerektiğinde bu zihniyetin sahiplerinin tamamı aynı noktada buluşabilir.

Çünkü, onlar “bize” düşmanlar… Onlar, “bizden” olan her türlü değerle mücadele içindeler…

Tesadüf değil, Gezi Olayları sırasında hep birlikte aynı safta buluşmaları. Hiç şaşırtıcı sayılmaz, dışarıdaki belli odaklarla el ele ve kol kola verip, bizden olan bütün değerlere saldırmaları.

Gün olur FETÖ’ye de destek verirler, PKK ve DHKP-C’ye de. Gün gelir, Almanla da aynı noktada buluşurlar, Fransızla da.

Milli değiller çünkü!

***

Bizden olmayana hayrandır bunlar…

Yıllarca “Türkiye AB’ye girecek, biz de adam olacağız” anlayışıyla hareket etmediler mi? Oradan gelen bütün dayatmalara “baş üstüne” demediler mi? Bu ülke insanına sürekli olarak “AB hayali” satmadılar mı?

Ama yaldızları dökülmeye başladı artık…

İçine girdikleri hırçınlık biraz da ondan! Ellerinden geleni artlarına koymayacak ve saldıracaklar elbette.

Fakat uyanmaya başladı bu millet. Artık değerlerine sahip çıkıyor, yerli ve milli olandan yana tavır alıyor. O yüzden de eskiden yaptıkları şekilde diledikleri gibi hareket edemiyor, at koşturamıyorlar. Hareket etseler de sonuç alamıyorlar.

Kaybetmeye başladılar…

Bundan sonra da sürekli olarak kaybedecekleri aşikâr. Çünkü milletin kahir ekseriyeti karşılarında. Üstelik o büyük çoğunluk, hakkını arıyor ve yüksek sesle “yeter” diyor, artık.

Onların miatları doldu, devirleri kapandı. Kimsenin kuşkusu olmasın, bu ülkenin toprakları üzerinde yeni bir dönem başladı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu ulusal güvenlik sorunu' demişti. Ba

CHP, HDP kuşatmasında mı?

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor